Plisé žaluzie na míru - možnost i bez vrtání

Home » Vnitřní stínění » Vnitřní žaluzie » Plisé žaluzie

Plissé žaluzie si získávají čím dál tím větší oblibu u nás i ve světě. Není se čemu divit, jedná se o unikátní řešení pro zastínění prostor, které v sobě kombinuje velkou vizuální variabilitu a zároveň efektivitu funkce.

Plisé se vyrábí na míru a nejsou vyráběny jako klasické žaluzie z hliníkových lamel, ale místo toho se jedná o výrobek z tkaniny, která se skládá do tvaru harmoniky. Vyznačují se jednoduchou montáží a údržbou, která z nich činní jasnou volbu pro zastínění prakticky kdekoliv ve vašem domově.

Hlavní výhody Plisé žaluzií

 

 • Velký výběr látek z hlediska barvy i intenzity zastínění
 • Pro jakýkoliv typ oken, včetně zastínění zimní zahrady či podkroví
 • Snadná údržba díky antistatické úpravě tkanin
 • Možnost montáže, bez jediného šroubku a díry ve zdi
 • Široké spektrum způsobů ovládání,  manuálně  nebo elektricky
 • Výrobky od předních německých firem
 • Vkusný a elegantní doplněk interiéru
 • Efektivní nástroj regulace světla, teploty i míry hluku ve vašem domově

737 739 714 – pojďte načerpat inspiraci do naší vzorkovny v Praze

Určete si přesně kolik světla propustíte dovnitř

Ne každá místnost vyžaduje stejné světelné podmínky. V ložnici bychom chtěli mít za každou cenu největší klid a podle toho je nutné vybírat správné zastínění.

Nejlepší variantou pro ložnice jsou plisé žaluzie ze zatemňovací látky, které vám před spaním umožní vytvořit neprostupnou tmu a vaše tělo tak dokáže nabrat dostatek potřebné energie.

Skvěle se pro účely kompletního zatemnění hodí žaluzie z dvojité látky Wabeneplisse, které v sobě obsahují odrazovou vnitřní fólii. Plisé žaluzie skvěle nahradí těžké a neforemné závěsy.

V kuchyni nebo v obývacím pokoji ale zase naopak občas potřebujeme dávku světla a zároveň dostatek soukromí. Takové podmínky jsou schopné buď částečně průsvitné nebo průsvitné plisé žaluzie. Zapomeňte na záclony s náročnou údržbou, které často dostatečně nebrání vstupu slunečních paprsků ani pohledů lidí zvenčí.

Klima v místnostech přesně podle vašich představ

Pro lidi, kterým záleží na tom, aby dokázali perfektně určit, kolik tepla pronikne dovnitř a kolik se dostane ven doporučujeme Plisé Duette od německého výrobce ERFAL.

Tyto žaluzie jsou tvořené dvojitou vrstvou plisovaných tkanin, mezi kterými vzniká izolační tepelná vrstva. Díky Duette to budete vy, kdo určí teplotu vzduchu v jakékoliv místnosti.

Široký výběr způsobů provedení

Nejen látka, ale také způsob provedení plisé žaluzií má vliv na to, jak dokážete regulovat přístup světla do vašeho domova. Vyrábějí se ve 3 základních provedeních. Pojďme se na ně podívat.

obousměrné plisé

Obousměrné plisé. Tento typ je mezi zákazníky nejoblíbenější. Umožňuje precizně nastavit, jak velkou část okna a v jaké poloze chcete zastínit. Madélka, která slouží k jejich stahování jsou vyrobena buď z pevného hliníku nebo PVC. Nejmenší šířka tohoto druhu žaluzií je 200 mm, nejširší 1800 mm. Maximální možná výška 2200 mm.

jednosměrné plisé

Jednosměrné plisé. Žaluzie jsou ukotvené v horní části okna a lze snadno zastínit, jakkoliv velkou část stahováním ze shora dolů. Nejmenší dostupná šířka jednosměrných plisé žaluzií je 200 mm, nejširší 1800 mm. Maximální možná výška 2200 mm.

plisé den a noc detail

Plisé den a noc. Žaluzie se skládají ze dvou druhů látek, z nichž jedna je zatemňovací a druhá průsvitná. Lze tedy vytvořit přesně takové světelné podmínky, jaké zrovna potřebujete vzhledem k intenzitě světla zvenčí. Nejmenší dostupná šířka žaluzií den a noc je 200 mm, nejširší 1600 mm. Maximální možná výška 2200 mm.

Nejlepší způsob, jak zkrotit světlo a teplotu v podkroví

Bez dobrého stínění se v létě promění prostor pod střechou ve výheň. V zimě je pak potřeba myslet na to, aby z místnosti teplo zbytečně neunikalo. Plisé do střešních oken skvěle padnou a pomohou vytvořit nejlepší světelnou atmosféru i tepelné podmínky podle momentální situace.

 

Plisé pro střešní okna se vyrábí v mnoha variantách. Zejména vhodné jsou pro značky oken Velux, Rotto, Fakro, neznamená to ale, že bychom nedokázali namontovat i na jiná střešní okna. Existuje možnost výroby pro jakákoliv okna s nejmenší hloubkou rámu 45 mm. Nejmenší dostupná šířka plisé žaluzií pro střešní okna je 200 mm, největší 1500 mm. Maximální výška nejvíce 1500 mm.

plisé pro atypická okna trojúhelníková

Trojúhelníkové provedení. Plisé žaluzie ke svému fungování nepotřebují obdélníkový tvar, ale velmi dobře se složí i do trojúhelníku. Nejmenší dostupná šířka pro trojúhelníkové provedení je 300 mm, největší šířka 1200 mm. Maximální možná výška 2200 mm.

plisé pro atypická okna lichoběžníková

Lichoběžníkové provedení. Tyto žaluzie jsou v podstatě kombinací obdélníkové a zkosené varianty, fungují stejně dobře jako ostatní tvary. Nejmenší dostupná šířka pro lichoběžníkové plisé je 200 mm, největší šířka 1500 mm. Maximální možná výška 2000 mm.

plisé pro atypická okna speciální provedení

Speciální tvary (kulaté, půlkulaté, vějířovité). Nenechte se omezovat hranami. Plisé dokážeme namontovat i do oblých oken všeho druhu. Nejmenší dostupná šířka pro speciální tvary je 300 mm, maximální šířka 1500 mm. Maximální možná výška 1500 mm.

Na velikosti záleží

Středně velká až velká okna potřebují jiný typ zastínění, než je vhodné pro okna menších rozměrů. Naším jednoznačným tipem jsou Maxi Plissé, která jsou větší, než je u tohoto druhu žaluzií obvyklé. U velkých osvětlených ploch je lze využít pro dekorativní zastínění.

Ideální řešení pro zimní zahrady

Zimní zahrada potřebuje zvláštní péči, zejména pokud se jedná o regulaci tepla a světla. Dlouhý život a prosperitu vašim rostlinám v zimní zahradě pomůže zajistit dobré stínění. Plisé žaluzie představují jeden z nejefektivnějších druhů stínění pro zimní zahrady.

 

 

Plisé pro zimní zahrady lze nainstalovat i do atypických tvarů oken ve vaší zimní zahradě. Minimální šířka, kterou dokážeme vyrobit pro zimní zahrady je 300 mm, maximální šířka 1500 mm a délka 4000 mm. Ovládání můžete zvolit manuálně pomocí tyče, na kliku či na bateriový nebo elektrický motor, v případě, že jsou okna špatně dostupná.

737 739 714 – všechny systémy si můžete prohlédnout na naší vzorkovně v Praze ve Stodůlkách

Ovládejte klasicky nebo pomocí nejmodernějších technologií

Ovládat žaluzie už dávno nemusíte pouze fyzickým taháním za šňůru nebo řetízek. V naší nabídce najdete tyto klasické manuální varianty, ale také ovládaní dálkově díky elektrickému motorku nebo motoru na baterii. Plisé žaluzie s dálkovým ovládáním se mohou stát součástí i vaší chytré domácnosti.

 

 • elektrické ovládání vám ulehčuje život
 • manuální, elektrické nebo na baterie
 • možnost napojení na centrální ovládání
 • provádíme zaměření a kvalitní montáž
plisé ovládané na řetízek

Ovládání na řetízek. U těchto plisé žaluzií měníte jejich polohu taháním za ovládací řetízek (dodávaný jak v kovové variantě, tak vyrobený z PVC). Řetízek lze umístit vlevo či napravo. Po zatáhnutí se žaluzie automaticky uzamkne a nehrozí její vysunutí nahoru, ani posuv dolů. Minimální šířka žaluzií ovládaných řetízkem je 300 mm, maximální šířka 2300 mm. Maximální možná výška 2600 mm.

plisé ovládané na šňůru

Ovládání na šňůru. Tahem šňůry zvedáte a stahujete žaluzie do vybrané polohy, ve které zůstanou díky mechanické brzdě. Ovládací stranu lze umístit buď vlevo nebo vpravo. Minimální dostupná šířka žaluzií ovládaných šňůrou je 200 mm, maximální 2200 mm. Maximální možná výška 2600 mm. Výborně se tento typ ovládání hodí pro velká okna.

motorizované plisé

Ovládání na elektrický motor 24 V. Polohu žaluzií určujete buď dálkovým ovladačem nebo přepínačem na stěně. Minimální dostupná šířka pro žaluzie s motorickým ovládáním je 750 mm, maximální 2300 mm. Maximální dostupná výška až 2600 mm.

plisé na baterie

Ovládání na bateriový motor. Tento typ ovládání lze připojit k systému chytré domácnosti PowerView ®. Napájení probíhá přes přídavnou baterii, kterou lze schovat za žaluzii. Minimální šířka žaluzií s bateriovým ovládáním je 450 mm, maximální 2300 mm. Maximální dostupná výška až 2600 mm.

Vybarvěte svůj interiér bez malíře

Vybrat si můžete z plisé žaluzií hrajících všemi barvami spektra, které skvěle doplní jakýkoliv interiér. A nejen to, na výběr máte dokonce možnost i z několika druhů barevných profilů, od velmi tmavých až po sněhově bílé. Tyto profily jsou vyráběné z extrudované hliníku, a tak nejen dobře vypadají, ale i toho hodně vydrží.

Dostupné barvy profilů

Není třeba náročné údržbu

Látkové žaluzie nevyžadují žádnou náročnou péči. Jejich velkou výhodou je antistatické zpracování látek, ze kterých jsou plisé žaluzie vyráběny. Proto tento typ žaluzií nepřitahuje prach a další nečistoty.

Většinou stačí plisé přejet lehce namočeným hadříkem či přejet vysavačem nastaveným na nejnižší stupeň.

 

 • z údržby není třeba mít obavy

Plisé žaluzie bez vrtání

Montáž stínící techniky je náročnější, než vypadá. Nejčastěji se látkové žaluzie umisťují do zasklívací lišty, do rámu okna či na stěnu. Pokud vás však děsí představa vrtání u vás doma (nebo máte tento typ zásahu zakázán), nevěště hlavu. Montáž dokážeme provést stejně perfektně a na pevno i bez vrtačky.

Nabízíme možnost připevnění pomocí lepící sady, kterou lze pak beze stop z okna odstranit. Na rám okna lze pevně namontovat tento typ žaluzií za pomocí tzv. klipů nebo upínacími držáky. Veškerá montáž je velmi rychlá a naprosto bezpečná.

Německá vychytávka od MHZ

Kompenzační zařízení vyvinuté společností MHZ nabízí zcela nové možnosti pro plisé širokých rozměrů.

Vyrovnávací zařízení integrované v profilu, zcela zabraňuje prověšení profilů. Volně pohyblivé napnuté skládané žaluzie tak lze nyní realizovat i se šířkou systému až 180 centimetrů.

Plisé žaluzie od MHZ představují jednu z nejlepších možných voleb a jejich speciálně vyvinuté kompenzační zařízení je důkazem toho, že se neustále snaží v oblasti stínící techniky přinášet inovace. Prohlédněte si kompenzační zařízení v akci na videu:

737 739 714 – zveme vás na naší vzorkovnu v Praze ve Stodůlkách, kde vám rádi ukážeme látkové žaluzi