Lista here!

Zatemňovací rolety na míru

Rolety » Vnitřní rolety » Rolety do oken » Rolety na míru » Zatemňovací rolety na míru

Stěhujete se do nového? Nebo jen přemýšlíte nad tím, jak zlepšit komfort ve vašem stávajícím bydlení? Zatemňovací rolety můžou být jednou z variant.

Jedná se o typ interiérového stínění, které – jak název napovídá – slouží především k regulaci světla v místnosti. Tyto rolety jsou navrženy tak, aby blokovaly přístup slunečních paprsků dovnitř a poskytovaly účinné zatemnění. To je ideální pro ložnice, domácí kina nebo jakékoli prostory, kde je potřeba tmavší prostředí. 

U nás je můžete získat na míru a některé navíc s možností bez vrtání.

Možná, že se nyní ptáte proč? Rolety tohoto typu, někdy nazývané zatemňovací rolety blackout, vás uchrání před přehřívání místnostinepříjemným pocením. Tyto rolety nejenže poskytují efektivní řešení pro regulaci přirozeného světla, ale také zvyšují soukromí a izolaci místnosti. V dnešní době, kdy je naším cílem vytvořit prostředí, které podporuje jak relaxaci, tak produktivitu, se zatemňovací rolety staly nezbytným prvkem pro dosažení tohoto cíle. 

Výběr vhodného stínění na okna je již dnes stejně důležité jako výběr podlahy či kuchyňské linky. Nevěříte? Přesvědčte se o tom na vlastní kůži.


 • Dodací lhůty: jen 3–4 týdny
 • Max. rozměry: šířka až 700 cm, výška až 400 cm

Pro vás bez starostí

Poradíme vám a vybereme → vše u vás zaměříme → provedeme odbornou montáž se zárukou.


Zatemňovací rolety – výhody

Kam se hodí zatemňovací rolety?

Přečtěte si také, jak pracují zatemňující rolety.

Zatemňovací rolety – cena

látková roleta Maestra Profil

Zatemňovací roleta bez vrtání s vodící lištou

cena od 1 098,- Kč

Šířka: až 170 cm
Výška: do 250 cm

zatemňovací roleta na zeď ve školní třidě

Zatemňovací roleta na zeď

cena od 2 496- Kč

Max. šířka: 250 cm
Výška: do 250 cm

universální rolety na střešní okna

Zatemňovací roleta na střešní okno

cena od 1 368,- Kč

Max. šířka: 120 cm
Výška: do 140 cm

roleta Twintex

Zatemňovací roleta den a noc

cena od 4 067,- Kč

Max. šířka: do 220 cm
Výška: do 300 cm

béžová zatemňovací roleta Zebra

Zatemňovací roleta zebra

cena od 2 084,- Kč

Šířka: až 240 cm
Výška: do 250 cm

zatemňovací rolety do oken

Zatemňovací roleta na dveře v kazetě

cena od 1 098- Kč

Max. šířka: 170 cm
Výška: do 250 cm

zatemňovací termo roleta na balkone

Zatemňovací termo roleta

cena od 1 052,- Kč

Max. šířka: 250 cm
Výška: do 250 cm

zcela zatemňovací roleta na pracovišti

Zcela zatemňovací roleta blackout

cena od 13 416,- Kč

Max. šířka: do 400 cm
Výška: do 300 cm

Bambusová roleta Asha

Bambusová roleta Asha

cena od 1 310,- Kč

Šířka: až 240 cm
Výška: do 250 cm

Ovládání: na šnůru

Skládací bambus roleta Feba

Skládací bambus roleta Feba

cena od 1310- Kč

Šířka: až 240 cm
Výška: do 250 cm

Roleta Pure

Roleta Pure

cena od 1 829,- Kč

Max. šířka: 340 cm
Výška: do 380 cm

římská roleta Spin

Římská roleta Spino

cena od 4 030- Kč

Šířka: až 300 cm
Výška: do 350 cm

Ovládání: řetízek nebe baterie

hnědá zatemňovací římská roleta

Římská roleta Bematech

cena od 3 549- Kč

Šířka: až 420 cm
Výška: do 590 cm

Náš Tip: záruka až 60 měsíců

římská roleta Aura

Římská roleta Aura

cena od 7 930- Kč

Šířka: až 500 cm
Výška: do 500 cm

Ovládání: řetízek nebe elektricky 230 V

římská roleta Areo

Římská roleta Areo

cena od 3 432- Kč

Šířka: až 150 cm
Výška: do 220 cm

Náš Tip: římská roleta bez vrtání

roleta den a noc do střešního okna

Roleta den a noc 11-7372

cena od 6 292,- Kč

Šířka: do 150 cm
Výška: do 150 cm

Zatemňovací rolety na střešní okna Velux

Při výběru vhodného stínění do podkroví rodinného domu se poraďte. Nemá smysl ušetřit nějakou tu korunu a po čase zjistit, že mám doma nevyhovující stínění. Nehledě potřebujete roletu vyrobit na míru a ta se sežene jen u specializovaných firem.

Bude v podkroví dětský pokoj? Pak si tedy pořiďte zatemňovací rolety na střešní okna Velux. Pokud máte jinou značku okna, vůbec to nevadí. Jen nezapomínejte, že děti mají rádi veselé barvy, takže vybírejte designové provedení, které zkrášlí každé vaše okno. Dobře účinné jsou venkovní rolety Velux.

Velmi moderní látkové stínění do střešních oken, je vyžadováno moderními trendy, které jdou neustále dopředu. Pokud nejste zrovna milovníky roletových systému, pak si zvolte žaluzie Plisé, které vás budou těšit několik let. Jsou praktické a jednoduše se ovládají.

zatemňovací rolety den a noc
zatemňovací rolety den a noc

Zatemňovací rolety den a noc

Vnitřní rolety na okna do kuchyně nebo obývacího pokoje volíme zcela odlišným způsobem než do podkrovního bytu. Zde potřebujeme zajistit jistý průnik světla do místnosti. Jakým způsobem to ale vyřešit?

Nezajímají nás záclony ani závěsy na okna. My potřebujeme moderní zatemňovací roletu. Potřebujeme něco neobyčejného a luxusního vzhledu. Přeci jenom každá pořádná hospodyně má přání perfektní dekorace na svá okna.

Poslední hit velmi oblíbeného stínění na okna jsou zatemňovací rolety den a noc, kde se střídají zatemňovací a průsvitné pruhy. Ovládání je zajištěno kovovým barevným řetízkem. Můžete si zvolit i motoristické provedení na dálkový ovladač. Jelikož se jedná o dvě řady látek, tak nedoporučujeme nástěnný vypínač.

Ovládání rolet na míru trvá příliš dlouho, a vy určitě nechcete strávit své mládí u vypínače.

Rolety s vodicí lištou snadno upevníte do rámu oken i bez vrtání

Látkové rolety s vodicími lištami představují řešení zejména pro ty, kteří upřednostňují dokonalé přiléhání rolety, potřebují roletu nainstalovat bez vrtání či chtějí zastínit šikmá nebo střešní okna. Díky vodicím lištám upevněným k rámu okna či dveří se jemnější látka po okně hladce pohybuje nahoru a dolů. Ovládání lze vybrat řetízkové nebo pomocí madla.

Lišty roletu pevně udrží i v průvanu nebo při naklonění okna. Spolu se zatemňující textilií (blackout) poskytuje zatemňovací kazetová roleta dokonalou tmu a soukromí, výborná je i do přednáškových sálů. Kazetová roleta den a noc s vodicími lištami vám zase poskytne jemnou regulaci denního světla a zatemnění, které je díky přiléhajícím lištám ještě lepší. Užijte si perfektní stínění bez průsvitů.

rolety s vodící lištou
rolety s vodící lištou
zatemňovací rolety blackout
zatemňovací rolety blackout

Blackout rolety

Blackout roleta díky své látce zajišťuje, že do místnosti nepronikne žádné světlo. Můžete nerušeně spát klidně po náročné noční směně. Zároveň nabízí vynikající soukromí před zvědavýma očima zejména, když je v noci světlo ve vašem bytě.

Ovládání rolet se obvykle provádí pomocí řetízku. Nemůžete zvolit pohodlnější elektrické ovládání. Blackout rolety v letních měsících odrážejí dopadající UV paprsky, čímž se zabraňuje hromadění tepla v obývacích místnostech. Na druhé straně se v zimním období drží teplo v místnosti, a tím se šetří energie.

Pokud vaše okna nemají obvyklé standardní rozměry, tak si můžete zatemňovací roletu nechat vyrobit na míru.

Zatemňovací římské rolety

Neprůhledné římské rolety se hodí do každého obytného prostoru. V závislosti na barvě a designu si můžete vytvořit své vlastní životní prostředí.

Je libo neprůhlednou římskou roletu v bílé barvě? Žádný problém, různé typy a barvy dodají každé místnosti osobitý vzhled. Ať už v obývacím pokoji, dětském pokoji nebo ložnici: zatemňovací římské rolety poskytují potřebné soukromí. Římské rolety v koupelně by také měly být neprůhledné, aby chránily před zvědavými pohledy.

zatemňovací římské rolety
zatemňovací římské rolety
zatemňovací rolety na zeď
zatemňovací rolety na zeď

Zatemňovací rolety na zeď

Montáž zatemňovací rolety na zeď znamená, že roletový systém se připevní na stěnu před okenní výklenek. Součástí dodávky jsou univerzální držáky, které se přišroubují na zeď. Pokud zvolíte zatemňovací roletu s rychlomontážním profilem, připevňuje se pomocí klipů. Montáž se vždy provádí vrtáním a šroubováním.

Montáž na stěnu je velmi výhodným způsobem upevnění zatemňovacích rolet, protože celý výklenek může být zakryt látkou, což znamená, že dovnitř proniká méně světla. Čím více látky přesahuje boky okenního výklenku, tím lepší je zatemnění. Doporučujeme přesah 10 cm na každou stranu. To však závisí na konstrukčních podmínkách (prostor na straně okenního výklenku).

Co dělat, když prosvítá boční světlo u rolety?

Pokud řešíte tento problém, zvažte zatemňovací rolety v kazetě s bočními profilovými lištami a kartáčovým těsněním.

Jak připevnit roletu na okno?

Připevnění zatemňovací rolety na okno může vypadat jako složitý úkol, ale s přesnými instrukcemi a správnými nástroji to může být relativně snadný projekt, který zvládnete sami.

Co budete potřebovat?

– Zatemňovací roleta

– Vrták

– Šrouby a hmoždinky (obvykle součást balení rolety)

– Šroubovák

– Tužka

– Měřící pásmo

– Vodováha

Postup připevňování zatemňovací rolety:

 1. Měření a plánování: Nejdříve změřte okno, abyste se ujistili, že roleta bude sedět. Rozhodněte se, jestli chcete roletu umístit do rámu okna (v případě dostatečné hloubky) nebo nad rám okna.
 2. Označení pro uchycení: S měřícím pásmem a tužkou označte místa, kde budou upevňovací prvky rolety. Použijte vodováhu, abyste se ujistili, že značky jsou rovně.
 3. Předvrtání děr: Pokud instalujete roletu do dřevěného rámu, může být dobrý nápad předvrtat díry pro šrouby, abyste předešli rozštípnutí dřeva. V případě instalace do zdi použijte vhodnou velikost vrtáku a hmoždinek.
 4. Montáž upevňovacích prvků: Připevněte upevňovací prvky rolety (držáky) na místa, která jste předem označili. Ujistěte se, že jsou pevně přišroubované a stabilní.
 5. Umístění rolety: Vložte roletu do upevňovacích prvků podle návodu výrobce. U některých modelů se roleta zasune nebo zacvakne do míst, kde ji držáky pevně drží.
 6. Finální kontrola a úpravy: Po umístění rolety zkontrolujte, zda je správně a bezpečně instalovaná. Otestujte její funkčnost – zdvihání a spouštění. Proveďte potřebné úpravy, pokud roleta není rovná nebo se správně nepohybuje.
 7. Bezpečnostní prvky: Nezapomeňte na instalaci bezpečnostních prvků, jako jsou záchyty pro šňůry nebo řetízky, pokud jsou součástí vaší rolety. To je důležité pro prevenci nebezpečí udušení u dětí a domácích mazlíčků.

Nemusíte to zvládat sami, veškerou montáž vám zajistíme.

Jak úplně zatemnit okno či místnost?

Zatemňovací rolety (potenciálně s vodicími lištami navíc) jsou nejefektivnějším způsobem. Pokud je však z nějakého důvodu nechcete, můžete k úplnému zatemnění použít závěsy z těžké a tmavé látky.

Tip: Více si přečtěte v článku Čím zatemnit okna?

Jak zastínit okno v koupelně?

Zastínění okna v koupelně vyžaduje řešení, které kombinuje soukromí, funkčnost a odolnost vůči vlhkosti. Nejčastější volby, kromě zatemňovacích rolet, zahrnují:

 1. Voděodolné žaluzie
 2. Matné sklo nebo fólie na okna
 3. Voděodolné závěsy
 4. Bambusové rolety s ochrannou povrchovou úpravou, která je chrání před vlhkostí a plísní
 5. Plisé rolety z voděodolných materiálů

Nejčastěji hledáte

Nenašli jste tady, co jste potřebovali? Inspirujte se tím, co zajímá ostatní:

 1. Zatemňovací termo rolety na okno Leontina 
 2. Zatemňovací roleta na dveře v kazetě Maestra
 3. Zkušenosti se screenovými roletami 
 4. Zatemňovací rolety Fakro 
 5. Zatemňovací rolety do stropu
 6. Rolety na balkonové dveře
 7. Nalepovací rolety

Často hledáte

Venkovní a interiérové stínění představuje nejen designový prvek, ale také značnou úsporu.

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top