Markýzy pro vaší terasu i balkon

Home » Markýzy

MARKÝZY MHZ – Nadčasově elegantní klasika

Markýzy MHZ vám poskytnou nádhernou a inteligentní ochranu před sluncem na terase nebo balkoně. Jako kloubové markýzy s rameny, okenní nebo fasádní provádějí prvotřídní práci vizuálně a technicky, a to i ve velkém měřítku. Chrání před slunečním zářením a teplem, zajišťují příjemné klima.

V naší kolekci najdete přes 140 různých barevných a textilních variant. Látky jsou světlo stálé, barevné a mají povrch odpuzující nečistoty a vodu. Venkovní markýzy na terasu a na balkon vás spolehlivě chrání před škodlivými UV paprsky.

Naše výsuvné markýzy jsou vyrobeny na míru. Zpracováváme je buď pomocí vysoce kvalitního šicího vlákna odolného vůči UV záření nebo pomocí inovativní technologie svařování.

Kolekce markýz MHZ obohacuje každý volný prostor. Ve výběru luxusního textilu najdete tu pravou oponu, která zastíní vaši terasu nebo balkon.

Navrhněte svůj venkovní prostor pro stínění podle svých představ. Vyberte si mezi jemnými nebo výraznými barvami, úzkými nebo širokými pruhy bloků a fascinujícími efekty – prostým nebo vysokým kontrastem.

 • Velký výběr markýz
 • Volitelný LED pásek
 • Maximální rozměry 7 x 4 metry, spojené 14 x 4 metry
 • Úzké rozměry kazety 265 x 175 mm

Kazetová markýza ART 01

Inovativní kloubová markýza v provedení s hliníkovou kazetou z jednoho kusu, a odpovídajícím profilem pro celoroční ochranu látky a technologie před povětrnostními vlivy. Šířka 191 – 500 cm , výsuv až 350 cm.

Hřídel z pozinkovaného ocelového plechu (Ø 78 mm) a boční funkční ložiska s integrovaným naklápěcím kloubem včetně ochrany proti nárazu.

Úhel sklonu nastavitelný až 40 ° pomocí stavěcích šroubů. Křížená kloubová ramena, přenos energie pomocí kloubového pásu.

Montáž pomocí postranních ložisek pro individuální nastavení. Markýza je zasunuta zespodu do bočního krytu a zajištěna speciálním pružinovým prvkem a skrytými šrouby.

Všechny viditelné hliníkové části jsou práškově lakovány ve standardních barvách: bílá (RAL 9016), stříbro (RAL 9006), hnědá (RAL 8019), antracitová prášková barva (DB 703). Volitelné: speciální barvy podle RAL.

venkovní markýza art 01
balkonová markýza ART 02

Kazetová markýza ART 02

Pouze se dvěma kloubovými rameny a dvěma konzolami o šířce sedmi metrů a výsuvu čtyř metrů je kazetová markýza ART 02 vhodná pro zastínění velkých venkovních ploch.

Jasný moderní design, harmonické okraje a jednotný vzhled kloubových ramen činí z ART 02, stejně jako jeho menší sestry ART 01, designové zvýraznění.

 

 • Velký výběr látek
 • Volitelné LED osvětlení
 • Pouze dvě kloubové ramena s jednotným vzhledem
 • Odnímatelný boční kryt pro uložení spojky Hirschmann
 • Transformátor a přijímač RTS integrovaný v kazetě
 • Maximální rozměry 7 x 4 metrů, spojené 14 x 4 metrů
 • Úzké rozměry kazety 265 x 175 mm

Markýza Alto pro zimní zahrady a pergoly

Venkovní stínění – vratný systém pro vodorovné a skloněné skleněné povrchy.

Pohonná jednotka se samonosnou hliníkovou kazetou, 233 x 181 mm, pro celoroční ochranu tkaniny a technologie před povětrnostními vlivy. Všechny viditelné hliníkové části jsou opatřeny práškovou barvou.

Standardní barvy: bílá (RAL 9016), stříbro (RAL 9006), hnědá (RAL 8019), antracit (DB 703). Více informací o markýze Alto.

Volitelné speciální barvy podle RAL. Instalace s nastavitelnými rozpěrkami v různých výškách.

Může být spojeno několik systémů, maximálně 2 systémy možné prostřednictvím jednoho elektrického pohonu.

Volitelný zakřivený systém.

Šířka: 100 až 550 cm

Výjezd: 100 až 600 cm

Max. plocha na 1 pole: 28 m² (možnost více systémů vedle sebe)

sklon střechy: 0 až 45 ° . Další systémy pro zastínění zimních zahrad.

markýza Alto pro venkovní zastínění zimní zahrady
vnitřní markýza Intra

Vnitřní markýza Intra pod terasu a světlíky

Intra je speciálně vyvinuta pro stropní stínění v interiéru, kde se používá nejčastěji pro stínění různých prosklených střech, světlíků a zimních zahrad.

Zastínění pro vnitřní prostor lze použít i venku, pod uzavřenými skleněnými povrchy.

Válcový vyvažovací systém pro vodorovné a skloněné skleněné povrchy. Pohonná jednotka s 2dílnou hliníkovou kazetou (odnímatelný spodní kryt), bočními vodicími lištami a spádovým profilem.

 

 • pro zimní zahrady, světlíky a prosklené střechy
 • vyrobeno na míru v Německu firmou MHZ
 • maximální rozměr 4500 x 4500 mm
 • sklon střechy: 0 až 45 °
 • standardní barva profilů : bílá, antracit, stříbrná

Okenní a fasádní svislá markýza ZIP 2.0

Textilní ochrana proti slunci je k dispozici ve dvou velikostech kazety, takže lze stínit i velmi velké plochy. Používá se posuvný systém vyvinutý a patentovaný společností MHZ s nastavitelnými vodicími lištami. Vizuálně je úzký design založen na současném kubickém stylu.

MHZ používá zavedenou koncepci ZIP pro okenní a fasádní svislé markýzy zip_2.0. Kromě toho existuje boční stínění s kazetami o velikosti 110 a 150 mm.

Tímto způsobem lze pokrýt plochy až 20 m². Maximální šířka je 480 cm a maximální výška 600 cm. Boční lišty umožňují stabilní vedení látky, a tím rovnoměrné chování při její navíjení.

Zátěžové lišty typu S nebo M v kombinaci s vodícími lištami mají dobré napnutí látky a vysokou stabilitu větru. Odolává tedy i silné bouři s Beaufort 10.

svislá markýza na balkon