Zastřešení terasy

Home » Zastřešení terasy

Kvalitní zastřešení terasy

Plánujete si k rodinnému domu postavit terasu a vytvořit tak pěkné místo pro odpočinek či grilovačky s přáteli? Velkou výhodou terasy je, že běžně navazuje přímo na obytný prostor.

Základem terasy je kvalitní podlahová krytina spolu se zastřešením, kterému doporučujeme věnovat speciální pozornost. Pro jaké zastřešení se rozhodnout? Ve hře jsou zejména hliníkové pergoly a venkovní výsuvné markýzy.

Vzorkovna

Pojďte se podívat do naší velké vzorkovny.

+420 737 739 714

Elegantní a moderní řešení v podobě venkovní výsuvné markýzy

Markýza, která se během letních měsíců snadno vysune, je žádaným řešením nejen na terasy rodinných domů, ale třeba také pro balkony, zimní zahrady nebo i předzahrádky restaurací. Jestliže chcete mít možnost složení střechy, jedná se o vítané řešení, které například během zimních měsíců zbytečně nepřitahuje pozornost k vašemu domu a neruší jeho vzhled. Markýza je jednoduchá, moderní a přesto elegantní. Ačkoliv na první pohled může působit chatrným dojmem, je pevná a stabilní, samozřejmě za předpokladu kvalitního výběru.

Venkovní výsuvné markýzy se často označují i jako kazetové markýzy a vždy se vyrábějí na míru přáním a požadavkům zákazníka. Vzhled markýzy snadno přizpůsobíte barvě fasády a stylu celého objektu. Ideální je zvolit látku s akrylátovým nátěrem, co se tvarově ani barevně za léta používání nijak nemění.

Doporučujeme výsuvné markýzy Brustor B 25 Prestige v moderním kazetovým provedením, které lze snadno montovat na stěnu i strop a mohou mít maximální šířku až 14 metrů. Populární jsou též markýzy B 29 s praktickým dvojitým sklonem, vhodné především pro balkony. V neposlední řadě lze doporučit markýzy pro balkony a terasy na míru s označením B 35. Mají jedinečný design a umožňují i motorové ovládání. Mezi populární markýzy pro zimní zahrady patří ty s označením B 126, s pevným bočním vedením a možností prodlouženého výsuvu.

hliníkové zastřešeni pergoly pomocí pergoly

Luxusní hliníkové pergoly v bezúdržbovém provedení

Nároky na údržbu jsou pravděpodobně jedním z hlavních parametrů, podle kterého budete vybírat.

Nikdo z nás nechce pergolu u domu každoročně čistit. Inovativní řešení představují hliníkové pergoly Brustor, které na rozdíl od výsuvných markýz jsou ve většině případů pevně spojené se zdí i se zemí.

Hodí se také jako volně stojící řešení do vaší zahrady, pokud terasa či pergola přímo nenavazuje na váš rodinný dům.

Doporučujeme například screenové rolety pro boční stínění pergoly, proti kterému ostré sluneční paprsky během horkých letních měsíců nemají šanci. Tyto pergoly jsou ještě známé svou vysokou odolností proti větru, a to až do rychlosti 165 km/h. Ochrání vaši terasu či pergoly proti nepříjemnému hmyzu a díky přídavným transparentním fóliovým oknům můžete zabránit i nechtěným pohledům od vašich sousedů nebo z ulice.

Značka Brustor nabízí několik typů konstrukcí – hliníková pergola může být samostatně stojící, upevněná na stěnu, s převisem, sdružená, se dvoudílnou střechou nebo s dveřním profilem.

průhledné zastřešeni pergoly
zastřešená terasa inspirace pergol

K nejprodávanějším modelům patří hliníková pergola Brustor 200 XL z řady Brustor Outdoor Living, která reguluje sluneční paprsky hliníkovými lamelami s automatickým natáčením. Lze ji doplnit jak transparentními okny, tak i přídavným topením. Je

ideálním řešením pro posuvné zastřešení terasy. Nechybí ani volitelné LED osvětlení a samozřejmostí je luxusní provedení. Ve fotogalerii hliníkových pergol na našich stránkách na vás čeká spousta inspirace.

Vyberte si řešení na míru

Látkové výsuvné markýzy i hliníkové pergoly mají své příznivce. Nespokojte se s kompromisy a vyberte si hliníkové zastřešení terasy na míru, které vám bude stoprocentně vyhovovat.

Kombinací obou řešení je hliníková pergola s posuvnou střechou, nesoucí označení Brustor B 600, jejíž lamely lze otáčet i posouvat. Tato pergola zabere pouze 13 % z celkové plochy vaší střechy. Má neviditelný tichý motor a samozřejmě i bezúdržbové provedení.

moderní zastřešení terasy

1 000+
produktů v naší vzorkovně.

U nás si vyberete za chvilku.

Kde vzorkovnu najdete

MK Rolety – stínící technika Praha
Bavorská 856/14, 155 00 Praha 5-Stodůlky

Otevírací doba
Úterý: 10 – 18 hod.
Čtvrtek: 10 – 18 hod.

Sobota: 9 – 13 hod.

Kudy k nám Parkoviště

Často hledáte

Venkovní a interiérové stínění představuje nejen designový prvek, ale také značnou úsporu.