Home » Tipy a návody » Stínící technika na terasu

Stínicí technika na terasu: Jak vybrat tu pravou pro vás?

Láká vás odpočinkové posezení na terase u kávy nebo dobré knihy, ale pořád to nějak není ono? Pak vám tyto okamžiky možná kazí ostré sluneční paprsky či zvědavé pohledy sousedů. Přečtěte si v našem článku, jaké stínidlo si na vaši terasu pořídit, abyste byli chráněni před sluncem a získali vytoužené soukromí.

Při volbě stínicí techniky na terasu máte na výběr hned z několika možností. Nejprve je ale potřeba zohlednit vlastnosti, tvar nebo rozměry terasy a v neposlední řadě vaše potřeby, které musí vybrané řešení naplnit. Podívejme se nyní na různé varianty zastřešení terasy a na jejich vlastnosti.

Stínicí technika na terasu
Markýzy pro zastínění terasy

Markýzy: funkční i elegantní řešení

Pro zastínění velké i malé plochy a ochranu před lehkým deštěm je markýza ideální volbou. Ve větrném počasí sice neobstojí, silné poryvy větru by mohly markýzu poškodit, ale silné sluneční paprsky ani horké počasí pro ni nejsou soupeřem. Markýzy s výsuvným volánem vám pak poskytnou ochranu před paprsky nízkého slunce a skryjí vás před zvědavými zraky sousedů.

Markýzy vám umožní užít si čas strávený na terase naplno a zajistí i příjemné klima v interiéru. Nesmíme zapomenout podotknout také to, že markýzu lze vnímat i jako vkusný estetický doplněk. Vyberete si ze široké palety barev a vzorů látek a snadno tak markýzu sladíte s fasádou vašeho domu.

Mezi nejběžnější varianty pro zastínění teras patří výsuvné markýzy, boční markýzy nebo elektrické markýzy.

Co se týče rozměrů, nejoblíbenějšími jsou mezi našimi zákazníky terasové markýzy 4×3 m nebo 5 m.

TIP! Doplňte vaši markýzu o sluneční, větrné nebo otřesové čidlo, které v případě nepříznivého počasí vyšle signál pro její stažení.

Elektrické výsuvné markýzy
pergoly na terasu

Pergoly: ideální do každého počasí

Nespornou výhodou pergol je jejich pevná konstrukce a jsou tak vhodné do každého počasí. Konstrukce navíc nepodléhá korozi, a tak vám bude sloužit dlouhá léta. Pergola na terase vytvoří další místnost vašeho domu, která se stane místem pro váš dokonalý odpočinek s rodinou nebo přáteli.

Pro zastřešení terasy je ideální pergolu namontovat ke stěně domu, ale běžně své využití nachází i jako samostatně stojící přístřešek kdekoliv na zahradě.

Praktickou variantou je pergola opatřená lamelami s automaticky nastavitelným otáčením až o 110°. Ta umožňuje přirozenou cirkulaci čerstvého vzduchu. Za deště pak vodu odvádí odvodňovací systém skrytý v postranních podpěrách a lamelách. Prostor pod pergolou tak zůstane suchý za každé situace.

Posezení na terase ve večerních hodinách je opravdu kouzelným zážitkem. Vylaďte jej k naprosté dokonalosti s LED osvětlením a užijte si chvíle romantiky. Barvy osvětlení si regulujete dle potřeby –⁠ studená bílá podporuje soustředění a teplá bílá je zase ideální pro odpočinek.

pergola s lamelami
screenové rolety do pergoly

Rolety: ochrana proti bočnímu slunci

Ať už vám do očí svítí ostré slunce, fouká silný vítr nebo k vám právě nakukuje zvědavá sousedka, rolety na terasu jsou skvělou volbou. Navíc vypadají opravdu dobře!

Screenové rolety na terasu se pyšní skutečně úžasnými vlastnostmi. Nejen, že skvěle stíní, ale umožní vám výhled ven, zatímco na vás dovnitř vidět není. Rolety vám tak dopřejí vysněné soukromí. Za povšimnutí stojí také fantastické termoregulační vlastnosti rolet. V létě ochrání váš interiér před přehřátím, v zimě zase zabraňují úniku tepla.

Rolety je možné vyrobit v libovolných rozměrech, proto vám je snadno přizpůsobíme na míru i atypické terase. Pro látky, ze kterých se naše rolety či markýzy vyrábí, je typický povrch odpuzující vodu a nečistoty. Stínicí řešení vám tak vydrží mnohem déle jako nové – čisté a stálobarevné.

Rolety do pergoly na míru
žaluzie na terasu

Žaluzie: praktické a variabilní

Praktickou alternativou rolet jsou žaluzie – ty jsou praktické hlavně proto, že dlouho vydrží a přitom vyžadují minimální údržbu. Navíc skvěle zastíní příslušný prostor a ochrání vás před zvědavými pohledy kolemjdoucích.

Žaluzie nejčastěji najdete na prosklených terasách, kde zabraňují přehřátí. V otevřeném prostoru nejsou ve větrném počasí příliš ideální, jelikož mohou vydávat nepříjemné zvuky. Chcete-li využívat terasu za jakéhokoliv počasí, je v takovém případě lepší volit rolety, které vám poskytnou před větrem lepší ochranu.

I žaluzie mohou dodat vašemu domovu šmrnc. Přizpůsobte výběr barvy například vybavení terasy, barvě fasády nebo se nebojte zaexperimentovat. Navštivte naši vzorkovnu a prohlédněte si nepřeberné množství barevných variant žaluzií, rolet, markýz nebo pergol. Vytvořte si dokonalý domov přesně podle vašich přání.

Další zajímavé články

Často hledáte

Venkovní a interiérové stínění představuje nejen designový prvek, ale také značnou úsporu.

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top