Home » Pergoly » Zahradní pergoly

Zahradní pergoly

Pergola na zahradu je tím nejlepším řešením, když chcete na svém zahradním pozemku vzdušné, ale přesto přehledné, prostorově omezené posezení. Slovo pergola pochází z latiny („pergula“) a znamená průčelí nebo nástavec. Ve starověku se používal k označení kolonád mezi budovami, které měly zmírnit silné sluneční světlo v oblasti Středozemního moře.

Zahradní pergoly se dnes stále primárně používají jako ochrana před sluncem, ale spíše jako volné zastřešení teras a venkovního posezení. V malých zahradách se hliníkové pergoly stávají samy o sobě designovým prvkem a pěkně upoutají pozornost.

Kromě funkce průchodu zahradou chráněného před světlem má pergola na zahradě také důležitou funkci jako čistý designový prvek v zahradě. Navržena jako zahradní pergola se středovou cestou, působí oddělujícím i spojovacím účinkem zároveň. Můžete tak oddělit zahradní prostory, které jsou podélně řezané pergolou, a zároveň vzájemně propojit plochy na začátku a konci pergoly.


  • Dodací lhůty: jen 4–8 týdnů
  • Max. rozměry: šířka až 650 cm, výsuv až 700 cm

Pro vás bez starostí

Poradíme vám a vybereme → vše u vás zaměříme → provedeme odbornou montáž se zárukou.

Nejčastěji hledáte > Pergoly na terasy | Hliníkové pergoly | Zastřešené pergoly | Zastínění pergoly | Pergoly u domu | Zahradní pergoly | Bioklimatické pergoly | Rolety do pergoly


Zahradní pergoly – cena

Oblouková pergola a markýza Perea P40

Oblouková pergola a markýza Perea P40

cena od 79 196 ,- Kč

Šířka: 200 – 650 cm
Výsuv: 100 – 700 cm

Pergolová markýza Perea P60

Pergolová markýza Perea P60

cena od 80 625 ,- Kč

Šířka: 200 – 600 cm
Výsuv: 100 – 500 cm

Pergolová markýza Perea P20

Pergolová markýza Perea P20

cena od 74 064 ,- Kč

Šířka: do 650 cm
Výsuv: do 600 cm

Pergolová markýza Perea P70 s baldachýnem

Pergolová markýza Perea P70

cena od 182 500 ,- Kč

Šířka: do 600 cm
Výsuv: do 600 cm

zasklená pergola u domu

Zasklená pergola Nyon

cena od 129 324,- Kč bez skla

Velikost: 4×3,5 m

pergola na terasu

Moderní pergola na terasu Pergolino

cena od 149 188,- Kč

Velikost: 4,64×4 m

hliníková pergola

Hliníková pergola Rivera

cena od 215 774,- Kč

Velikost: 4,5×4 m

zahradní pergola

Zahradní pergola Bavona

cena od 299 962,- Kč

Velikost: 4×4 m

Pergola WAREMA Lamaxa L50

Pergola WAREMA Lamaxa L50

cena od 210 700 ,- Kč

Šířka: 250 – 450 cm
Délka: 198 – 600 cm

Pergola WAREMA Lamaxa L60

Pergola WAREMA Lamaxa L60

cena od 298 050 ,- Kč

Šířka: 250 – 475 cm
Délka: 200 – 633 cm

Pergola WAREMA Lamaxa L70 na terasu u domu

Pergola WAREMA Lamaxa L70

cena od 500 525 ,- Kč

Šířka: 250 – 475 cm
Délka: 200 – 633 cm

Zahradní pergoly ke zdi

Zahradní pergola ke zdi domu s odklápěcí střechou je jedinečným řešením pro ty, kteří oceňují pohodlí a funkčnost. Tato pergola byla navržena tak, aby využila volného prostoru na terase a zároveň umožnila volné užívání terasy v jakékoli situaci.

Zahradní pergola se sklopnou střechou je ideálním řešením pro ty, kteří oceňují jednoduchost a funkčnost. S takovou pergolou snadno vytvoříte na terase útulný koutek ideální pro relaxaci a volný čas.

Střecha vám nabízí možnost nastavení úhlu sklonu. To znamená, že na terasu můžete nechat proniknout požadované množství světla.

Střecha kovové zahradní pergoly může být rozdělena na dva samostatně otevíratelné segmenty. Je také vybavena drenážním systémem – to znamená, že voda je odváděna okapovým systémem a později otvory ven.

Zahradní pergoly ke zdi
Výroba zahradní pergoly

Výroba zahradní pergoly

Při výrobě zahradní pergoly střední až vyšší třídy s lamelami bude vybavena automatickým žaluziovým střešním systémem, který vyžaduje elektrické vedení a ovládací prvky na žaluziích.

Obecně je elektrická hliníková pergola vybavena motorem na příčném nosníku, který je k dispozici v interním i externím provedení. Motor umístěný uvnitř neovlivní vzhled pergoly, ale malý prostor pro vnitřní montáž bude mít za následek nedostatečný tah motoru a větší hlučnost. Externě namontovaný motor přidá ochranný kryt motoru na horní nosník, motor může normálně fungovat a běžet tiše.

Hliníkové pergolové žaluzie se vyrábí buď v obloukových nebo rovných žaluziích, podle způsobu ovládání. Přímé žaluzie se obecně používají na středně těžké až těžké hliníkové pergoly, aby zajistily vyšší a stabilnější nosnost a odolnost proti větru.

S kým spolupracujeme?

Jsme v úzké spolupráci s výrobcem WAREMASTOBAG, který vám zajistí, že pergola splní vaše očekávání a vytvoří to správné místo pro váš odpočinek. Nabízíme pergoly na míru a rádi vám pomůžeme také se správným zaměřením či montáží

Výrobce WAREMASTOBAG lakuje konstrukce pergol práškovou barvou. Vyberte si z několika barevných provedení konstrukcí a slaďte si ji s celkovým designem vašeho domu. Stovky barevných provedení nenechají žádné přání nesplněné. Mimo jiné najdete v naší kolekci více než 140 barevných a textilních variant zastínění. Věříme, že si svůj styl najdete. Látky mají navíc povrch odpuzující nečistoty a vodu. Chcete pomoci vybrat tu správnou pergolu? Ozvěte se nám

moderní pergola u domu

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top