Home » Žaluzie » Okenní žaluzie » Horizontální žaluzie

Horizontální vnitřní žaluzie

Hliníková horizontální vnitřní žaluzie je ochrana pro soukromí osob a proti slunci, která se skládá z uspořádání otočných hliníkových lamel.

Vodorovné žaluzie do oken slouží také jako ochrana proti povětrnostním vlivům. Jelikož jsou lamely pohyblivé, můžete například pomocí hliníkových žaluzií flexibilněji ovládat dopad světla než u látkových rolet.

Obsluha je jednoduchá a lze ji provést pomocí tažného lanka s tyčí, kuličkového řetízku nebo rádiového motoru.

V našem obchodě najdete tuto praktickou ochranu oken ve všech běžných standardních velikostech a za férové ceny. Na přání vám rádi vyrobíme hliníkové horizontální žaluzie na míru, také pro speciální tvary oken.

Vzorkovna (showroom) MK rolety

Vzorkovna

Pojďte se podívat do naší velké vzorkovny.

+420 737 739 714

Jaké jsou výhody hliníkových horizontálních žaluzií?

Hliník je odolný materiál, který je ideální pro naši ochranu soukromí a proti slunci. Podle toho, jak nastavíte lamely, můžete ztmavení místnosti navrhnout podle svého přání.

Na barvě lamel nezáleží, takže si můžete vybrat hliníkové horizontální vnitřní žaluzie v barvě, která ladí s nábytkem ve vašem obývacím pokoji. Stříbrné hliníkové lamely mají tu výhodu, že dobře odrážejí světlo přicházející zvenčí. Tím je zajištěno příjemné vnitřní klima, protože v létě nedochází k hromadění tepla a v zimě nemůže ven unikat teplo z interiéru. Jedním z nejlepších systémů stínění je systém Isolite.

Další plus: hliník se snadno udržuje a je odolný proti vlhkosti, takže jej lze skvěle použít také v kuchyni a koupelně.

Interiérové hliníkové žaluzie v různých velikostech

Volně visící horizontální vnitřní žaluzie na okna a dveře ve všech běžných velikostech. Nastavitelná šířka se pohybuje mezi 40 a 450 cm, výška mezi 180 a 360 cm. Kromě klasické barvy bílé, stříbrné a černé pro vás máme v nabídce také světlé barvy, například tóny červené, modré nebo zelené.

Tloušťka lamel je 16,25,35 a 50 mm. Hliníkové žaluzie se ovládají pomocí tažného lanka a otočné tyče. Lze jej instalovat na zdivo, na okenní křídlo nebo do zasklívací lišty. Některé je možné také připojení bez vrtání – pomocí držáků svorek.

Volně visící horizontální žaluzie se ovládají na řetízek nebo na motory.

Horizontální žaluzie na míru – vyráběné s přesností na milimetry

Pro šířky lamel 16 a 25 mm máme pro vás v nabídce dvě varianty. Naše hliníkové interiérové žaluzie horizontální IN Line, které si můžete objednat pro všechny standardní tvary oken o šířce minimálně 50 až maximálně 250 cm a výšce minimálně 60 až maximálně 360 cm. Ovládá se bez námahy pomocí kuličkového řetízku. Na přání si můžete vybrat zařízení se samo brzdícím mechanismem. Hliníková horizontální žaluzie se připevňuje zašroubováním do zasklívací lišty.

Šířka lamel 16 mm a 25 mm – také pro speciální tvary oken

Je vaše okno trojúhelníkové, šestihranné nebo lichoběžníkové? Pak doporučujeme naše hliníkové interiérové žaluzie na míru. Tyto modely mají také minimální šířku 33 cm a maximální šířku 250 cm.

Výška by měla být nejméně 60 cm a maximálně 300 cm. Tyto hliníkové žaluzie můžete ovládat tažným lankem a otočnou tyčkou. Máte různé možnosti montáže: na jedné straně zašroubované do zasklívací lišty, do okenního výklenku nebo na zeď. Alternativně jej lze připevnit bez vrtání pomocí svorky nebo lepicího držáku.

Vyberte si z mnoha atraktivních barev v lesklé, matné nebo perforované verzi.

Šířka lamel 50 mm – pro standardní tvary oken

Hliníkové lamely o šířce 50 mm jsou vhodné pro větší okna o šířce 46 až 500 cm a výšce 100 až 450 cm. Můžete si vybrat mezi klikou nebo kuličkovým řetízkem se samo brzdicím mechanismem. Mohou být instalovány přišroubováním, do výklenku, do stropu nebo na zeď. Tato varianta produktu vám také nabízí širokou škálu barev.

Hliníkové žaluzie – jak správně zaměřím?

Správné měření v zásadě závisí na tom, kam chcete vaše nové stínění instalovat – ať už v ostění okna, na stěně nebo v zasklívací lište okna. Doporučujeme si okna nechat profesionálně zaměřit.

Jak funguje montáž?

Naše hliníkové žaluzie lze přišroubovat ke stěně, k rámu okna, k okennímu křídlu, do okenního ostění a do zasklívací lišty téměř na každé okno a dveře.

Nejjednodušší a nejčistší instalace je připevnění vnitřní žaluzie k okennímu nebo dveřnímu křídlu bez vrtání pomocí svorky.

Jak vyčistím hliníkové horizontální žaluzie?

Pravidelně lamely oprašujte – místo prachovky můžete použít i vysavač – a občas je otřete vlhkým hadříkem a trochou mycího prostředku – poté již vaše hliníkové žaluzie už nepotřebují žádnou péči.

Vzorkovna (showroom) MK rolety

1 000+
produktů v naší vzorkovně.

U nás si vyberete za chvilku.

Kde vzorkovnu najdete

MK Rolety – stínící technika Praha
Bavorská 856/14, 155 00 Praha 5-Stodůlky

Otevírací doba:

ÚT – 12 – 18 hod.
ČT – 12 – 18 hod.
SO – 09 – 13 hod.

Kudy k nám Parkoviště