Home » Pergoly » Hliníkové pergoly

Hliníkové pergoly

Vytvořte si místo, kam si budete rádi chodit odpočinout. Dodáváme luxusní hliníkové pergoly od výrobce WAREMA a STOBAG, které můžete umístit na terasu nebo zahradu vašeho domu. Vaši vysněnou pergolu vám představíme níže o něco blíž. 

Kostra kovové pergoly je vyrobena z hliníkových profilů (hliníkové konstrukce). Na venkovní pergolu dostanete nadstandardní záruku 5 let. Podle konkrétního typu lze pergolu doplnit o střešní zastínění. Nejoblíbenějším typem zastínění jsou hliníkové lamely s automaticky nastavitelným otáčením až o 110 °, které regulují sluneční paprsky naklápěním. Za deště vodu odvádí odvodňovací systém, který je skrytý v postranních podpěrách a také v lamelách. Tento systém funguje bezvadně i po dešti – odvodňovací systém dešťovou vodu po otevření lamel zachytí a prostor pod střechou pergoly zůstane stále suchý. 

Vyberte si boční zastínění pergoly, které je řešeno pomocí rolety screen. Venkovní roleta screen na pergolu odolá velmi silnému větru až 120 km/h, ale funguje skvěle také jako bariéra proti hmyzu a studenému větru. Chcete pergolu využívat celoročně? Zasklená pergola je tou správnou volbou. Nabízíme boční nebo přední zasklení, se kterým nepřijdete o výhled do zahrady a ukryjete se před nepříznivými vlivy počasí. Venkovní nábytek bude v suchu a vy se nemusíte starat o jeho každodenní uklízení. 

Hliníkové pergoly vyrábíme na míru. Její provedení je vždy závislé na vašich možnostech volného prostoru. Jsme tu pro vás! Rádi vám poradíme. Ozvěte se nám nebo se přijďte podívat do naší vzorkovny. Pergolu vám rádi zaměříme i namontujeme.

Vzorkovna (showroom) MK rolety

Vzorkovna

Pojďte se podívat do naší velké vzorkovny.

+420 737 739 714

Hliníkové pergoly – cena

Oblouková pergola a markýza Perea P40

Oblouková pergola a markýza Perea P40

cena od 79 196 ,- Kč

Šířka: 200 – 650 cm
Výsuv: 100 – 700 cm

Pergolová markýza Perea P60

Pergolová markýza Perea P60

cena od 80 625 ,- Kč

Šířka: 200 – 600 cm
Výsuv: 100 – 500 cm

Pergolová markýza Perea P20

Pergolová markýza Perea P20

cena od 74 064 ,- Kč

Šířka: do 650 cm
Výsuv: do 600 cm

Pergolová markýza Perea P70 s baldachýnem

Pergolová markýza Perea P70

cena od 182 500 ,- Kč

Šířka: do 600 cm
Výsuv: do 600 cm

Pergola WAREMA Lamaxa L50

Pergola WAREMA Lamaxa L50

cena od 210 700 ,- Kč

Šířka: 250 – 450 cm
Délka: 198 – 600 cm

Pergola WAREMA Lamaxa L60

Pergola WAREMA Lamaxa L60

cena od 298 050 ,- Kč

Šířka: 250 – 475 cm
Délka: 200 – 633 cm

Pergola WAREMA Lamaxa L70 na terasu u domu

Pergola WAREMA Lamaxa L70

cena od 500 525 ,- Kč

Šířka: 250 – 475 cm
Délka: 200 – 633 cm

hliníkové pergoly na míru

Zahradní pergola Bavona

cena od 200 928 ,- Kč

Max. šířka: do 600  cm
Hloubka: do 600 cm

zasklená pergola u domu

Zasklená pergola Nyon

cena od 68 640,- Kč bez skla

Šířka: až  2400 cm
Hloubka: do 400  cm

pergola se stahovací střechou

Moderní pergola na terasu Pergolino

cena od 91 000 ,- Kč

Max. šířka:  700 cm
Výsuv: do  600 cm

zahradní hliníková pergola

Hliníková pergola Rivera

cena od 146 952,- Kč

Max. šířka:  500 cm
Výsuv: do 700 cm

Hliníková pergola s lamelami

Lamelová pergola je moderní, exkluzivní verze zastřešení terasy. Setkávají se zde vynikající funkčnost a nádherné prostředí. Lamelová střecha vytváří jedinečný prostor, který nabízí široké možnosti designu a provedení pro realizaci na vaší domácí zahradě. Na fensterversand.com je inovativní zastřešení v různých velikostech a variantách.

Pergola s lamelovou střechou je perfektní volbou pro idylické místo na zahradě nebo terase. Lamely řídí klima v zastřešené místnosti individuálně.

Pokud lamely otevřete, zajistíte si úžasné větrání – vítaná změna zejména v horkých letních dnech. V zavřeném stavu naopak nabízejí optimální ochranu před nadměrným slunečním zářením nebo deštěm.

Hliníkové pergoly s lamelami

Na rozdíl od markýzy lze proto tento typ terasové střechy použít různými způsoby. Díky četným možnostem a flexibilním možnostem použití je hliníková pergola s nastavitelnými lamelami dokonalou alternativou ke konvenčním systémům sluneční ochrany nebo přístřeškům pro venkovní použití.

Výhody jsou:

 • Maximální pohodlí
 • Elegantní, moderní design
 • Vysoká funkčnost
 • Individuální přenos světla
 • Pohodlná možnost ventilace
Hliníkové pergoly s lamelami

Hliníková pergola s posuvnou
střechou

Pergola s posuvnou střechou vytváří stylové ohnisko domácího zahradního ráje, které na sebe přitahuje pozornost. Dekorativní střecha dodává zahradní architektuře nádech klasické moderny, která se hodí k nejrozmanitějším zahradním kompozicím. Nové oblíbené místo vyzařuje klid a nabízí přirozenou relaxaci, protože tradičně řešené zastřešení terasy slouží jako osázená mříž. Další výhody hliníkové pergoly jsou:

 • Nízké stavební náklady
 • Vysoká odolnost vůči povětrnostním vlivům
 • Všestranné možnosti designu

Jednoduchá konstrukce ze čtyř sloupů a lamelové střechy je základem všech zahradních pergol. Stabilitu kovové konstrukce mohou dále zvýšit betonové základy.

Klasickou variantou pergoly je sloupková chodba, která spojuje dům a terasu. Vzdušná střecha slouží jako praktická ochrana proti slunci. V průběhu let se však ustálily i další varianty. Hliníková pergola, postavená jako volně stojící, je pak zarovnána v zahradě bez jakýchkoli kontaktních bodů k fasádě domu.

Samonosná hliníková pergola

Samonosná hliníková bioklimatická pergola, dokonalý prostor uprostřed vaší zahrady! Samostatně stojící pergola, jinak také volně stojící či „ostrovní“ pergola, je, jak již název napovídá, zcela nezávislá na vašem bydlení. Na rozdíl od pergol zády k sobě nejsou volně stojící modely připevněny k domu, takže u této konstrukce není potřeba nosná stěna, což má výhodu v zamezení poškození fasády. Spojte to s výhodami bioklimatické pergoly a máte nejmodernější řešení zastínění!

Bioklimatické pergoly vám skutečně umožní řídit jejich orientaci podle počasí, abyste byli chráněni za všech okolností. V létě se stává zcela hermetickým vůči UV záření a v horkém počasí vytváří velmi ceněný stín.

Aby se zabránilo skleníkovému efektu, jednoduše naklopte střešní lamely, aby vzduch mohl cirkulovat. V zimě je její zájem stále vysoký, díky nastavitelným žaluziím vám samonosná hliníková pergola umožní užít si maximum slunečního záření v interiéru pouhým nakloněním lamel.

samonosná hliníková pergola
hliníková pergola se zastíněním

Hliníková pergola se zastíněním

S mimořádnou pergolou z hliníku s práškovým nástřikem můžete na své zahradě vytvořit velmi zvláštní útočiště a také vytvořit skvělý vizuální akcent s moderním a v současnosti velmi oblíbeným tvarem.


Hliníková pergole se zastíněním je architektonickým poutačem a je ideálním místem pro klidné a relaxační hodiny.

Výrobci při vývoji pergol čerpají bohatých zkušeností se stavbou terasových zastřešení a sestavují kompletní sadu, která vás přesvědčí pro dokonalé zastínění!


Dodáváno s naším velmi oblíbeným stínícím systémem pro vytvoření krásného a efektivního stinného místa na zahradě. Součástí je vše, co potřebujete k úspěšnému sestavení pergoly a stínícího systému.

Moderní hliníková pergola

Stylový nádech moderních variant dělá z pergol jedinečný poutač na vaší zahradě. Moderní hliníková pergola s pootevřenou střechou a sloupky, ať už jsou připevněny ke stěně domu nebo volně stojící, jsou dekorativním designovým prvkem. Individuální designové požadavky lze téměř vždy realizovat díky jejich jednoduché architektuře. Moderní pergola navíc přesvědčí dalšími výhodami:

 • Vzdušná ochrana proti slunci bez hromadění tepla
 • Nekomplikovaná konstrukce
 • Stylové uspořádání místnosti pro zahradu a terasu

Pergoly patří k oblíbeným zahradním prvkům, které se chrání před spalujícím sluncem. Moderní stříška slouží především k ochraně před sluncem, přičemž se svým designem přizpůsobila dnešním architektonickým stylům.

Moderní hliníková pergola
hliníkové pergoly se sklem

Výhody hliníkových pergol

 • pergoly na míru
 • kvalitní pergola se zárukou 5 let
 • odolnost proti silnému větru
 • antikorozní hliníková konstrukce
 • volitelné boční/ přední zastínění pergoly 
 • volitelné boční/ přední zasklení pergoly
 • volitelné LED osvětlení
 • integrovaný odvod dešťové vody přes podpěry
 • montáž: na stěnu, na strop nebo ke zdi
 • rozměry v oblíbených velikostech: pergola 4x4m, pergola 5×4, pergola 6×4

S kým spolupracujeme?

Jsme v úzké spolupráci s výrobcem WAREMA a STOBAG, který vám zajistí, že pergola splní vaše očekávání a vytvoří to správné místo pro váš odpočinek. Nabízíme pergoly na míru a rádi vám pomůžeme také se správným zaměřením či montáží

samonosná hliníková pergola

bioklimatická hliníková pergola

Vybírejte ze široké nabídky!

Výrobce WAREMA a STOBAG lakuje konstrukce pergol práškovou barvou. Vyberte si z několika barevných provedení konstrukcí a slaďte si ji s celkovým designem vašeho domu. Stovky barevných provedení nenechají žádné přání nesplněné. Mimo jiné najdete v naší kolekci více než 140 barevných a textilních variant zastínění. Věříme, že si svůj styl najdete. Látky mají navíc povrch odpuzující nečistoty a vodu. Chcete pomoci vybrat tu správnou pergolu? Ozvěte se nám

Vzorkovna (showroom) MK rolety

1 000+
produktů v naší vzorkovně.

U nás si vyberete za chvilku.

Kde vzorkovnu najdete

MK Rolety – stínící technika Praha
Bavorská 856/14, 155 00 Praha 5-Stodůlky

Otevírací doba:

ÚT – 12 – 18 hod.
ČT – 12 – 18 hod.
SO – 09 – 13 hod.

Kudy k nám Parkoviště

Často hledáte

Venkovní a interiérové stínění představuje nejen designový prvek, ale také značnou úsporu.