Venkovní screenové rolety a clony

Home » Venkovní stínění » Screen rolety clony

venkovní screenové rolety Minirol

 

 

Screenové clony neboli screenové rolety proti slunci, jsou typem venkovní stínící techniky, která se umísťuje na venkovní straně okna nebo stěny domu. Stěna může být i prosklená. Screenové rolety umožňují průhled ven, takže zůstáváte v kontaktu s okolím. Pomocí venkovních screenových rolet snadno a efektivně zastíníte okna či prosklené plochy malých i velkých formátů. Využijte screenové clony k zastínění vaší pergoly a zvyšte tak komfort jejího užívání.

Screenové clony se běžně využívají v souvislosti s potřebou ochránit okna a vnitřní prostředí budov před působením povětrnostních vlivů. Své uplatnění najdou na pergolách, zimních zahradách, přístřešcích. Díky speciální tkanině dokáží část slunečního světla odrazit, část pohltit a část propustit. Elektrické screenové rolety v sobě kombinují to nejlepší z pozitivních vlastností interiérové a exteriérové stínící techniky. Dokáží odolávat vlivům různorodého počasí za stálého kontaktu s venkovním prostředím.

screenová roleta Lockscreen

Roleta Lockscreen

V této variantě je látka uchycena, napnuta a vedena ve speciálních vodících lištách. Díky tomu je extrémně stabilní a vysoce odolný proti silnému větru. Roleta lockscreen umožňuje realizaci velice rozměrných screenů. V uzavřené pozici slouží také jako ochrana proti hmyzu. Někdy můžeme tuto roletu vidět pod názvem Zipscreen.

screenová roleta Cablesscreen

Roleta Cablescreen

Místo vodící lišty je spodní lišta vedena nenápadnými nerezovými lanky, látka není bočně vedena. Napínák lanka je upevněn v podlaze nebo na okně.

screenová roleta screen

Roleta MINIROL screen

Jedná se o často používanou variantu, kde je látka volně napnutá mezi spodní lištou a boxem. Spodní lišta může být viditelná nebo krytá ve spodním lemu látky.

screenové rolety - rozměry rolet

Screenová roleta LOCKSCREEN 131 mm

Jedná se o předokenní vnější clonu ( roletu ) s krycím boxem látky a pevnými vodícími lištami. Je určena do exteriéru, lze ji však použít i v interiéru. Dodává se v provedení s válcovaným krycím boxem, s hliníkovým extrudovaným boxem a Fasade Lockscreen se zaomítacím pouzdrem. 

Předokenní vnější clona ( roleta ) je vhodná pro použití nejen ve stávajících budovách, ale i novostavbách. Je určena pro zabudování s viditelným, nebo se zapuštěným krycím boxem a viditelnými vodícími lištami.

Je vhodná pro všechny typy bytových a občanských staveb, administrativní budovy. Zcela roztažená funguje zároveň jako ochrana proti hmyzu. Při použití textilie Serge B92 Blockout nebo Soltis B92 Blackout plní funkci zatemňovací clony.

 

 • maximální šířka 5 000 mm
 • maximální výška 6 000 mm

 

screenová roleta LOCKSCREEN 131

 

 

screenová roleta v pergole

 

 

Clony – screenové rolety v pergole

 Využití jako boční stínění pergol na vaší zahradě. Vzhledem k častému štíhlému provedení konstrukcí oceníte uložení navíjecí hřídele tkaniny do pohledově nenápadného boxu. Látka je po všech stranách uchycena. Screenové clony v provedení Lock – screen dokáží odolávat silnému větru, v uzavřené poloze zároveň slouží jako ochrana proti hmyzu.

 

PROSPEKT – screenové rolety a clony do pergoly

Screenové clony – ochrana vnitřního prostředí

Jedinečný produkt s velkým architektonickým potenciálem. Screenové clony umí odstínit až 95% sluneční energie a přitom propouští světlo a čerstvý vzduch. Clony při zatažení umožňují výhled ven a vpouští do interiéru světlo. Tato vlastnost je jednou z jejich největších výhod.

Prvek vhodný i pro velké prosklené plochy

Trenden jsou velké prosklené plochy, které vyžadují kvalitní zastínění. Screenové clony MINIROL jsou dodávány v ploše až 20 m2. Jsou vhodné pro rodinné domy, administrativní budovy a další zařízení.

 

BROŽURA – SCREENOVÉ CLONY

 

screenové clony a rolety

Možnosti provedení screenových rolet

screenová roleta bez boxu
Moderní prvek stínící techniky, který dodá budově moderní a nadčasový vzhled.

 

 

Screen bez boxu motorické ovládání

 • minimální šířka 700 mm
 • maximální šířka 5000 mm
 • maximální výška 6000 mm
 • maximální plocha 20 m2
 • ocelové podpěrné konzoly
 • ocelová hřídel 95 mm s uložením
 • hliníková spodní koncová lišta

 

Motoristické a klikové ovládání

 • klika maximální šířka 2000 mm , maximální výška 2800 mm
 • motor maximální šířka 4000 mm , maximální výška 4000 mm
 • hliníkový extrudovaný box 103 mm dvojdílný
 • hliníkové vodící lišty
 • ocelová hřídel kulatá 78 mm s uložením
 • látka složená ze skelných vláken potažených PVC vrstvou
 • ovládání elektrickým pohonem , klikou

screenová roleta s boxem 103

 

 

 

screenová roleta na ocelové lanko

CABLESCREEN – lankové vedení

 • hliníkový válcovaný box 103 mm
 • PVC boční kryty
 • nerezové vodící lanko 4 mm s uchycením do stěny nebo podlahy
 • ocelová hřídel 78 mm
 • ovládání elektrickým pohonem nebo klikou

venkovní screenová roleta spodní lišta

 

 

 

kotvení venkovní screenové rolety

venkovní roleta screen bez boxu na vodící lanko

 

 

CABLESCREEN BEZ BOXU – LANKO

 • ocelové podpěrné konzoly
 • nerezové vodící lanko 4 mm 
 • hliníková spodní koncová lišta
 • ovládání elektrickým pohonem

 

Roleta do překladu HELUZ

Screenové rolety s roletovým překladem jsou určené pro novostavby, kde se zabudují do speciálního roletového překladu. Největší předností této rolety je možnost instalace nosných roletových překladů v první fázi výstavby. Samotná montáž screenových rolet může být dokončena kdykoliv po dokončení stavby.

Vodící lišty – extrudovaný hliník po obou stranách PVC vodící vložky

Revizní kryt – extrudovaný hliník 

 

V naší nabídce najdete také zaomítací box pod názvem FASADE. Box je odizolovaný a umístěný ve zdi nad okenním otvorem. Box dokonale splyne s budovou po dokončení fasády.

screenové rolety do překladu heluz

 

Proč screenové rolety MINIROL

 • maximální omezení průniku sluneční energie
 • ochrana před nepříznivým počasí
 • snadná regulace světla 
 • ochrana proti hmyzu a před nepříznivými vnějšími 
 • velmi estetický a moderní vzhled

 

 

Předokenní  screenová roleta s krycím boxem látky a pevnými vodícími lištami je určena do exteriéru, lze ji však použít i v interiéru. Dodává se v provedení s válcovaným krycím boxem, s hliníkovým extrudovaným boxem a Fasade Screen se skrytým boxem.

Předokenní vnější clona screen je vhodná pro použití nejen ve stávajících budovách, ale i novostavbách. Je určena pro zabudování s viditelným, nebo se zapuštěným krycím boxem a vodícími lištami. Je vhodná pro všechny typy bytových a občanských staveb, administrativní budovy.

Screenová clona se skládá z krycího boxu s navíjecím mechanizmem látky, vodících lišt s těsnícími kartáči, spodní lišty pro uchycení látky. V případě mechanického ovládání je z krycího boxu vyvedena hřídelka s klikou. Krycí box je tvořen dvojdílným válcovaným, nebo extrudovaným profilem s bočními kryty, které jsou čepem nasunuty do vodících lišt. Látka je k navíjecímu mechanizmu uchycena v drážce hřídele. Navíjecí mechanizmus je tvořen hřídelí s převodovkou nebo trubkovým motorem, dle typu ovládání mechanické/motorické.

Materiálové složení výrobku

Látka – tkanina ze skleněných, nebo polyesterových vláken s potahovou vrstvou PVC :
Serge600 – 42% skleněné vlákno, 58%PVC
Soltis93 – 30% polyester, 70%PVC
Sunworker Opaque
Serge B92 Blackout
Soltis B92 Blackout

 

Stavební připravenost pro montáž

Osazená výplň otvoru, začištěné ostění a jiné navazující konstrukce, případně osazený zaomítací box. Dotažené trubkování elektroinstalace pro případ montáže clony s motorickým ovládáním.

venkovní screenové rolety pohled z interiéru

venkovní rolety screen pohled exteriér

roleta Zipp Screen v kanceláři

roleta Zipp Screen restaurace

Na screenové clony poskytujeme kompletní servis od zaměření až po montáž především pro města PLZEŇ a PRAHA včetně jejich okolí.

 

Pošlete nám poptávku