Zastínění zimní zahrady

Home » Vnitřní stínění » Zastínění zimní zahrady

Screenové clony,

baldachýn nebo elegantní Plisé?

Zimní zahrada je jedním z nejpříjemnějších míst našeho domova. Nesmí mu proto chybět kvalitní zastínění, aby se zahrada při prvních prudších paprscích neměnila v nepříjemný skleník a pořád nabízela příjemnou atmosféru. Při výběru stínění máte hned několik variant.

Stínění zimních zahrad zajistí screenové clony

Screenové clony se umisťují zvenčí a představují skvělé zastínění pro zimní zahrady, pergoly či prosklené fasády. Vyrábí se z polyesterového vlákna a PVC, díky čemuž má textilie řadu unikátních vlastností. Když clonu stáhnete, kolemjdoucí dovnitř nevidí, vy ale ven ano.

Textilie má také skvělé termoregulační vlastnosti, část světla odrazí, část pohltí a zbytek propustí. Clony také chrání okna před povětrnostními vlivy a navíc vypadají elegantně.

Jak zastínit střechu zimní zahradu?

Pokud uvažujete, že byste střechu zimní zahradu zastínili raději z vnitřní strany, vyzkoušet můžete elegantní baldachýn, který se shrnuje podobně jako římská roleta. Vyrábí se v nejrůznějších tvarech od klasického obdélníku až po lichoběžník a zastíní i velké plochy.

Oblíbenou variantou jsou žaluzie Plisé, látkové stínění, které se skládá z látky složené do harmoniky. Vyrábí se v různých stupních propustnosti, v celé řadě barevných designů a můžete je stahovat shora i zespodu, jak vám vyhovuje. Stínění můžete ovládat jak ručně, pomocí madla či šňůrky, nebo motoricky pomocí ovladače.

Horizontální, svislé žaluzie

Do zimních zahrad se ale hodí také klasické horizontální žaluzie, případně jejich elegantnější varianta, svislé žaluzie, v nějaké zajímavé barvě.

Pokud si nevíte rady, co by ve vaší zimní zahradě vypadalo a stínilo nejlépe, dejte nám vědět. Rádi vám poradíme.

737 739 714 – přijďte se inspirovat do naší vzorkovny stínění v Praze ve Stodůlkách