Pergoly na terasy

Pergoly na terasy představují místo pro dokonalý odpočinek.

Na pergole u vašeho domu strávíte čas na čerstvém vzduchu, ale zároveň jste chráněni proti slunečním paprskům a nepříznivému počasí. Pergola na terasu znamená další místnost vašeho domu, kam se budete rádi vracet a relaxovat.

Všechny pergoly vyrábíme na míru a přizpůsobujeme je vašim prostorovým možnostem. Namontujeme ji ke stěně vašeho domu, lze ji postavit i samostatně kdekoliv na zahradě.

Konstrukce pergol je vyrobena z hliníkových profilů, které nepodléhají korozi. Hliníková pergola má navíc nadstandardní záruku 5 let. 

Pergoly na terasu jsou vhodné do každého počasí. Za deště vodu odvádí odvodňovací systém skrytý v postranních podpěrách a lamelách.

Trávíte rádi čas na pergole i ve večerních hodinách? Doporučujeme navíc zvolit LED osvětlení. A romantika je na světě!


 • Dodací lhůty: jen 4–8 týdnů
 • Max. rozměry: šířka až 650 cm, hloubka až 700 cm

Pro vás bez starostí

Poradíme vám a vybereme → vše u vás zaměříme → provedeme odbornou montáž se zárukou.


Zahradní pergoly prodej

Zahradní pergoly

Zahradní pergola je konstrukce určená především k ochraně místa k odpočinku před sluncem. Důležité však je, že nemusí být umístěny pouze na terase. Lze je umístit i na zahradu, aniž by se opíraly o zeď budovy – vše však záleží na tom, jaký typ konstrukce se nakonec zvolí.

Každá zahradní pergola navíc také utváří charakter a styl daného prostoru. Některá řešení jsou decentnější, jiná bohatě zdobená, sofistikovaná a navíc vám umožní ozdobit si je sami, například vinnou révou nebo konkrétními látkami. Zahradní pergola se střechou vytváří v horkých dnech neocenitelný stín. Pokud máte pevnou (trvalou) střechu, ochrání i před deštěm, sněhem nebo kroupami. Pergola s pohyblivým krytem nebo plátěnou střechou však ochrání před světlem, letmým deštěm, ale i listím a drobnými nečistotami. Pokud konstrukce nemá střechu, ale pouze boční žebra, může být skvělou oporou pro popínavé rostliny nebo základem pro instalaci elektrického osvětlení.

Každá zahradní pergola dodává stavbě vizuální lehkost a integruje ji s venkovním prostorem. Pergola se závěsy navíc izoluje relaxační prostor, chrání jej před zvědavými pohledy a poskytuje uživatelům větší míru soukromí.

Hliníkové pergoly

Sníte o relaxaci a úžasném odpočinku na čerstvém vzduchu na vlastní zahradě nebo terase? Hliníková pergola splní vaše sny a nabízí nejen ochranu před sluncem, větrem a deštěm, ale také perfektní místo pro vytvoření nezapomenutelných chvil s rodinou a přáteli. Pod útulnou střechou pergol si můžete užívat klidu a radosti, vychutnávat si kávu a džus a s dětmi si užívat deskové hry. Je to ideální místo pro trávení času venku, blízko domova, kde se příroda a pohodlí spojují a vytvářejí jedinečnou atmosféru. Objevte kouzlo života na terase pod pergolou!

Nabízíme široký výběr terasových hliníkových pergol v různých modelech. Podle typu použité krytiny rozlišujeme pergolu s látkovou nebo lamelovou střechou. Látková střecha je dodávána v podobě rolovací rolety nebo baldachýnu. K ochraně před sluncem i deštěm se používají vysoce kvalitní tkaniny.

Charakteristickým znakem je použití pohyblivých hliníkových lamel s možností nastavení jejich úhlu sklonu. Vytvářejí atraktivní a dekorativní prvek domu a terasy a účinně tak chrání před sluncem a deštěm.

hliníkové pergoly
Zastínění střechy pergoly

Zastínění pergoly

Existuje spousta nápadů na zastínění pergol, které zvýší využitelnost vašeho dvorku v létě. Počínaje jednoduchými látkovými roletami až po mohutnější masivní střechy, hodí se také do každého stylu zahrady.

Tradičně je pergola rám, obvykle dřevěný, skládá se ze čtyř sloupků a střechy. Typicky mají tyto střechy otevřený lamelový design, a přestože jsou esteticky příjemné, nenabízejí mnoho stínu – něco, co je v teplejších částech země zásadní.

Existuje však celá řada řešení zastínění pergol, která můžete zkombinovat se svými nápady na pergolu a vytvořit z té vaší pohodlné místo k sezení i v těch nejteplejších dnech. Dali jsme dohromady to nejlepší, abychom vás inspirovali.

Rolety do pergoly

Naše venkovní roleta do pergol na zip je integrována v nosné konstrukci pergol. Boční lišty se zipy zajišťují pevně napnutou látku. Elektrické rolety jednoduše ovládáte pomocí aplikace pro chytré telefony nebo pomocí tlačítek na dálkovém ovládání. Rolety dokážou odolat poryvům větru až 6 Beaufort. A díky senzorům se rolety automaticky vytáhnou, když je příliš silný vítr.

Venkovní rolety vás ochrání před větrem, deštěm a sluncem a ochrání vás před hmyzem, když si budete užívat posezení pod pergolou . Díky různým otevíracím faktorům si můžete vybrat, jakou průhlednost a světlo chcete. Čím vyšší procento, tím je látka průhlednější a tím více světla proniká.

Sergé 600 s 5% faktorem otevření: nejoblíbenější volba s 51 barevnými variantami

Sergé s otevíracím faktorem 10%: více průsvitné a výběr ze 6 barev

Sergé s otevíracím faktorem 1%: více soukromí a výběr z 9 barev

Rolety do pergoly na míru
zastřešení pergoly

Zastřešení pergoly

Pokud jde o zastřešení pergol nebo teras, optimálním řešením jsou střešní panely z plastů jako je PVC, polykarbonát nebo sklo. Plastové panely jsou velmi odolné proti povětrnostním vlivům, UV záření a v závislosti na materiálu velmi odolné proti rozbití. Výběr barev a struktur zajišťuje dokonalou vizuální koordinaci s okolím.

Obecně je třeba rozlišovat, zda vaše zastřešení pergol nebo plánovaný projekt mají být provedeny s lehkými vlnitými panely / trapézovými panely nebo s dutými komorovými panely.

Ať už samostatně stojící pergola nebo terasové zastřešení s napojením na stěnu – spodní konstrukce musí být vhodná pro výběr panelů.

Bioklimatické pergoly

Bioklimatická pergola nabízí ideální syntézu designu, technologie a pohody, umožňují venkovní konstrukci, která dokonale zapadá do prostředí, ať už obytného nebo smluvního, a přispívá ke snížení emisí znečišťujících látek s významným přínosem pro životní prostředí.

Jak název napovídá, bioklimatická pergola se vyznačuje přirozeným klimatickým komfortem: aspektem, který z nich dělá nejoblíbenější řešení pro ty, kteří chtějí optimalizovat terasy, zahrady a střechy.

Pergola má nastavitelné sluneční clony, které umožňují vytvořit ideální větrací a světelné podmínky jednoduše využitím prvků již přítomných v přírodním prostředí: především slunce a větru. Tyto lamely jsou vyrobeny z hliníku a lze je otočit až o 140 stupňů a právě jejich proměnný sklon umožňuje modulovat jas a vánek podle libosti a okamžitě tak vytvořit ideální podmínky v bioklimatické pergole. Když prší, lamely se uzavřou a dešťová voda je odváděna obvodovými žlaby integrovanými do konstrukce, aby byla zajištěna úplná ochrana.

Bioklimatické pergoly
boční clony boční zastíněni pergoly

Boční zastínění pergoly

S dokonalou všestrannou ochranou proti slunci si můžete užívat léto v pergole po celý den – od východu do západu slunce.

Kromě klasické markýzy, která poskytuje účinnou ochranu proti slunci a klimatizaci na terase po většinu dne, poskytují ochranu proti slunci, když je slunce nízko nebo padá z boku, speciální markýzy jako vertikální markýzy nebo ZipScreens .

V závislosti na orientaci terasy lze flexibilně instalovat vertikální markýzy, boční markýzy nebo ZipScreens na boční a přední stranu. Pokud například ranní slunce svítí na terasu od východu, hodí se boční markýza nebo svislá markýza. Možnosti bočního zastínění jsou rozmanité a lze je individuálně přizpůsobit vašim osobním potřebám.

Výhody pergol k domu

 • pergoly na míru WAREMA
 • kvalitní pergola se zárukou 5 let
 • odolnost proti silnému větru
 • antikorozní hliníková konstrukce
 • volitelné boční/ přední zastínění pergoly 
 • volitelné boční/ přední zasklení pergoly
 • volitelné LED osvětlení
 • integrovaný odvod dešťové vody přes podpěry
 • montáž: na stěnu, na strop nebo ke zdi
 • rozměry v oblíbených velikostech: pergola 4x4m, pergola 5×4, pergola 6×4
Pergoly k domu na míru
pergoly na terasu

S kým spolupracujeme?

Jsme v úzké spolupráci s německým výrobcem WAREMA a rakouským výrobcem STOBAG, který vám zajistí, že pergola splní vaše očekávání a vytvoří to správné místo pro váš odpočinek. Nabízíme pergoly na míru a rádi vám pomůžeme také se správným zaměřením či montáží

Vybírejte ze široké nabídky!

Výrobce STOBAG lakuje konstrukce pergol práškovou barvou. Vyberte si z několika barevných provedení konstrukcí a slaďte si ji s celkovým designem vašeho domu. Stovky barevných provedení nenechají žádné přání nesplněné. Mimo jiné najdete v naší kolekci více než 140 barevných a textilních variant zastínění. Věříme, že si svůj styl najdete. Látky mají navíc povrch odpuzující nečistoty a vodu. Chcete pomoci vybrat tu správnou pergolu? Ozvěte se nám

pergoly na zahradu

Často hledáte

Venkovní a interiérové stínění představuje nejen designový prvek, ale také značnou úsporu.

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top