Home » Rolety » Plisé rolety

Plisé rolety

Co je Plisé roleta?

Plisé roletky tvoří předem složená, mírně průhledná látka. Proto se také nazývá plisovaná roleta a připevňuje se na vnitřní stranu okna. Přeložením látky ji lze podle potřeby roztahovat nebo tlačit k sobě jako akordeon nahoru nebo dolů.

Plisovaná roleta může sestávat z různých materiálů a struktur a plnit různé funkce. Obvykle slouží jako ochrana soukromí a proti slunci, ale může také chránit před teplem nebo chladem.

Funkce Plisé rolet

Většina modelů rolet se používá k ochraně před ostrým sluncem a současně k zajištění soukromí. Spolehlivě chrání před zvědavými pohledy sousedů nebo kolemjdoucích, tlumí sluneční svit, ale současně umožňuje proudění dostatku denního světla do místnosti, takže ani při stažené roletě není vyžadován žádný další zdroj světla.

Vzorkovna (showroom) MK rolety

Vzorkovna

Pojďte se podívat do naší velké vzorkovny.

+420 737 739 714

Produkty v této kategorii

Plisé rolety – cena

Plisé roleta MHZ

Plisé roleta MHZ

cena od 2 314,- Kč

max. šířka: 230 cm
výška: 260 cm

roleta plisé Uno v kuchyni

Roleta Plisé Uno

cena od 868,- Kč

max. šířka: 150 cm
výška: do 220 cm

Plisovaná roleta úžasná opice

Plisovaná roleta DUETS ® HEROES MHZ

cena od 4 238,- Kč

max. šířka: 220 cm
výška: do 260 cm

Plisse roleta

Plisse roleta 11-8320

cena od 4 496,- Kč

šířka: až 120 cm
výška: do 220 cm

roleta den a noc do střešního okna

Roleta den a noc 11-7372

cena od 6 292,- Kč

Šířka: do 150 cm
Výška: do 150 cm

Roleta den a noc 11-7370 do střešního okna

Roleta den a noc 11-7370

cena od 4 628,- Kč

Šířka: do 150 cm
Výška: do 150 cm

Přesným opakem jsou takzvané zatemňovací Plisé rolety. Vaším úkolem je zatemnit místnost. Proto jsou vyrobeny z neprůhledného materiálu, který má na vnější straně vrstvu odrážející slunce (například z hliníku). Výhoda: Odrazem slunce zůstane místnost uvnitř příjemně chladná – obzvláště příjemná pro místnosti, ve kterých se jinak snadno hromadí teplo a ve kterých strávíte spoustu času. Typickou oblastí použití jsou dětské pokoje, ložnice a obývací pokoje v podkrovních bytech.

Příjemnou pokojovou teplotu zajišťují také takzvané plisované rolety (voštinové – dvojité plisované rolety). Skládají se ze dvou vrstev látky, jejichž voštinová struktura obklopuje četné duté komory. Vzduch nashromážděný v těchto komorách tvoří přirozenou bariéru proti teplu a chladu, a tím brání extrémnímu nárůstu teploty v létě a rychlému ochlazení místnosti v zimě. To šetří cennou energii a tím i peníze.

plisé do oken

Výhody Plisé rolet

Plisované rolety se obvykle připevňují k okenní tabuli přímo zevnitř, a proto nevyžadují žádný další prostor nad velikost okna. Připevnění na vnitřní stranu okna má dvě další výhody: Plisované rolety lze také připevnit na šikmá střešní okna a zůstat bez pohnutí na místě, i když je okno otevřené.

Na rozdíl od rolet nebo žaluzií můžete konkrétně stínit jednotlivé oblasti okna (horní, střední, spodní) jednoduchým roztažením požadované části od sebe. Jsou k dispozici v mnoha standardních velikostech, různých tvarech, barvách a vzorech a lze je dokonce snadno připevnit ke střešnímu oknu. Termo plisované rolety chrání teplo a chlad.

Důležité: proveďte správné zaměření

Správná velikost je předpokladem pro sladění Plisé rolet. Protože pouze pokud jsou rozměry správné, můžete jej správně připojit. Proto je při měření vyžadována koncentrace a přesnost. V zásadě se doporučuje kovový metr, který musí být umístěn přímo na okenním rámu.

Jak budete postupovat, záleží na tvaru okna a které variantě instalace dáváte přednost, například u obdélníkových oken:

Instalace do zasklívací lišty: Změřte šířku a výšku okna přímo na přechodu z těsnění na zasklívací lištu a odečtěte 4 až 5 milimetrů od šířky.
Instalace na křídlo okna: Přidejte délku alespoň 2 až 3 centimetry na šířku z každé strany o 1 až 3 centimetry.

plisé rolety den a noc zaměřeni
plisé rolety čištění

Tipy pro čištění a péči

Abyste si mohli svou novou roletu užívat dlouhou dobu, měli byste dodržovat níže uvedené pokyny pro péči:

Jednou nebo dvakrát týdně látku úplně přes noc přitlačte k sobě, tím se udrží záhyby. Abyste zabránili kondenzaci plísní v záhybech, používejte pouze modely s vodotěsným nátěrem v místnostech s vysokou vlhkostí (koupelna, kuchyň) a pravidelně místnost pravidelně větrejte.

Pravidelně Plisé roletu oprašte a očistěte jejím úplným spuštěním a poté otřením měkkým hadříkem (suchým!). V případě většího nebo odolnějšího znečištění odstraňte skládanou roletu a ručně ji umyjte. Věnujte pozornost pokynům k péči o výrobek. Namáčení ve vodě s jemným čisticím prostředkem není možné u každého materiálu! Například skládané zatemňovací plisé rolety lze otřít pouze trochou vody.

Od jednobarevných po barevné

Nejen, že jsou praktické, ale také dodávají krásný vzhled v každé místnosti. Při výběru by proto měla hrát roli nejen funkčnost, ale také barva. Jednobarevné Plisé rolety, které jsou k dispozici téměř ve všech barvách, jsou klasické.

Obzvláště oblíbené jsou světlé barvy, jako jsou bílé, světle šedé, béžové nebo krémové tóny. Působí uklidňujícím způsobem a perfektně zapadají do jakéhokoli stylu interiéru. Kromě toho je lze kombinovat s jakýmikoli barevnými nebo vzorovanými závěsy, které jsou připevněny k boku.

barevné plisé rolety
plisované rolety se vzorem

Vzorované plisované rolety

Pokud chcete větší expresivitu, doporučujeme vzorované Plisé rolety. Styl vybavení můžete podtrhnout nebo dokonale doplnit jemnými vzory (například pastelově zbarvenými ornamenty nebo květinovými vzory). Díky výrazným barvám a nebo poutavým vzorům či motivům se samotné rolety stávají poutačem a vytvářejí tak atraktivní kontrast k jinak jednoduchému interiéru. Cíleně používejte vzorované vzory a držte se hesla „méně je více“ pro ostatní doplňky. Tím se vytvoří soudržný celkový obraz, aniž by místnost vypadala neklidně.

Pěkným kompromisem mezi černobílými a vzorovanými modely jsou modely s přechodem. Přinášejí do místnosti jemný švih, aniž by byly příliš rušivé a lze je velmi dobře kombinovat s doplňky v podobných barvách.

Vzorkovna (showroom) MK rolety

1 000+
produktů v naší vzorkovně.

U nás si vyberete za chvilku.

Kde vzorkovnu najdete

MK Rolety – stínící technika Praha
Bavorská 856/14, 155 00 Praha 5-Stodůlky

Otevírací doba:

ÚT – 12.00 – 18.00 hod. 

ČT – 12.00 – 18.00 hod.

SO – 09.00 – 13.00 hod.

Kudy k nám Parkoviště