Lista here!

Zatemňovací plisé žaluzie

Home » Rolety » Plisé rolety » Zatemňovací Plisé

Co je zatemňovací Plisé?

Zatemňovací Plisé je vnitřní ochranná clona a sluneční ochrana, která spolehlivě zatemní místnosti a chrání je před silným teplem.

Zatemňovací žaluzie mají díky svému složení také zvukový a tepelně izolační účinek.

Doporučuje se, protože zatemněná ložnice umožňuje hluboký, nerušený spánek a vytváří příjemné klima v místnosti. V kanceláři u počítače zatemňující Plisé zabraňuje oslnění monitoru dopadajícím slunečním světlem.

Závisí to na míře prostupnosti světla

Kolik Plisé zatemní místnost, závisí především na látkovém materiálu a jeho stupni průhlednosti. Transparentní a průsvitné Plisé nejsou vhodné pro zatemnění místností, protože nabízejí pouze omezenou ochranu před světlem a jsou vhodnější jako světelná zástěna nebo dekorace.

Neprůhledné jsou plně zatemňující látky s hliníkovým nebo perleťovým povlakem, které nejen spolehlivě zatemní, ale také odrážejí teplo a UV paprsky a vytvářejí tak příjemné klima v místnosti.


  • Dodací lhůty: jen 3–4 týdny
  • Max. rozměry: šířka až 220 cm, výška až 260 cm

Pro vás bez starostí

Poradíme vám a vybereme → vše u vás zaměříme → provedeme odbornou montáž se zárukou.


zatemňovací látky na plisé


Jaké látky pro zatemňovací Plisé?

Naše zatemňovací látky jsou většinou vyrobeny z vysoce kvalitního polyesteru.

Plisované látky se zatemňovacím účinkem mají perleťový povlak a propustnost světla přibližně 1 až 14%. Jsou vhodné zejména do dětských pokojů, protože mnoho dětí neradi spí v úplné tmě, ale raději mají v místnosti trochu světla.

Další výhody našich ztlumených látek: Odráží teplo, zpomalují hoření, nabízejí vynikající ochranu proti oslnění na počítačích v kanceláři a lze je také použít v kuchyni a koupelně. Se zatemňovacími látkami s perleťovým povrchem si můžete vybrat z devíti různých barev, včetně jemných pastelových tónů v zelené nebo růžové barvě.

Plně zatemňovací Plisé jsou také známé jako zatemňovací látky. Jsou také potaženy perleťovým nebo hliníkovým povrchem a jsou k dispozici v podobě dvojitých látek Blackout.

Naše plně zatemňující látky také odrážejí teplo a jsou ideální pro vlhké místnosti a PC pracoviště. Pokud se rozhodnete pro zcela zatemňující látku, máte na výběr mezi jemně béžové až po silně červenou. Určitě u nás najdete své oblíbené barvy, které jsou k dispozici v hladkém provedení nebo se strukturou.

Jak se montují zatemňovací Plisé?

Při instalaci zatemňovacích Plisé existují různé možnosti v závislosti na modelu:

Standardně se na zasklívací lištu pomocí napínacích botek přišroubuje neprůhledné Plisé. To vyžaduje trochu vrtání a je možné, že část světla pronikne štěrbinami na boku.

Protože v pronajatých bytech by neměly zůstat žádné vyvrtané otvory v oknech, máte také možnost upnutí pomocí svorek na okenním rámu.

Výhoda: lepší efekt zatemnění, protože Plisé překrývá skleněnou plochu. Doporučujeme, aby látka přesahovala přes zasklívací lišty. Další variantou je připevnění zatemňovací Plisé pomocí lepicího profilu na okenní křídlo.

Veškeré podrobnosti a další informace o montáži najdete přímo na našich stránkách produktů. Zde také najdete příslušné pokyny pro měření vašeho okna.

Jak se starat o Plisé?

Potažené a nehořlavé zatemňovací látky se nesmí prát. V případě potřeby jej otřete vlhkým hadříkem. Pro otření je vhodná voda smíchaná s trochou jemného čisticího prostředku. Teplota vody by neměla být vyšší než 30 °. Aby nedošlo k poškození povlaku, netřete při otírání příliš silně. Vyhněte se drsným čisticím prostředkům – nepoužívejte je ani na okenní rámy. K vyčištění Plisé obvykle stačí prachovka nebo měkký kartáček. Alternativně můžete zatemňovací Plisé opatrně vysávat vysavačem – nastaveným na velmi nízkou úroveň.

Zakázková výroba pro obdélníková okna a speciální tvary oken

Vaše okna nemají obvyklé standardní rozměry, nebo máte speciální tvar okna? Pak je zatemňovací Plisé přesně tím pravým řešením pro vás. Pro speciální tvary oken – ať už trojúhelníkové nebo lichoběžníkové.

U obou máte možnost je připevnit pomocí lepicích profilů. Tím je zajištěno zatemnění bez boční mezery.

Volně visící zatemňovací Plisé

Volně visící zatemňovací Plisé je upevněno nahoře a visí volně dole. Při navrhování volně visící skládané zatemňovací Plisé si můžete vybrat mezi systémem s ovládáním na šnůru, na řetízek nebo elektrické ovládání. Velmi oblíbený systém je na baterie.

Plně zatemňovací dvojité Plisé od MHZ

S touto plně zatemňující Plisé žaluzií získáte vynikající produkt. Skládá se ze dvojité látky, které jsou z vnitřní strany potaženy hliníkem. Vzhledem k tomu, šňůra běží uvnitř dvojité látky, nejsou vidět žádné děrované otvory, kterými může světlo pronikat. Můžete si libovolně zvolit šířku zatemňovací žaluzie mezi 40 a 120 cm. Výška je 130 nebo 240 cm. Polyesterový materiál je také ideální do kuchyně nebo koupelny. Jemné barvy látky béžové nebo bílé se hodí ke každému interiéru. Dvojitá látka také zajišťuje větší absorpci zvuku.

Šířka na míru – velká elegance

Zůstaňte flexibilní: se zatemňovací Plisé si můžete vybrat z mnoha různých barev, látek a výšek. Šířku si určíte sami s milimetrovou přesností. Ne každá místnost potřebuje stejný typ zatemnění. Můžete si nastavit individuální stupeň zatemnění pro každou místnost. Od mírně průsvitného po úplné zatemnění. To vám umožní zůstat věrný vašemu konceptu designu a stále mít individuální koncept osvětlení pro každou místnost.

Plisé pro střešní okna – dokonalé zatemnění

Zatemnění je zvláště důležité pod střechou. Nejen pro nerušený noční spánek bez dopadu světla, ale také pro prevenci hromadění tepla. Nabízíme zatemňovací Plisé pro všechny běžné značky jako Velux nebo Roto vyráběné na milimetr. Při výběru požadovaného modelu si můžete vybrat mezi verzí Standard nebo Comfort. Varianta Comfort je vyráběna se dvěma bočními lištami, které zaručují úplné zatemnění.

Zatemňovací Plisé pro zimní zahradu

Zimní zahrada je něco úžasného. Abyste byli dobře chráněni před příliš velkým množstvím tepla a UV záření, můžete na střešní okna připevnit neprůhlednou Plisé požadované velikosti. Zejména zimní zahrady směřující na jih potřebují v létě obzvláště spolehlivou ochranu proti teplu a světlu, kterou zajišťuje především ztmavující látka s dvojitou strukturou.

Tiché noci, ochrana před zvědavými pohledy sousedů a příjemné vnitřní klima v každém ročním období. Jak vidíte, plisované rolety, které takto zatemňují, mají skutečné výhody. Líbí se vám určitý model? Pak byste si nyní měli koupit zatemňovací Plisé.

Často hledáte

Venkovní a interiérové stínění představuje nejen designový prvek, ale také značnou úsporu.

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top