Lista here!

Home » Slunečníky » Slunečníky na terasu

Slunečníky na terasu

Patříte i vy mezi ty lidi, kteří se nechají vylákat ven na svou terasu, balkon nebo zahradu v okamžiku, když se na obloze objeví první letní paprsky? Pozitivní účinky slunce jsou sice nepopiratelné, nicméně stejně tak nelze popřít, že čím déle na slunci zůstanete, tím vyšší je riziko spálení a poškození pokožky. Je tedy nejvyšší čas pořídit si kvalitní slunečník na terasu, který vám poskytne stín a ochrání vás před nebezpečnými UV paprsky. 

Bez ohledu na velikost a styl vaší terasy, správně vybraný slunečník může vytvořit ideální prostředí pro relaxaci a zábavu. Nabízíme kvalitní slunečníky na terasu od firmy CARAVITA, díky které si vyberete jeden přesně podle vašich představ – ať už toužíte po kulatém, trojúhelníkovém či čtvercovém slunečníku, bočním slunečníku, klasickém slunečníku se středovou tyčí nebo konzolovém slunečníku.

U nás pořídíte slunečník na terasu  i s podstavcem a další doplňky, aby spokojeně stráveným hodinám na vaší terase nic nestálo v cestě.


 • Dodací lhůty: jen 4–8 týdnů
 • Max. rozměry: až 1000 cm

Pro vás bez starostí

Poradíme vám a vybereme → vše u vás zaměříme → provedeme odbornou montáž se zárukou.

Slunečníky na terasu – cena

slunečník BIG BEN

Slunečník Big Ben

od 75 573,- Kč bez DPH

Šířka: až 700 cm
Výška až 342 cm otevřený

Slunečník Big Ben Freestyle 1

Slunečník Big Ben Freestyle

Na vyžádání

Šířka: až 700 cm
Výška až 342 cm otevřený

Slunečník Supremo

Slunečník Supremo

od 51 450,- Kč bez DPH

Šířka: až 500 cm
Výška až 317 cm otevřený

Slunečník Samara

Slunečník Samara

od 47 486,- Kč bez DPH

Šířka: až 400 cm
Výška až 301 cm otevřený

Slunečník Amalfi 1

Slunečník Amalfi

od 57 251,- Kč bez DPH

Šířka: až 400 cm
Výška až 305 cm otevřený

Slunečník Amalfi DUO

Slunečník Amalfi DUO

od 109 147,- Kč bez DPH

Šířka: až 400 cm
Výška až 318 cm otevřený

Slunečník Amalfi QUADRO

Slunečník Amalfi QUADRO

od 220 158,- Kč bez DPH

Šířka: až 400 cm
Výška až 318 cm otevřený

Slunečník Belvedere 5

Slunečník Belvedere

od 69 877,- Kč bez DPH

Šířka: až 400 cm
Výška až 275 cm otevřený

Slunečník Primus

Slunečník Primus

od 25 305,- Kč bez DPH

Šířka: až 300 cm
Výška až 280 cm otevřený

Slunečník Scala 1

Slunečník Scala

od 146 527,- Kč bez DPH

Šířka: až 400 cm
Výška až 320 cm otevřený

Slunečník Primus Wood

Slunečník Primus Wood

od 15 776,- Kč bez DPH

Šířka: až 300 cm
Výška až 280 cm otevřený

Slunečník Centro

Slunečník Centro

od 65 598,- Kč bez DPH

Šířka: až 500 cm
Výška až 326 cm otevřený

Slunečník GRANDE

Slunečník Grande

od 243 573,- Kč bez DPH

Šířka: až Ø 1000 cm
Výška až 417 cm otevřený

Jak vybrat slunečník na terasu?

Předtím, než se rozhodnete pro vhodný slunečník na terasu, si odpovězte na tyto otázky:

 • Jak velkou mám terasu? Než začnete hledat slunečník, měli byste vědět, jaké maximální a minimální rozměry by měl mít. Změřte, jak je vaše terasa dlouhá a široká. Potřebujete standardní velikost, nebo větší? Na našich produktových stránkách zjistíte, v jakých velikostech jsou naše slunečníky dostupné. 
 • Jaký typ slunečníku chci? Nejčastěji se setkáte se semaforovým slunečníkem (také boční slunečník či konzolový slunečník) a slunečníkem se středovou tyčí. Oba typy nabízejí určité výhody a nevýhody, které byste měli zvážit, než se rozhodnete pro konkrétní model.

 • Klasický slunečník s centrální tyčí: Nejčastější a jednoduchý typ, který je cenově dostupný a snadno ovladatelný.
 • Slunečník na semaforu: Nabízí větší flexibilitu v umístění a naklápění stínu, ideální pro větší terasy nebo pokud nechcete mít tyč uprostřed prostoru. Můžete jej navíc otáčet až o 360 stupňů, takže se můžete flexibilně přizpůsobit poloze slunce. Abyste však mohli využít funkci otáčení, potřebujete odpovídající prostor.

 • Jaký tvar slunečníku na terasu chci? Tvar slunečníku na terasu je často otázkou vkusu. Pokud je vaše terasa a prostor, který je potřeba zastínit, přímo u zdi domu, pak může být praktičtější čtvercový nebo obdélníkový slunečník. Zástěnu pak lze napojit přímo na stěnu domu, uzavřít případné mezery a snížit tak riziko úpalu.
 • Je potah voděodolný a UV odolný? Polyester je cenově dostupný, akrylové látky jsou odolnější a lepší proti vyblednutí.
 • Má dostatečně těžkou základnu – tak, aby slunečník pevně držel i při větrném počasí? Existují základny na vodu nebo písek, betonové nebo kovové základny, případně zvažte možnost ukotvení slunečníku k zemi.
 • Ladí s celkovým designem terasy a exteriéru?
 • Potřebuji k slunečníkům doplňky jako integrované LED osvětlení nebo moskytiéru?
 • Je cena slunečníku v mých finančních možnostech?

Po zodpovězení všech těchto otázek vám vyjde takový slunečník na zahradu, balkon nebo terasu, který bude nejlépe vyhovovat vašim potřebám a budete s ním nad míru spokojení.

semaforový deštník Amalfi
deštník se středovou tyčí Grande

Jaký tvar se hodí pro slunečník na terasu?

Tvar slunečníku na terasu je často otázkou vkusu. Kulaté slunečníky vypadají lépe s kulatými stoly, zatímco čtvercové slunečníky a čtvercové stoly vypadají stejně.

Pokud je vaše terasa a prostor, který je potřeba zastínit, přímo u zdi domu, pak může být praktičtější čtvercový nebo obdélníkový slunečník . Zástěnu pak lze napojit přímo na stěnu domu, uzavřít případné mezery a snížit tak riziko úpalu.

Ovládejte slunečníky na terase motorem nebo klikou

Sluneční clony CARAVITA lze velmi snadno otevřít a zavřít díky jejich teleskopickému mechanismu, protože nemusíte odkládat stoly a židle.

Většina našich slunečníků je ovládána klikovým mechanismem, ale nabízíme také posuvný mechanismus (Supremo) a technologii CARAVITA Easy-Flap, kdy k úplnému otevření slunečníku stačí použít pouze jednu páku (Belvedere).

Pokud byste chtěli, aby to bylo ještě pohodlnější, můžete se rozhodnout pro model Big Ben s volitelným motorem a dálkovým ovládáním. Zejména v gastronomii může být velkou výhodou, když nemusíte otevírat každý slunečník samostatně a připravíte terasu k použití nebo na konec dne pouhým stisknutím tlačítka.

Slunečníky na terasu od CARAVITA

Slunečníky na terasu CARAVITA jsou robustní velké slunečníky na terasu pro maximální pohodlí. S mnoha doplňky, vysokou stabilitou proti větru a širokým rozsahem rozpětí má CARAVITA ve svém portfoliu ten správný slunečník pro každou terasu. V tomto videu se můžete podívat, co dalšího gastro deštník CARAVITA Big Ben umí.

Správný stojan pro váš slunečník na terasu

Když si budete pořizovat slunečník na terasu, měli byste myslet i na základnu. Vhodný stojan na deštníky je nesmírně důležitý, aby váš deštník neodnesl poryv větru. Vyhnete se tak většímu riziku zranění a škod na majetku.

CARAVITA nabízí stojany na deštníky v mnoha variantách a velikostech. Výběr stojanu na slunečníky je někdy otázkou vkusu, ale roli hraje i vhodnost, protože ne každý stojan na slunečníky je vhodný jak pro deštníky se středovou tyčí, tak pro deštníky semafory. Pro oba modely lze použít pouze některé z našich stojanů na desky. Podívejte se na naši stránku stojany na slunečníky, které vám pomohou se správným výběrem.

Naše zemní kotvy jsou alternativou ke klasickému podstavci slunečníku. S těmito slunečníky lze pevně ukotvit v zemi na terase nebo na zahradě. Zemní kotvy lze zapustit buď vedle nebo přímo na terasu, pokud to umožňuje podloží. Pro zemní kotvy byste se však měli rozhodnout pouze v případě, že chcete slunečník umístit napevno a nepotřebujete flexibilitu při zastínění.

Slunečník na terasu chrání před sluncem, větrem a deštěm

Slunečník slouží především jako ochrana před UV zářením a horkem. V závislosti na látce mohou naše terasové deštníky dosáhnout ochranného faktoru UPF 50+, což snižuje riziko spálení na minimum. Užijte si letní dny bezstarostně na své terase! Ale to není vše: S kvalitní ochrannou impregnací může látka chránit i před deštěm a plnit tak funkci deštníku.

Naše vysoce kvalitní akrylová markýza splňuje nejvyšší požadavky, protože je stálobarevná a odolná vůči povětrnostním vlivům, voděodolná do vodního sloupce 300-370 mm a odpuzuje nečistoty. Pro ještě lepší voděodolnost si můžete vybrat naše kvalitní látky „ All Weather “ , které slibují voděodolnost do vodního sloupce 1000 mm.

Jaký slunečník na větrnou terasu?

Slunečníky CARAVITA jsou nejen voděodolné, ale také velmi stabilní a odolají i silnému větru na terase. Náš slunečník Big Ben byl testován při rychlosti větru až 100 km/h a lze jej tedy postavit i na terasu s poměrně velkým průvanem.

Nicméně z bezpečnostních důvodů byste měli slunečníky při nárazovém větru zavírat, abyste se vyhnuli riziku zranění.

Slunečník na terasu v gastronomii

V gastronomii jsou na terase důležité slunečníky , aby byli hosté chráněni za každého počasí . Čím lépe je vaše terasa vybavena kvalitními slunečníky, tím častěji a déle můžete prostor na terase využívat a obsluhovat tak více hostů.

I na podzim a v zimě můžete otevřít terasu tím, že si na slunečník necháte nainstalovat topení. Kuřákům můžete například umožnit i příjemný pobyt a rozšířit tak svůj areál.

Individuální slunečníky na terasu pro každý účel

Různé terasy také kladou různé nároky na zastínění. V CARAVITA vyrábí slunečníky na míru, aby mohli reagovat na mnoho vašich individuálních přání. Potřebujete speciální tvar vrchlíku, jako je kosočtverec nebo hvězda? S naším modelem Big Ben získáte maximální flexibilitu, protože s tímto slunečníkem můžeme realizovat i váš vlastní tvar slunečníku. Nechte si osobně poradit a nakonfigurujte si perfektní slunečník na terasu.

Jak zatížit nebo ukotvit slunečník?

Nejčastěji se používají tyto způsoby:

Vždy je ale vhodné být zkrátka jen obezřetný. Pokud předpověď počasí hlásí silný vítr, je lepší slunečník zavřít a zajistit bez ohledu na to, jak dobře zatížený jej máte. 

Použití těchto metod a tipů vám pomůže zajistit, že váš slunečník bude pevně a bezpečně stojí na svém místě, a to i při nepříznivých podmínkách.

Jak vyčistit slunečník?

Čištění slunečníku je důležité pro jeho dlouhou životnost a udržení estetického vzhledu. Slunečník pravidelně čistěte, aby se na něm nehromadily nečistoty a skvrny nebyly příliš zažrané.

 1. Zavřete slunečník a pokud je to možné, demontujte ho z jeho základny nebo držáku. Položte slunečník na rovný povrch – ideálně na trávník nebo plachtu, aby nedošlo k jeho poškození.
 2. Smeťte nebo otřete prach a větší nečistoty pomocí měkkého kartáče nebo smetáčku.
 3. Smíchejte jemný prací prostředek s teplou vodou. Můžete použít i speciální čisticí prostředky určené pro venkovní textilie / kovové i plastové části slunečníku. Pomocí houby, měkkého kartáče nebo hadříku naneste čisticí roztok na textilní část slunečníku, potí i na zbylé části slunečníku. Důkladně, ale jemně čistěte celou plochu.
 4. Pro odolné skvrny můžete použít roztok jedlé sody a vody. Naneste pastu na skvrny, nechte ji působit a poté jemně vydrhněte kartáčkem. 
 5. Pomocí hadice nebo kbelíku s čistou vodou opláchněte textilii i zbylé části slunečníku od čisticího prostředku. Ujistěte se, že jste vše dobře opláchli, aby na slunečníku nezůstaly žádné zbytky mýdla.
 6. Po dokončení čištění zvedněte slunečník a otevřete ho, aby mohl dobře vyschnout. Nechte ho na dobře větraném místě, ideálně na slunci. Předtím, než deštník opět složíte, se ujistěte, že je slunečník úplně suchý. Kdybyste ho zavřeli ještě vlhký, mohl by zplesnivět nebo zapáchat

Tip: Nasaďte na slunečník ochranný obal, když jej zrovna nepoužíváte. Prodloužíte tím jeho životnost i interval mezi čištěními.

Nejčastěji hledáte

Nenašli jste tady, co jste potřebovali? Inspirujte se tím, co zajímá ostatní:

 1. Lampové slunečníky 
 2. Slunečníky s LED osvětlením 
 3. Hranaté slunečníky 
 4. Slunečníky odolné proti větru 
 5. Slunečníky na terasu s podstavcem 
 6. Slunečník s bočním ramenem 
 7. Slunečník Primus Wood 
 8. Otočné slunečníky 
 9. Obdélníkové slunečníky 
 10. Markýza, nebo slunečník? 

S kým spolupracujeme?

CARAVITA jako vedoucí značka v oblasti vysoce kvalitních slunečníků je synonymem kvality a designu. Tyto elegantní velké slunečníky s rozpětím až sedmi metrů vytvářejí prostor pro všechna možná použití a odolají i velkému zatížení větrem díky své výjimečně robustní konstrukci.

I po letech používání se každá velikost slunečníku otevře stejně snadno jako první den díky inovativním mechanismům, díky kterým se s nimi navíc snadno a pohodlně manipuluje. Zakázková řemeslná výroba dává slunečníkům CARAVITA vyniknout. Celou škálu barev látek a rámů lze individuálně kombinovat. V kombinaci s mnoha dalšími skvělými doplňky to zajišťuje, že jsou splněny ty nejvyšší požadavky v oblasti gastronomie a pohostinství, stejně jako v soukromých zahradách.

Slunečníky CARAVITA logo
Slunečníky CARAVITA spolupráce

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top