Látkové rolety

 

Home » Rolety » Látkové rolety

Látkové rolety – klasika v moderním vzhledu

Hledáte funkční ochranu před sluncem s různými látkami, vzory a dekory?

Pak vám doporučujeme naše interiérové látkové rolety na okna.

Nabízeny jsou nejen v široké škále látek a barev, ale také v klasickém a moderním designu.

Bohatý výběr rolet

Máte na výběr mezi širokou škálou produktů a vždy dosáhnete důležitého efektu. Optimální ochrana proti slunci a ochrana soukromí, která splňuje vaše požadavky, a která odpovídá vašemu velmi osobnímu vkusu.

737 739 714 – přijďte na naší vzorkovnu v Praze

látkové rolety na okna

Jde to i bez vrtání

Pokud se rozhodnete pro látkové rolety na míru, pak na výběr téměř z 1000 designů rolet, které lze vyrobit s milimetrovou přesností a pokud je to požadováno, umožňují montáž bez vrtání. Rozhodněte se pro všechny běžné standardní velikosti, pro mnoho moderních barev a pro optimální tepelnou ochranu. Můžete se také rozhodnout pro rolety, které vám na přání nabízejí 100% zatemnění.

Pokud zatemnění není požadováno, můžete zvolit látkové rolety s různým stupněm průhlednosti. Všechno je možné od průsvitných přes neprůhledné až po úplné zatemnění. A pokud máte rádi věci barevné a se vzorem, najdete také tyto typy rolet.

Soukromí a ochrana před sluncem – to je to, co můžete od látkové rolety očekávat

Různé možnosti, které u rolet najdete, vám umožňují používat univerzální dekorace oken jednotlivě. Látková roleta na okno je obzvláště populární a je známá jako klasika . Poskytuje obzvláště účinnou ochranu proti slunci a je díky své jednoduché manipulaci a vysoké funkčnosti zdaleka nejoblíbenější položkou mezi roletami.

Výhodou rolet s bočním vytažením je skutečnost, že rolety můžete snadno stáhnout nebo vytáhnout pomocí plastového nebo kovového řetízku. Roletu můžete také nastavit individuálně. Nejenže tedy máte možnost úplně ovládat látkovou roletu, ale můžete také individuálně měnit výšku rolet. Můžete povolit plný prostup světla do interiéru, částečný prostup světla, nebo zcela zamezit dopadu světla.

Nabízíme možnost výběru mezi různými typy instalace našich rolet. Sami se rozhodněte, zda chcete svou roletu pevně přišroubovat k okennímu křídlu, zda ji chcete namontovat pod strop, nebo zda ji chcete jednoduše připevnit na okenní rám. 

Náš Tip: Obzvláště oblíbené jsou vnitřní látkové rolety, které lze připevnit bez vrtání. Umožněno zavěsit rolety na okenní rám a umístit je přímo před okno. To má tu výhodu, že nemáte žádné díry v okenních rámech ani ve stěnách. Váš pronajímatel vám určitě poděkuje. 

vnitřní látkové rolety

Navrhněte si své stínící látkové rolety sami

Nabízíme mnoho různých látek, vzorů a dekorů. To vám dává možnost navrhnout si rolety individuálně a sladit je s vaší obytnou oblastí. Rolety s dekorativními vzory jsou obzvláště žádané. 

Látky se vzory poskytují nejen soukromí, ale také speciální design, který v místnostech vytváří příjemnou atmosféru. Díky tomu je roleta atraktivním prvkem, který výslovně ovlivňuje design interiéru. 

Díky moderním látkách lze rolety použít v různých místnostech. Nabízíme rolety, které mají vrstvu odpuzující vodu a nečistoty a díky svému speciálnímu materiálu se velmi dobře hodí například pro vlhké místnosti.

Náš Tip: Pokud ještě přesně nevíte, jaké látky, vzory nebo dekory mají pro vaše látkové rolety smysl, doporučujeme navštívit naši vzorkovnu v Praze. Ukážeme vám různé možnosti, a vysvětlíme možné použití našich látek.

Různé stupně průhlednosti

Máte možnost vybavit roletu různým stupněm průhlednosti v závislosti na jejich účelu. Není důležité jen to, jak roletu připevníte. Je také důležité, jaký typ látky si pro své rolety vyberete.

Nabízíme různé stupně průhlednosti. Vy rozhodujete, kolik světla je do pokojů vpuštěno. V závislosti na míře průhlednosti můžete navíc pomocí rolet vytvořit v obývacím pokoji krásné světelné efekty. Je možné si vybrat mezi odstupňovanými stupni průhlednosti od průsvitných po zatemňovací. Nasimulovali jsme pro vás obrázky, které vám ukáží různou průhlednost rolet.

průhledné látkové rolety bílé
poloprůhledné látkové rolety
neprůhledné zatemňovací látkové rolety

Průhledné látky

Pokud hledáte pouze denní ochranu vašeho soukromí, která propouští dostatek světla, měli byste použít průhlednou roletu. Nabízí vám výhodu, že neztrácíte přehled vašeho okolí. Průhledné rolety umožňují lehce nahlédnout do vašeho obývacího prostoru, ale ukazují pouze stinné obrysy.

Poloprůhledná látka – optimální soukromí a ochrana před sluncem

S našimi poloprůhlednými látkami je nemožné, aby se vaši sousedé dívali do vašeho pokoje. I když večer zapnete osvětlení, ochrana soukromí zůstane zachována. Kromě toho se některé dopadající sluneční paprsky odrážejí od látky a poskytují vám tak dobrou ochranu před sluncem. Procházející světlo je ztlumené a ve vašem pokoji se vytváří příjemná atmosféra.

A co úplné zatemnění?

Pokud hledáte 100% zatemnění, pak je také možné pracovat s příslušnými roletami. Úplné zatemnění je zvláště žádoucí v ložnicích a dětských pokojích. Dává to smysl, pokud chcete také přes den v klidu spát.

K dosažení úplného zatemnění jsou dobrou volbou upínací rolety. Samotný typ montáže vám nabízí mnoho výhod. Protože jsou obzvláště blízko okna. Nechte si zatemňovací roletu přizpůsobit na míru vašim oknům a také použijte boční vodicí lišty, aby světlo zvenčí již nemohlo proniknout do vašich prostor. Protože skleněná tabule z okna je pak zcela zakryta roletou.

Základní rozlišení se rozlišuje mezi dvěma typy zatemňovacích látek. Existují takzvané dimout modely, které umožňují průchod až 10% světla. Například pokud se děti bojí v noci, kdy je úplná tma, jsou tyto látky ideálním řešením.

Druhou látkovou variantou jsou takzvané zatemňovací rolety . Nechají projít 0% světla.

Zatemňovací látkové rolety se také doporučují do střešních oken . Poskytují nejen vysoce účinnou ochranu světla a soukromí, ale také poskytují ochranu před sluncem. Zejména v letních měsících se podkrovní byty nebo pokoje v podkroví velmi rychle ohřívají okny. Proti tomu se používá odpovídající zatemňovací roleta. Často se označují jako sluneční clony pro střešní okna. Zde můžete zjistit, které možnosti máte k dispozici, v příslušných podtématech.

Teplo a tepelná ochrana – to je to, co můžete od látkových rolet očekávat

Moderní látková roleta je dnes vybavena různými funkčními vlastnostmi. Tyto vlastnosti jdou daleko za hranice toho, co můžete očekávat od konvenční ochrany proti slunci a oslnění.

U nás můžete získat látkové rolety, které mají prokázanou tepelnou ochranu. Tímto způsobem vytvoříte ideální klima v místnosti, které je obzvláště žádoucí v ložnici a v obývacím pokoji.

Na naší vzorkovně v Praze najdete velký výběr tepelně ochranných rolet, které lze individuálně přizpůsobit vašim potřebám. Mimo jiné mají vysoce žáruvzdorný povlak nebo hliníkovou vrstvu, kterou najdete na zadní straně rolet.

Tepelně ochranné rolety se přednostně používají v místnostech, kde se rychle hromadí teplo, zejména v letních měsících, a proto jsou nevyhnutelné bezesné noci. Zejména v oblastech pod střechou nebo v místnostech s velmi velkými okny směřujícími na jih jsou vystaveny silnému tepelnému záření. Aby se předešlo zbytečnému hromadění tepla v místnostech, jsou rolety proti tepelné ochraně dokonale přizpůsobeny velikosti oken.

Zakrývají okno, takže teplo se udržuje mimo místnosti a v samotných místnostech panuje příjemné vnitřní klima. Takové rolety s tepelnou ochranou fungují optimálně i v zimních zahradách s velkorysým skleněným povrchem.

bílá průsvitná interiérová látková roleta R_03

Průsvitná bílá látková roleta

Průsvitná látková roleta v čistě bílé barvě zaujme vysokou průhledností, voňavou lehkostí a především krásným a jemným vzorem, který ukazuje svou plnou krásu, zejména v protisvětle. Díky svým necitlivým vlastnostem je tato vzdušná, lehká okenní dekorace vhodná i do koupelen a kuchyní.

Vneste do svého domova nádech svěžesti a ozdobte si okna touto nádherně průsvitnou látkou. Díky vysoké úrovni průhlednosti zaplavuje do místností mnoho denního světla a vytváří jemnou, rozptýlenou atmosféru. Vzor je tón v tónu, a proto je velmi diskrétní. Okouzlující dekorace v každé místnosti!

poloprůhledná šedá látková roleta

Poloprůhledná šedá látková roleta

Poloprůhledná šedá látková roleta vás rychle přesvědčí o šedých tónech, protože díky vlastnostem materiálu a jemnému a nepravidelnému designu čáry vypadá tento barevný tón moderně a zároveň elegantně.

Látka je poloprůhledná a účinně chrání vaše soukromí. Díky tomu jsou okenní dekorace ideální pro použití v ložnicích a dětských pokojích.

zatemňovací červená látková roleta

Zatemňovací červená látková roleta

Zatemňovací látková roleta Chili červené barvě přináší vašim oknům život a šmrnc. Model přináší atraktivní barevný kontrast k neutrálnímu nábytku v primárních barvách.

Vysoce kvalitní látková roleta je nejen neprůhledná, ale lze ji použít i k úplnému zatemnění místností, a proto ji lze použít i v ložnicích a konferenčních místnostech.

průsvitná béžová látková roleta v kážete mala

Průsvitná béžová látková roleta

Světle béžová látková roleta vypadá mimořádně stylově a zároveň zůstává diskrétně v pozadí. Díky vysoké průhlednosti vypadá tento materiál nádherně lehce a vzdušně a dodává místnostem útulné prostředí podporované propustností světla, které propouští hodně denního světla. Udělejte teplé akcenty v každé místnosti!

Světle béžové tóny byly vždy oblíbené u bytových doplňků a tento teplý odstín šíří eleganci a teplo ve stejné míře.

průsvitná žlutá látková roleta

Průsvitná žlutá látková roleta

Vysoce kvalitní látková roleta vám nabízí nejnovější trend v ochraně světla a soukromí.

Svou krásnou, tónovanou citrónově žlutou barvou rozhodně nastavíte extrémně dekorativní zvýraznění okna, které upoutá pozornost každého, a působivé stylistické zařízení pro všechny moderní životní styly představuje.

zatemňovací oranžová látková roleta

Zatemňovací oranžová látková roleta

Zatemňovací oranžová látková roleta je držena ve svěží mandarince. Veselý barevný tón může být do interiéru umístěn jako atraktivní barevný akcent, který vytváří svěží a letní atmosféru. V tomto neprůhledném modelu je zadní strana v bílé barvě, která dobře odráží slunce.

I během dne mohou být pokoje nejen chráněny před sluncem, ale v případě potřeby také zcela zatemněny.

poloprůhledná červená látková roleta

Poloprůhledná červená látková roleta

Poloprůhledná látková roleta v elegantní vínově červené barvě nastavuje na okně teplý a harmonický barevný akcent.

Módní ochrana proti slunci blokuje velkou část slunečních paprsků, takže je možné zastínit místnosti a vytvořit příjemnou světelnou atmosféru. Jasné barvy vytvářejí v místnosti živou atmosféru a opravdu okoření interiér.

průsvitná fialová látková roleta

Průsvitná fialová látková roleta

Průsvitná látková roleta ve fialové barvě je skutečnou vzácností! Protože je navržena ve velmi zvláštní kombinaci purpurového tónu a průsvitných vlastností látky. Kombinuje výrazné barvy s nádherně vzdušným nádechem.

S poněkud kompaktnějším tkaným materiálem také blokuje malé množství přímých pohledů z ulice do vašeho obývacího prostoru.

zatemňovací modrá látková roleta

Zatemňovací modrá látková roleta

Zatemňovací látková roleta je v trendy džínové modré barvě. Módní džínový vzhled lze kombinovat mnoha způsoby, od pokoje pro mládež až po námořní styl. Látková roleta je na obou stranách udržována ve stejné barvě, takže je dosaženo rovnoměrného efektu zevnitř i zvenčí.

Materiál je nejen neprůhledný a má vynikající ochranu před sluncem, ale je vhodný i pro úplné zatemnění místností.

zatemňovací hněda látková roleta

Zatemňovací hnědá látková roleta

Zatemňovací látková roleta Sky v teplé hnědé nugátové barvě je klidným, a přesto trendy živým akcentem, který může optimálně doplnit vaše vybavení. Teplá barva vytváří v místnosti uvolněnou atmosféru. S roletou lze místnosti zcela chránit před světlem.

Látková roleta Blackout je v teplém a neutrálním nugátově hnědém odstínu. Klidný vzhled této látkové rolety v hnědé barvy vytváří obzvlášť přirozené a teplé prostředí v každém obývacím pokoji.

poloprůsvitná černá látková roleta

Poloprůsvitná černá látková roleta

Hledáte černé okenní dekorace s komfortem a funkcemi? Černá látková roleta poloprůsvitná je jedním z modelů s nejvyšší úrovní vybavení! Tato pozoruhodná ochrana proti slunci má pro vás připraveno sedm funkcí.

Ztmavení, oslnění, zastavení tepla a chladu, ochrana soukromí, snížení nákladů na vytápění a vhodnost pro vlhké místnosti.

Naše rada:

Tepelně izolační látkové rolety mají v létě nejen mnoho výhod. Mají také praktický vedlejší účinek, který je patrný zejména v zimě. Díky izolační vrstvě, která se nachází na tepelně ochranných roletách, jsou rolety vhodné nejen k udržení tepla mimo místnosti v letních měsících. Rovněž zajišťují, aby v zimě nemohlo z místností unikat teplo. I když venkovní teploty klesnou hluboko pod nulu, vaše tepelně ochranné rolety nedovolí, aby vám teplo bez překážek uniklo okny díky izolační vrstvě. K dispozici tedy máte nejen tepelnou ochrannou roletu, ale také tepelnou roletu, která chrání před přílivem chladu a unikajícím teplem v chladnějších měsících.

tepelné rolety
béžové látkové rolety

Vlhké místnosti představují pro látkové rolety zvláštní výzvu

Vlhkost v obytném prostoru se může velmi lišit. Zejména v kuchyni a koupelně je v místnostech vysoká vlhkost způsobená odpařováním vody a každodenním sprchováním. Prádelny také mají tendenci hromadit více vlhkosti. Pokud by se v těchto místnostech používaly běžné okenní rolety, mohlo by se stát, že na oknech a na dekoracích oken může dojít k zamokření nebo plísním.

Proto doporučujeme použít rolety, které jsou vhodné pro vlhké místnosti. Speciální látky zaručují, že vaše soukromí, ochrana před sluncem a slunečním zářením je i po letech stále plně funkční, nevykazuje žádné slabiny, pokud jde o tvar nebo barvu, a také není náchylná k tvorbě plísní.

Jsou také ideální pro zimní zahrady, protože mají poněkud problematické klimatické podmínky. Zejména v mokrém a chladném období lze u zimních zahrad očekávat vysokou vlhkost. S příslušnými roletami zajistíte, že v tomto ohledu nebudou žádné problémy s vašimi okny a dveřmi.

Perfektní roleta pro každý obytný prostor

Se všemi mnoha funkcemi, které sebou rolety přinášejí, vyvstává otázka, která z rolet se nejlépe hodí do které obytné oblasti. Náš přehled by vám měl ukázat, které vlastnosti jsou zvláště důležité pro jaký obytný prostor.

Ložnice a dětské pokoje – specialisté na spánek doporučují úplné zatemnění v ložnicích. Rolety by navíc měly mít další tepelnou ochranu, aby bylo možné vytvořit zdravé prostředí pro spaní v kombinaci s ochranou soukromí. Doporučuje zatemňovací rolety pro ložnice, které mají vodicí lišty jako další montážní příslušenství pro optimální ztmavnutí.

Obývací pokoj – V klasických obývacích pokojích si můžete vybrat. Můžete se rozhodnout pro průhledné, neprůhledné nebo zatemňovací žaluzie. Pokud hledáte roletu s funkcí proti oslnění, musíte počítat s menšími oslňujícími efekty na notebooku, tabletu nebo před televizí.

Koupelna a kuchyň – Oba pokoje patří do takzvaných vlhkých místností, ve kterých musí být vytvořena nejen příjemná atmosféra, ale také odpovídající ochrana soukromí. Potřebujete rolety, které jsou vhodné do vlhkých místností a nejsou poškozeny zvýšenou vlhkostí. Sami se rozhodnete, jakou úroveň průhlednosti chcete. V koupelně je však důležité, aby byla k dispozici dobrá ochrana soukromí, aby naši sousedé nebyli vystaveni nežádoucím pohledům.

Studovny a kanceláře – Ve studovnách obvykle najdeme stínění, které nevyžaduje dodatečnou ochranu proti oslnění. Na svém PC nebo notebooku můžete pohodlně pracovat, aniž byste si všimli odrazů a podobně. Pokud je pracovna nebo kancelář v podkroví, měla by se použít také roleta s funkcí tepelné ochrany.

Zimní zahrada – V zimní zahradě je třeba brát v úvahu především tepelnou ochranu. V závislosti na ventilačním systému je třeba zvážit, zda je u rolet nutná ochrana pro vlhké místnosti. To, jak vysoká je v zimní zahradě vlhkost, lze zkontrolovat vlhkoměrem. Ochrana soukromí a oslnění se také doporučuje pro zimní zahradu, v závislosti na umístění.

FAQ – Často kladené otázky

Naše odpovědi na nejčastěji kladené otázky

Co je látková roleta?

Termín roleta označuje vnitřní ochranu soukromí a ochranu před sluncem, na roletu (obvykle hliníková trubka) se navíjí látková opona, kterým se říká látkové rolety. Ovládá se ručně nebo mechanicky pomocí řetízk , pružinového mechanismu nebo kliky. Motorizované verze jsou k dispozici pro rolety XXL. K dispozici je buď kabelové řešení s přepínačem, rádiovým motorem (volitelně s ovládáním SmartHome) nebo variantou bateriového motoru.

Co znamená odraz, absorpce a transmise?

Tyto tři výrazy označují vlastnosti textilního materiálu. Všechny tři hodnoty dosahují až 100%. Vlivy z ventilace, instalace a typu skla atd. nejsou brány v úvahu.

Odraz je část světla, která se odráží zpět ven od látky rolety.
Absorpce je podíl světla, které látka absorbuje (pohltí).
Přenos je část světla, která proniká látkou dovnitř.

Pro zatemnění se používají látky s 0% prostupností. V případě kanceláře na jižní straně je přenosová hodnota max. 5% doporučeno.

Co je zatemňovací látková roleta?

Pokud je vyžadováno úplné zatemnění, budete  potřebovat zatemňovací rolety. Kromě toho ještě několik kroků a triků k dosažení optimálního výsledku s roletami. Protože i při absolutně neprůhledných zatemňovacích roletách může světlo stále vstupovat do místností vpravo a vlevo od okna. Proto musíte také zajistit, aby byl boční přívod světla minimalizován.

Mimo jiné skutečnost, že se rolety připevňují přímo před okenní sklo, jsou vyráběny na míru a že další boční lišty zajišťují dokonalé uzavření rolet s okenním sklem. Pro zatemnění je zvláště účinná roleta Maestra, která je instalována před okenním výklenkem a je také vybavena takzvanými V-profily (zatemňovací profily).

Jaké rolety pro mé okno VELUX?

Vyrábí se pro vaše střešní okna VELUX® tři různé typy rolet. Nejjednodušší variantou je střešní roleta bez lišt. Ta je vhodná jako ochrana před sluncem a pro ztmavení pokoje. Jako druhou možnost vám nabízíme roletu, která je vybavena kazetou a postranní lišty. Třetí varianta, je Plisé roleta, která dokáže velmi dobře zatemnit váš pokoj a pojmout přicházející teplo skrze okno. Všechny rolety mají společné to, že jsou díky milimetrovému přizpůsobení vhodné pro téměř všechna střešní okna Velux, Roto a Fakro.

Jak mohu vyčistit látkovou roletu?

Bohužel roletu s hladkou látkou nelze vyčistit tak snadno jako například dekorativní látku. Většinu rolet ve skutečnosti není třeba čistit, protože visí svisle dolů a jsou navinuty na hřídeli rolety. V zásadě existují dva způsoby čištění roletových látek: Na jedné straně lze téměř všechny roletové textilie kartáčovat za sucha. To znamená, že textilie s roletami s tímto symbolem by měly být opatrně kartáčovány pouze jemným kartáčem na oblečení. Na druhou stranu lze některé látky otřít vlhkým hadříkem. Ani tyto látky však nelze prát. Jakékoli znečištění lze odstranit jemným otřením hadříkem navlhčeným ve slabém roztoku čisticího prostředku.

737 739 714 – potřebujete poradit? Navštivte nás na naší vzorkovně v Praze