Home » Rolety » Rolety do střešních oken

Rolety do střešních oken

Tma je vzácná. Lidé, kteří jsou v práci velmi zaneprázdněni a často potřebují určitou dobu, aby konečně usnuli, potřebují střešní rolety, aby zatemnili místnosti. K zatemňovacímu efektu dochází jednak světlem nepropustnou látkou střešních rolet. Naproti tomu přesně běžící boční vodicí lišty a stejně neprůhledná povrchová úprava s kartáčovým těsněním brání ve vstupu do ložnice i těm nejmenším paprskům světla.

Látkové rolety do střešních oken však dokážou ještě více. Na zadní straně rolet na střešní okna může být odrazová folie, která účinně odráží teplo. Vytváří se tak příjemné klima v místnosti bez hromadění tepla. Ideální pro dětské pokoje a ložnice.

Naopak vnitřní roleta pro střešní okna v chladnějších měsících roku také izoluje dovnitř. Teplo z místnosti se nemůže dostat ven tak rychle. Roleta pro střešní okno s tepelnou ochranou může také ušetřit trochu energie a nákladů na vytápění.

Vzorkovna (showroom) MK rolety

Vzorkovna

Pojďte se podívat do naší velké vzorkovny.

+420 737 739 714

Pro které místnosti jsou vhodné rolety na střešní okna?

Obecně lze na všechna podkrovní okna připevnit sluneční roletu na střešní okna. Zejména okna na jih jsou však vystavena obzvláště intenzivnímu slunečnímu záření. Rolety na střešních oknech dokážou s jejich zatemněním zázraky.

Bez ohledu na to, doporučujeme do ložnice a dětského pokoje instalovat zatemnění střešních oken. Protože naše rolety pro střešní okno nejen spolehlivě zatemňují místnosti.

Roleta střešního okna díky zrcadlovému povlaku na zadní straně odráží tepelné záření a zajišťuje tak příjemnější klima v místnosti, ve kterém je snazší usnout. Roleta na střešní okno vám také dobře poslouží jako ochrana před oslněním v jiných místnostech. Takže můžete nerušeně pracovat na počítači nebo sledovat televizi.

vnitřní rolety na střešní okna

Pro jaké typy střešních oken existují rolety?

Naše produktové portfolio jsme šili přesně na míru hlavním populárním značkám. Ať už Velux, Fakro nebo Roto, pro každé střešní okno máme příslušnou roletu. Jak ale zjistit, jaký přesný typ střešního okna máte? A která z našich střešních okenních rolet k tomu patří?

Roleta vhodná pro střešní okna Velux

Máte okno Velux a hledáte správnou střešní roletu? Rozlišujeme dva typy: ty vyrobené před rokem 2013 a ty, které byly vyrobeny po roce 2013. Jsou snadno rozpoznatelné. Stačí se podívat na typový štítek. Najdete jej na křídle, když je okno otevřené, obvykle vpravo nebo vlevo za rukojetí.
Pokud tam vidíte tříciferné identifikační číslo, byl model postaven před rokem 2013. Čtyřmístné číslo je takzvaná řada K, která byla vyrobena po roce 2013.

Roleta na střešní okno vhodná pro Fakro

Máme také odpovídající rolety pro střešní okno pro výrobky od společnosti Fakro. Přesný typ vašeho střešního okna Fakro. Otevřete okno, štítek najdete v pravém rohu okenního křídla. Štítek zobrazuje název produktu, přesnou velikost a číslo typu.

Rolety pro střešní okna vhodné pro Roto

Samozřejmě máme také správné rolety pro světlíky pro výrobky od společnosti Roto. Jak zjistíte, které jsou pro vás ty pravé? Také zde pomáhá typový štítek. Podle řady se lepí na okenní rám nahoře nebo na boku.

stínicí rolety na střešní okna
roleta na střešní okno

Zatemnění střešního okna – jak to přesně funguje?

I za denního světla naše rolety optimálně zatemňují. Na jedné straně je to způsobeno světlem nepropustnou látkou odpuzující nečistoty, která má na zadní straně také stříbrný povlak (tepelný povlak), který do určité míry odráží sluneční paprsky a tím i teplo. Vodící lišty se postarají o neprůhledný povrch. Díky kartáčovému těsnění nemůže ani nejjasnější denní světlo projít našimi roletami střešního okna ani nejmenšími mezerami.

Jaká barva se vám líbí?

Pravděpodobně to znáte. První, co vás pro roletou střešního okna napadne, je barva. Nabízíme vám barevné spektrum od bílé, krémové přes šedou až po tmavě modrou. To vám dává příležitost zvolit si sluneční ochranu střešního okna tak, aby ladila s vybavením místnosti. Buď tón v tónu, nebo případně v kontrastních barvách.

S roletou na střešní okna stylově zatemníte místnosti

Kvalita je naším požadavkem. Proto používáme pouze vysoce kvalitní polyesterové látky s ideálním tepelně odolným povlakem. Všechny detaily, jako jsou kazety nebo boční vodicí lišty, jsou z hlediska designu a technologie přesně sladěny. Vynaložili jsme velké úsilí a dokonalost, abychom vyhověli vašim požadavkům. Abyste si mohli užít mnoho let potěšení, a především díky našim roletám pro střešní okna zdravý nerušený spánek.

Montáž střešních okenních rolet

Jste zručný řemeslník nebo se do žádných montáží nepouštíte? Nebojte se, i nezkušení uživatelé tuto sestavu zvládnou snadno. Tak jak? Na rámu okna jsou namontovány dva držáky, do kterých se jednoduše zasune příslušná roleta střešního okna. Aby se roleta střešního okna mohla po stranách lehce uzavírat, jsou na každé straně vodicí lišty. Dvě vodicí lišty jsou pevně přišroubovány. Rádi vám montáž rolet provedeme.

látkové rolety do střešních oken
Vzorkovna (showroom) MK rolety

1 000+
produktů v naší vzorkovně.

U nás si vyberete za chvilku.

Kde vzorkovnu najdete

MK Rolety – stínící technika Praha
Bavorská 856/14, 155 00 Praha 5-Stodůlky

Otevírací doba:

ÚT – 12 – 18 hod.
ČT – 12 – 18 hod.
SO – 09 – 13 hod.

Kudy k nám Parkoviště