Vertikální žaluzie vnitřní

Žaluzie do oken » Vnitřní žaluzie » Žaluzie na míru » Vertikální žaluzie

Vertikální žaluzie jsou vhodné zejména pro větší okenní čela, protože zde nejen nejlépe vypadají, ale lze je také jednoduše nastavit pomocí šňůrky nebo ovládacího řetízku a dosáhnout tak skvělého efektu jako ochrana proti oslnění a slunečnímu záření s minimální námahou.

Vertikální žaluzie do oken pro ochranu soukromí: Pokud je vaší prioritou soukromí, máme pro vás širokou škálu průhledných a poloprůhledných lamel. Transparentní lamelové závěsy vám pouze nabízejí dostatek soukromí během dne. Pokud je večer v místnosti díky lampám více světla než venku, nelze již u průhledných lamelových závěsů zaručit ochranu soukromí.

Protisluneční lamely: Pokud chcete méně soukromí, ale dobrou ochranu před teplem a sluncem, nabízíme látky s účinnou reflexní vrstvou, která odráží sluneční paprsky a propouští do místnosti jen část tepla. Výběrem barvy navíc můžete ovlivnit intenzitu slunečního světla. Lamelové závěsy ve světlých tónech propouštějí do místnosti více světla než vertikální systémy v tmavých barvách.


 • Dodací lhůty: jen 3–4 týdny
 • Max. rozměry: šířka až 700 cm, výška až 400 cm

Pro vás bez starostí

Poradíme vám a vybereme → vše u vás zaměříme → provedeme odbornou montáž se zárukou.


Vertikální žaluzie s potiskem

Hledáte moderní a cool způsob, jak vylepšit svá okna a celý interiér? Uvažovali jste o vertikálních žaluziích s obrázky? Proč zvolit vertikální žaluzie s potiskem ? Protože jsou bezvadně navrženy a vyrobeny pouze z těch nejkvalitnějších materiálů.

Můžete si vybrat vnitřní žaluzie s předem navrženými obrázky nebo si na vertikální žaluzie nechat nasadit vlastní fotografie a vytvořit tak jedinečný vzhled, který nebude nikdy napodoben.

Tyto žaluzie mají i po dlouhé době jejich nákupu co nabídnout. Vzhledem k tomu, že jsou vyráběny nejmodernější technologií a vysoce kvalitními materiály, výrobek se neláme a dobře obstojí ve zkoušce času. Je odolný, stylový a zároveň moderní, zahrnuje vlastnosti, které mu umožňují mít dlouhodobou hodnotu a je skvělou podívanou pro majitele domů i hosty.

vertikální žaluzie s potiskem

Vertikální žaluzie na zasklený balkon

Vertikální žaluzie na zasklený balkon

Představujeme Vám nezbytného společníka pro Vaši domácí oázu klidu – naše vertikální žaluzie na zasklený balkon. Přemýšlíte, jak si vytvořit soukromí, aniž byste se museli vzdát příjemného denního světla? Naše žaluzie jsou tím pravým řešením, které harmonicky spojí tyto zdánlivě protichůdné požadavky.

Jste unaveni z neustálého boje se slunečními paprsky, které neúprosně pronikají do Vašeho interiéru? Naše vertikální žaluzie na balkon přinášejí okamžitou úlevu. Díky snadnému ovládání můžete během okamžiku regulovat množství světla podle aktuální potřeby. Ať už si přejete plně otevřený výhled na okolní krajinu nebo potřebujete vytvořit stinné a chladivé útočiště, s našimi žaluziemi to zvládnete hravě.

Nemusíte se obávat ani o vzhled Vašeho balkonu. Naše vertikální žaluzie jsou navrženy tak, aby elegantně doplnily jakýkoli styl interiéru. Vybírat můžete z široké palety barev a materiálů, které se snadno udržují a zaručují dlouhou životnost. Vytvořte si místo, kde bude každý okamžik strávený s knihou, šálkem kávy nebo v kruhu rodiny ještě příjemnější.

Vertikální žaluzie zatemňovací

Naše vertikální žaluzie zatemňovací doplňují naši barevnou kolekci zatemňovacích rolet . Efektu úplného zatemnění bude v případě velkých oken dosaženo za přijatelnější cenu pomocí zatemňovacích vertikálů . Tyto závěsy lze na sebe nepozorovatelně navazovat, například uprostřed neobvykle širokého okna, například v kancelářském prostoru.

Zatemňovací svislé žaluzie blackout jsou k dispozici v několika oblíbených barvách a následujících šířkách lamel: 89 mm a 127 mm. Tyto lamely jsou relativně lehké a jsou přirozenou volbou pro velmi velká okna. Zatemňovací vertikály umožňují snadné a rozhodné ovládání světla, což umožňuje zakrýt nebo zcela zatemnit interiér.

vertikální žaluzie zatemňovací
Vertikální žaluzie do oken

Vertikální žaluzie do oken

Vertikální žaluzie do oken jsou typem které poskytují velkou svobodu ovládání. Poskytují dostatečnou ochranu před sluncem a zaručují nejvyšší kvalitu použitých látek. Jsou snadno použitelné a funkční z hlediska uspořádání. Budou dobře fungovat v kanceláři, doma a všude tam, kde jsou velká okna. Díky nim vytvoříte zajímavý a originální prostor.

Lišta, na kterou jsou vertikální žaluzie nad okna připevněny, připomíná klasickou záclonovou tyč. Umožňuje instalaci na vodorovné a diagonální plochy, jako je podhled. Kolejnice má vodítko s pohyblivými držadly, ke kterým jsou připevněny vertikální látky. Každý z nich můžete odstranit a nahradit . Kombinací látek v různých barvách vytvoříte jedinečný potah, který dá vyniknout vašemu interiéru. Téměř 300 vzorů materiálů a jejich snadná výměna bez nutnosti demontáže kolejnice je dobrý způsob, jak rychle změnit dekor.

Vertikální žaluzie elektrické

Elektrické vertikální žaluzie jsou žaluzie do oken, které umožňují mimořádně pohodlné ovládání stupně zatemnění v místnosti. Ochrana před sluncem, faktory jako soukromí jsou velkou výhodou vertikálních žaluzií. Rádiové dálkové ovládání, přes dálkový ovladač, jednoduché na ovládání, funkční a zároveň dobré v kanceláři, domě či bytě.

Kolejnicová lišta umožňuje instalaci na vodorovné nebo šikmé plochy. Díky otočení lamel o 180 stupňů není vidět do místnosti, aniž by to zcela bránilo výhledu. Elektrické žaluzie, v závislosti na zvolené funkci systému, posuvné doprava, doleva, dovnitř nebo ven. Je možné použít látky (lamely) o šířce 89 nebo 127 mm.

Ovládá se pomocí dálkového ovladače, který spolupracuje s elektrickým pohonem umístěným v kolejnici.

 • estetické zakrytí velkých skleněných ploch,
 • uspořádání jako příčka,
 • používejte uvnitř se svahy,
 • široká škála barev látek,
 • vysoce kvalitní komponenty,
 • pohodlné elektrické ovládání,
vertikální elektrické žaluzie
Vertikální žaluzie do oken

Lamely pro vertikální žaluzie

Pouze délka a šířka lamel by měla odpovídat stávající ochraně proti slunci, aby byla optimálně chráněna před sluncem a světlem. Jinak se můžete rozhodnout podle svého vkusu. Nejprve se rozhodnete pro délku lamel nebo výšku systému. Můžete získat jakoukoli velikost od 500-7000 mm. Poté si můžete vybrat šířku: buď verzi 127 mm, vhodnou pro větší plochy, nebo možnost 89 mm pro speciální vzhled. Máte na výběr! Nakonec máte možnost vybrat si závaží nebo spojovací řetízek lamel v bílé nebo černé barvě.

Jaké látky jsou možné pro lamely? Nejběžnějšími materiály jsou polyester, plast/PVC/polyetylen nebo Trevira CS. Mezi další možné materiálové varianty patří hliník, bavlna, sklolaminát nebo kov. Všechny tyto materiály spojují různé vlastnosti a výhody.

Polyester je syntetická, uměle vyrobená tkanina, a proto je odolná, rozměrově stálá, nenáročná na údržbu a odolná vůči mnoha chemikáliím. Plastové lišty naproti tomu neobsahují žádná změkčovadla a snáze se recyklují než plast. Plastová verze navíc vyžaduje méně prostředků na výrobu. Trevira CS je jistě materiál, který nebude každý znát. Tato tkanina je druh textilie a jeden z hlavních produktů Trevira GmbH. Tento materiál je nehořlavý a velmi pružný.

Vertikální látkové žaluzie

Není žádnou novinkou, že jsou velmi funkčním a praktickým krycím systémem. Asi méně si to spojíme s designovým způsobem utváření designu interiéru, a to je chyba.

Nabídka zahrnuje standardní i exkluzivní systémy vertikálních látkových žaluzií, které nejen dokážou velmi efektivně regulovat tok světla, ale díky působivé kolekci dostupných látek poskytují i ​​obrovské možnosti aranžmá.

Látkové vertikální žaluzie na míru, jako málokterá jiná žaluzie, velmi dobře pokrývají velké okenní plochy. Maximální výška systému může dosáhnout až 4 metrů, což značně zvyšuje její funkčnost a možnosti použití.

vertikální žaluzie látkové
Vertikální plastové žaluzie
V

Vertikální žaluzie plastové

Vertikální žaluzie z PVC jsou určeny zejména do míst se zvýšenou vlhkostí nebo do místností s požadavky na sterilitu, protože čištění PVC žaluzií je velmi snadné.

Lamely jsou široké 89 mm. Jsou zavěšeny na hliníkové liště, kterou lze přišroubovat jak ke stropu, tak ke stěně.

Stejně jako v případě polyesterových žaluzií je možné vyrobit šikmé PVC žaluzie pro okna s nestandardními tvary.

 • dokážou zatemnit okno mnohem důkladněji než textilní rolety
 • mají atest nehořlavosti
 • neabsorbují prach, vlhkost a pachy
 • jsou snadno omyvatelné, jednoduché a spolehlivé v provozu
 • nemají spodní řetízky
 • pro mnohé si zachovávají své původní estetické a funkční hodnoty po léta
 • mohou mít různou barvu zevnitř a bílou zvenčí

Záclonové vertikální žaluzie

Nikomu není třeba říkat, že vertikály jsou extrémně funkční řešení. Díky nim si můžete pohodlně nastavit intenzitu světla a tepla . To je velmi důležité jak pro lidi kupující žaluzie do soukromých domů nebo bytů, tak i do kanceláří.

Díky již zmíněným funkcím si v interiéru snadno zajistíte soukromí a intimitu. To je velmi důležité pro osoby pobývající v místnosti bez ohledu na její účel. Záclonové vertikály skvěle fungují jako klasická záclona pro velká zasklení.

Vyplatí se je volit do domů, kde okna obývacího pokoje směřují na jih nebo balkónové dveře jsou tak velké, že by montáž rolet byla nemožná. Záclonové nejlevnější vertikální žaluzie lze také použít k zakrytí oken neobvyklých tvarů , například lichoběžníkových nebo trojúhelníkových. Samozřejmě mimo domy a byty se vertikály běžně instalují ve firmách a institucích. Do kanceláří se hodí širší hliníkové lišty, které vypadají profesionálně a umožňují přesnou regulaci úrovně světla vstupujícího do místností. To velmi ovlivňuje komfort práce.

Záclonové vertikální žaluzie
Obloukové vertikální žaluzie

Obloukové vertikální žaluzie

Oblouková okna, občas označovaná jako eliptická okna nebo zakřivená okna, jsou výrazným a elegantním architektonickým prvkem. Jak název napovídá, vyznačují se křivkou v horní části okna, tvořící oblouk. Jejich použití sahá daleko do historie. Existuje několik typů obloukových oken, jako jsou mimo jiné půl a čtvrtkruhy, půlměsíc a prodloužený nebo prodloužený oblouk. Zde lze zastínit okna jen obloukovou atypickou vertikální žaluzií.

Oblouková okna vypadají skvěle v každé místnosti, včetně ložnice, obývacího pokoje a kuchyně. Mohou být také skvělým, jemným detailem nad dveřmi. Při hledání žaluzií pro vaše oblouková okna je klíčové přesné umístění okna. Potřeby každé místnosti budou diktovat nejlepší typ žaluzií k použití.

Oblouková okna se obecně skládají ze dvou částí, spodní obdélníkové části a půlkruhové horní části, z nichž druhá tvoří oblouk. Můžete použít stejné zakrytí okna nahoře a dole, nebo můžete mít pro každou ze dvou částí jiné zakrytí. Ne všechny žaluzie jsou však vhodné pro oblouková okna.

Šikmé vertikální žaluzie

Šikmé vertikální žaluzie jsou skvělým řešením pro okna trojúhelníkového tvaru a lze je vyrobit pomocí kterékoli z našich látek pro žaluzie o šířce 89 mm.

Používáme speciální horní lištu se širokým tělem, která se svým vzhledem liší od našich standardních vertikálních žaluzií pro čtvercová nebo obdélníková okna.

Šikmá vertikální lišta žaluzie je dodávána s kloubovými závěsy, které jsou navrženy tak, aby držely vertikální lamelu žaluzie rovně v závislosti na úhlu vašeho okna. Stejně tak se lopatky liší v délce, takže všechny úhledně skončí na požadovaném poklesu.

Šikmé vertikální žaluzie
Barevné vertikální žaluzie

Barevné vertikální žaluzie

Vertikály, stejně jako jiné typy žaluzií, slouží především k ochraně interiérů před nadměrným slunečním zářením, a tím k udržení přiměřené teploty v místnostech během horkého počasí. Poskytují také ochranu před vnějšími pohledy. Jsou spojeny především s kancelářskými místnostmi, konferenčními místnostmi, posluchárnami a veřejnými budovami, jako jsou školy, univerzity, knihovny, kanceláře a nemocnice. Vysoká kvalita vybavení i materiálů a široký výběr barev vertikálních žaluzií je však činí stále oblíbenějšími v soukromých domech.

Díky neobvyklému designu se velmi dobře hodí k designu interiéru. Nezabírají místo kolem oken a dokážou zakrýt i velké okenní plochy nebo skleněné stěny. Svislé pruhy žaluzií mohou vizuálně zvýšit nízký strop, díky čemuž bude místnost vypadat vizuálně prostornější. Vertikály se používají zejména v budovách s modernistickou architekturou; s charakteristickými geometrickými tvary, velkými okny a mnoha prosklenými prostory.

Jak vyčistit vertikální žaluzie

Udržet krásné vertikální žaluzie není žádným tajemstvím a klíčem k úspěchu je jejich pravidelné čištění . Proces je velmi jednoduchý, takže i v tom nejnabitějším programu na něj bude čas. Zejména proto, že nejde o činnost, kterou je třeba často opakovat. Jak vypadá proces čištění?

Nejdůležitější je vysát celé lamely . Pokud si na to čas od času vzpomenete, žaluzie se neušpiní a nebude nutné důkladnější čištění. Nejčastěji je stačí otřít suchým hadříkem nebo jemně vysát vysavačem s měkkým kartáčkem. Pamatujte, že závěsné žaluzie je třeba nejprve složit, aby zablokovaly světlo, a odshora dolů odstranit prach .

Někdy může být čištění zavěšených lamel obtížné. V tomto případě se není čeho obávat. Vertikální žaluzie jsou navrženy tak, aby se daly snadno sundat, vyčistit na podlaze a poté znovu nasadit na dráhu . Tato metoda vám nejen usnadní práci, ale také vám umožní důkladněji vyčistit každou lamelu.

Jak vyčistit vertikální žaluzie

Otřete vlhkým hadříkem

Když si všimnete více odolných nečistot – skvrny, výkaly hmyzu atd. budete potřebovat jemný vlhký hadřík . Navlhčete ji teplou vodou a důkladně vyždímejte. Snažte se nepoužívat čisticí prostředky, protože mohou zanechávat skvrny. Pokud se však setkáte se silnější špínou, můžete zkusit použít trochu jemného čisticího prostředku, jako je prostředek na mytí nádobí. Pamatujte však, že vždy existuje riziko zanechání skvrn, proto používejte prací prostředky opatrně.

Lze vertikální žaluzie prát v pračce?

Mnoho lidí si klade otázku, zda lze vertikální látkové žaluzie prát. Podle našeho názoru existuje jedna odpověď – nemůžete to udělat . Proč? I ten nejšetrnější program a nízká teplota mohou poškodit dlouhé lamely vertikálních žaluzií. Také jejich namáčení ve vodě bez saponátu může skončit špatně. Přeci jen musí tento materiál nějak vyschnout a riziko šmouh nebo zkřivení jemných lamel je velmi vysoké . Mytí vertikálních žaluzií je tedy velmi riskantní nápad.

Často hledáte

Venkovní a interiérové stínění představuje nejen designový prvek, ale také značnou úsporu.

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top