Lista here!

Home » Tipy a návody » Vertikální žaluzie s potiskem budete milovat

Vertikální žaluzie s potiskem budete milovat

Vertikální žaluzie jsou velice oblíbeným interiérovým doplňkem. Můžete je najít v domácnostech, kancelářích, čekárnách u lékaře, na policejních stanicích či vlakových nádražích. Díky své rozmanitosti barev se hodí opravdu kamkoli. Nemusíte se s nimi bát, že byste šlápli vedle. A co víc? Žaluzie s potiskem si vás zkrátka získají! Vyberete si ty své?

Vertikální žaluzie s potiskem budete milovat

Vertikální žaluzie musíte vyzkoušet!

Vertikální žaluzie existují v mnoha variantách. Existuje celá škála barev a potisků, ze kterých můžete vybírat. A nemusíte zůstat jen u jednoho témbru! Chcete-li svůj domov rozzářit barvami, dejte každé žaluzii jiný nádech. Zajímavou interiérovou kombinací je pak několik žaluzií v různých odstínech stejné barvy. Podobné tónování skvělé rozjasní vaši bílou stěnu. Látkové žaluzie se stejně zbarveným kobercem ve světlém pokoji budou vypadat prostě nádherně! Látky se vyrábějí v odlišných hustotách podle toho, zda chcete pokoj pouze zastínit či zcela zatemnit.

Jednotlivé lamely jsou zakončeny závažími, které zajišťují omezení zbytečného pohybu a následného hluku. Například při mírném vánku nehrozí, že by se lamely rozlétly po místnosti. Pomocí závaží, jež může být plastové nebo kovové, zůstávají hezky na svém místě a stále napnuté. Ovládání žaluzií se provádí nenápadným řetízkem, který visí na okraji stínění. Sympatickou vlastností žaluzií je minimální údržba, kdy stačí jednou za čas otřít lamely vlhkým hadříkem nebo je opatrně přejet vysavačem.

vertikální žaluzie Erfal a MHZ

Výhody

Vertikální žaluzie jsou skvělým stínícím prvkem. Díky naklápění lamel do pokoje propustíte tolik světla, kolik jen sami chcete. Lamely nabízejí nespočet druhů nastavení, takže jimi v interiéru zajistíte speciální světelné efekty. Například váš koberec se z jednobarevného záhy stane proužkovaným pomocí slunečních paprsků. Pruhy mohou být tenké i silné. Zároveň oceníte stínění, které vás ochrání před pražícím sluncem. Vlastníte-li například francouzská okna, vertikální žaluzie si vás získají možností větrání a stínění současně. Žaluzie necháte zatažené, avšak okno otevřete dokořán. Čerstvý vzduch rozproudí energii ve vašem domově. Obrovským plusem je nehořlavost použitých materiálů.

Máte-li tedy dítka-pyromany, nemusíte se obávat požáru či jiné podobné nehody. Žaluziím se nic nestane a váš domov zůstane uchráněn před újmou. Vertikální okenní žaluzie ocení i alergici, neboť tkanina obsahuje značný podíl skelného vlákna. Ve veškerých interiérech můžete naprosto vyloučit závěsy nebo záclony, protože vertikální žaluzie je svou osobitostí a mnoho účelovostí zcela nahradí. Vertikálními žaluziemi zatemníte i opravdu veliké plochy. Bonusem je pak antistatický povrch. Vertikální žaluzie se tímto stávají vhodným doplňkem do dětských pokojů, neboť děti barvičky a různé vzory milují.

 • stínění
 • možnost větrání i stínění zároveň
 • nehořlavé materiály
 • antistatický povrch
 • vhodné pro alergiky
 • stínění rozměrných ploch
 • náhrada záclon a závěsů
 • vhodné do dětského pokoje
barevné vertikální žaluzie

Hodí se k vám domů? Rozhodně!

Vertikální žaluzie můžete nainstalovat takřka kamkoli. Zejména moderní potisk dělá interiér elegantnějším a osobnějším místem. To znamená, že si je oblíbí každý a daný prostor učiní nezapomenutelným. Obvykle si je představujeme v kancelářích, administrativních budovách, v lékařských zařízeních či zkrátka ve velkých oknech. Protože se však vyrábějí na míru, je možné je umístit takřka kamkoli. Na prosklené střechy, na šikmá okna nestandardních rozměrů, ale i na okna dělená na dvě části.

Žaluzie se pak též skládá ze dvou kusů. Své kouzlo projeví i v domácnostech, kde krásně doplní obývací pokoje, chodby nebo dětské pokoje. Barevné potisky jsou velmi příjemné a různorodé, proto zapadnou všude. Skvěle vypadají i jako stínění zimních zahrad, teras nebo prosklených balkonů. Vertikální žaluzie nemusí sloužit pouze jako stínění okna, ale také je využijete k zakrytí nevzhledného výklenku ve vašem domě, kam ukládáte například košťata či úklidové pomůcky.

 • kanceláře
 • domácnosti
 • administrativní budovy
 • zakrytí výklenků
 • prosklené střechy
 • terasy či zimní zahrady

Údržba a montáž

Pokud jste se již pro vertikální žaluzie dávno rozhodli, určitě vás zajímá, jak se takové žaluzie vlastně instalují. Pozitivní zprávou je, že montáž je velice snadná a nenáročná. K instalaci se používá prostor nad oknem, strop nebo výklenek okna. Vše záleží na tom, jak je koncipována místnost, do které chcete žaluzie situovat a jak se vám bude celkový vzhled líbit.

Často hledáte

Venkovní a interiérové stínění představuje nejen designový prvek, ale také značnou úsporu.

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top