Látkové plisé žaluzie

Home » Vnitřní žaluzie » Plisé

Co je Plisé?

Látkové Plisé žaluzie je oblíbené stínění proti slunci u oken a dveří – podobně jako u rolety. Látka je obvykle vyrobena z polyesteru a je  položena do charakteristického tvaru záhybu (harmoniky), který dokáže hodně, navzdory jednoduchému způsobu jeho fungování. Zvláštní výhodou Plisé žaluzie je, že s ním lze pohybovat nahoru i dolů podle vybraného modelu.

plisé úvod

Vyberte si model

Plisé – dokonalé světlo, soukromí a ochrana před sluncem

Dodejte svým oknům a dveřím moderní, dekorativní vzhled pomocí Plisé! Tato varianta ochrany vašeho soukromí a ochrany před sluncem je stále populárnější. Není divu, koneckonců nezanechává nic, co by bylo po stránce vzhledu a funkce žádoucí.

plisé rolety a žaluzie 1

Hodí se k vám domu?

Kromě původních záhybů je design většiny modelů jemnější než honosnější. Na rozdíl například od dlouhých záclon nebo honosných závěsů jsou plisované žaluzie mnohem méně nápadné. Výsledkem je, že se perfektně hodí do jakéhokoli zařízení a doplňuje ho, místo aby ho narušoval.

Jako opticky extravagantnější varianta existují modely s rozdrceným vzhledem, jejichž látka je záměrně „pokrčená“ (rozdrcená), a tedy o něco nápadnější.

Mnoho různých odstínů, které jsou k dispozici na výběr, dává každé skládané látce, a tím i každé místnosti, svůj vlastní jedinečný vkus.

 

Podívejte se na naší barevnou inspiraci.

Výrazné barvy v kombinaci s dopadajícím slunečním zářením činí látku opravdu lesklou, zatímco jemnější barvy, jako je krémová, bílá nebo béžová, vytvářejí přirozené, klasické prostředí.

barvy plisé 1

Ve kterých místnostech jej mohu použít?

V závislosti na stavu můžete ve všech pokojích použít Plisé. Je vhodný pro všechna okna a dveře, pro které potřebujete soukromí a ochranu před sluncem. Jednoduše vyberte produkt, který má požadované vlastnosti: vhodný do vlhkých místností pro koupelnu, zatemňovací Plisé s tepelně izolačním pláštěm do ložnice, s povrchovou úpravou zabraňující nadměrnému zahřívání do kuchyně, nebo dětského pokoje, nebo odrážející se sluneční světlo v pracovně.

Jaké typy existují?

 

U samotné látky máte na výběr mezi průhlednými, poloprůhlednými a zatemňovacími. V závislosti na místnosti rozhodněte, která úroveň propustnosti světla je požadována a doporučena. Zatemňovací Plisé roleta je samozřejmě vhodná zejména do ložnic, zatímco propustnější látky dobře poslouží v obývacích pokojích nebo v kanceláři.

 

Napnuté Plisé spočívá na obou stranách okenního křídla, a proto se nemůže převrátit – velká výhoda, pokud chcete na okenní parapet umístit květináče nebo dekorativní předměty.

Tato ochrana proti slunci a ochrana před slunečním zářením je také velmi vhodná pro balkonové a terasové dveře: napnutá verze zůstává na místě, když jsou dveře otevřené a zavřené, a nekývá se dozadu ani dopředu.

Volně visící model není připevněn po stranách a může se pružně pohybovat. Nekomplikovaná verze pro upínání je velmi populární.

Lze jej instalovat bez vrtáku a v případě potřeby jej znovu odstranit, aniž by na okně zůstaly díry. Existují také modely speciálně pro střešní okna a zimní zahradu, ale nelze je připevnit pomocí upínacích konzol.

plisé pro balkonové dveře

Jaká je o ně  péče – údržba?

Skládané systémy se nejen snadno používají, ale také se snadno udržují. Nejlepší je oprášit je prachovkou. V případě většího znečištění jednoduše otřete látku vlhkým hadříkem nebo ji jemně očistěte měkkým kartáčem.

Proč tedy tento produkt?

Je to ideální vnitřní zastínění pro vaše soukromí a ochranu před sluncem pro každý byt a každý prostor, protože jej lze připevnit kdekoli a obvykle znovu odstranit bez poškození. Díky svému kompaktnímu tvaru zakrývá okna a dveře tak, jak chcete – bez ohledu na to, zda jsou taženy nahoru nebo dolů nebo umístěny uprostřed. Získáte všestranně promyšlenou ochranu soukromí a spolehlivou ochranu před sluncem.

Vzhledem k jejich tvaru visícímu dolů a poloze blízko okna se na nich téměř neusazuje žádný prach. Plisé jsou pro váš domov přínosem – nebudete chtít nic jiného!