Rolety do oken

Home » Rolety do oken

Všechny vnitřní rolety do oken především slouží jako dokonalá ochrana vašeho soukromí a ochrana před sluncem, které se montují na okna a ovládají pomocí řetízku z plastových nebo kovových kuliček popřípadě mohou být ovládaný elektricky nebo popruhem.

V minulosti byly ve fádních hnědých, zelených nebo béžových tónech, dnes jsou k dispozici v různých barvách. Vnitřní roleta se tak proměnila v dekorativní prvek na oknech a dveřích, který dává vašim pokojům individuální nádech. Ale nejen to.

Nyní existuje mnoho různých verzí s mnoha funkcemi. V závislosti na použitém materiálu může tato ochrana oken zatemnit místnost, zabránit odrazům na PC, odrážet UV paprsky a zajistit tak příjemné klima ve vašich čtyřech stěnách. Rolety do střešních oken vám zajistí příjemné klima v podkroví.

rolety do oken

Různé stupně průhlednosti

Látky u rolet do oken se liší podle stupně průhlednosti: úplně zatemňovací, zatemňovací, průhledné nebo poloprůhledné. Poloprůhledná i průhledná látková varianta vykoupají vaše pokoje v měkkém světle a zajišťují tak útulnou atmosféru a krásné barevné akcenty. Oba nabízejí propouštěním denního světla lehké soukromí a ochranu před sluncem.

U interiérové zatemňující rolety je propustnost světla mezi 1 a 14 %, takže místnost úplně nezatemní. Jsou velmi vhodné do dětských pokojů, protože mnoho dětí neradi spí v úplné tmě. Efekt zatemnění je vytvořen povlakem na látce, který také odráží UV paprsky a zabraňuje tak hromadění tepla.

S plně zatemňovací textilní roletou je zaručena maximální světelná nepropustnost. Takový model je vhodný zejména v ložnici. Koneckonců, váš spánek by neměl být rušen vnějšími zdroji světla, jako jsou pouliční lampy nebo projíždějící auta.

Zatemňovací rolety

Moderní zatemňovací roleta do okna díky své látce zajišťuje, že do vašeho pokoje z vnějšku pronikne velmi malé nebo žádné světlo a vy můžete nerušeně spát. Zároveň nabízí vynikající ochranu soukromí před zvědavýma očima, zejména když večer svítí ve vašem bytě světlo. Většinou se ovládá řetízkem Zatemňující a plně zatemňující látky našich výrobků mají na vnější straně různé povlaky.

Kromě zatemnění to má několik výhod. Na jedné straně se odráží dopadající UV záření a tím se zabrání hromadění tepla v obytných místnostech, a na druhé straně potažená zatemňovací roleta udržuje teplo v místnosti během chladného období, a tím pomáhá šetřit energii.

Neprůhledné rolety se snadno čistí. Pravidelně odstraňujte prach z látky utěrkou z mikrovlákna nebo měkkým kartáčem. Velmi vhodný je také vysavač nastavený na nejslabší úroveň. Pokud chcete zatemňovací roletu otřít, použijte mírně navlhčený hadřík a trochu jemné mýdlové vody. Nepoužívejte agresivní čisticí prostředky, mohou poškodit látku.

Pokud vaše okna nemají obvyklé standardní velikosti, je dobrou volbou zatemňovací roleta na míru.

hnědé zatemňovací rolety do oken

Rolety do oken den a noc

Na rozdíl od klasických modelů rolet jsou rolety den a noc vyrobeny ze dvou vrstev látek, které leží za sebou. Látky jsou zpracované takovým způsobem, že se například střídají průhledné pruhy s neprůhlednými pruhy.

Obě vrstvy látky lze pohybovat proti sobě pomocí řetízku, takže lze dopadající světlo regulovat podle potřeby. Ať už je světlo jako den, mírně šero nebo tma. S roletou den a noc získáte flexibilní soukromí a ochranu před sluncem a zároveň stylovou dekoraci na okně.

Dvojitá roleta je k dispozici také s kazetou a vodicími lištami, s maximální šířkou 180 cm a maximální výškou 250 cm. Kvůli těmto rozměrům je vhodná pro okna a dveře. Získáte více různých verzí látek v úrovních průhlednosti, které jsou průsvitné a zatemňovací.

Kromě základních dvojitých rolet nabízíme také prémiové dvojité rolety vyrobené na míru. Tato prémiová roleta je k dispozici v šířce až 250 cm a výšce až 280 cm. Díky těmto rozměrům je vhodná zejména pro široká okna. S tímto modelem máme více než 90 různých látek ve 3 úrovních průhlednosti: průsvitné, ztmavující a plně zatemňovací. Prémiová roleta den a noc může být díky svým materiálovým vlastnostem použita také ve vlhkých místnostech. Montážní profil a boční díly jsou vyrobeny z kvalitních materiálů.

rolety do oken den a noc

Látkové rolety na okna

Nejen chrání před slunečním zářením a snižují viditelnost místností zvenčí. Jsou také estetickým doplněním interiérového designu bytu. Díky snadné montáži a intuitivnímu ovládání je jejich každodenní používání rychlé a pohodlné.

Látkové rolety budou fungovat jako perfektní stínění pro okna a výklenky. Jsou vhodné pro všechny typy oken, a proto se jedná o jedno z nejuniverzálnějších řešení, které si doma můžete vybrat.

Bohatá kolekce vzorů a barev látek umožňuje vytvořit konzistentní a estetickou dekoraci, která ladí s interiérem. Při výběru materiálu byste měli věnovat pozornost funkci a povaze místnosti, kde bude roleta instalována. Světlé, průhledné látky opticky zvětší místnost a osvětlí ji. Vzorované materiály zase dodají interiéru hloubku a prostornost. Taková řešení jsou ideální pro obývací pokoj nebo kuchyň. V místnostech používaných jako ložnice během dne stojí za to použít zatemňovací látky, které umožní úplné zatemnění interiéru.

Látková roleta může být vybavena kazetou a vodícími lištami, která zajistí její stabilní vedení a přilnutí ke sklu. Použití lišt také umožní lepší zastínění interiéru.

Látkové střešní rolety Velux jsou určeny pro místnosti umístěné v podkroví. Především mají funkci zatemnění a chrání interiér před nadměrným zahříváním.

látkové rolety na okna bílé

Venkovní rolety do oken

Vnější rolety mají mnoho výhod. V současné době, kdy za okny jasně svítí slunce, oceníme skutečnost, že poskytují příjemný chlad v interiéru. Na druhé straně vám v zimě umožní snížit náklady spojené s vytápěním domu. Kromě toho chrání před hlukem a ztěžují vloupání do vašeho domova.

Zatímco v nově postavených domech jsou venkovní rolety běžným prvkem vybavení, mnoha starým budovám tento typ okenního stínění chybí. Důvody mohou být různé. Někteří investoři z nich vědomě rezignovali, jiní o jejich plánování neuvažovali, jiní kvůli velkým výdajům tuto investici odložili na později.

Proč se vyplatí zvolit vnější rolety?

Odkud pochází popularita rolet? Tyto prvky v první řadě umožňují výrazně snížit tepelné ztráty v budově, což je zvláště důležité v době rostoucích nákladů na vytápění. Pancíř vyrobený z hliníku, oceli, PVC nebo dřeva je vyplněn izolačním materiálem. Nejčastěji polyuretanovou pěnou, a představuje tak další tepelnou bariéru.

Navíc omezují chladicího účinku větru. Mezi oknem a zavřenou roletou se vytvoří vrstva vzduchu, jejíž pohyb je omezený. Podmínkou však je zavřít rolety v chladných dnech, s nástupem stmívání a když odcházíme z domu na delší dobu. Jsou také další bariérou pro zloděje. Zvláště když se rozhodneme pro model proti vloupání, který je kromě standardních bezpečnostních prvků (šrouby, zámky) vybaven vyztuženými a vhodně tvarovanými lištami a jsou vyrobeny ze silnějšího materiálu.

Venkovní rolety do oken také poskytují akustickou ochranu. Odhaduje se, že snižují hluk přibližně o 10 dB, což je důležité především pro vlastníky domů v hlučné čtvrti. Další okenní stínění ocení také lidé, kteří rádi spí ve zcela zatemněném interiéru, a ti, kteří v takových podmínkách dávají přednost sledování televize.

venkovní rolety do oken