Jak vybrat rolety do oken?

Home » Poradna » Jak vybrat rolety do oken

S tolika styly žaluzií a rolet, ze kterých si můžete vybrat, není nalezení toho správného pro vaše potřeby vždy rychlým řešením otevření a zavření. Zde jsme shromáždili naše nejlepší rady, které vám pomohou zorientovat se v tomto procesu.

Ať už hledáte soukromí, styl nebo obojí, výběr zastínění oken může být skličující úkol. Měli byste zamířit do specializovaného obchodu, do místního domácího centra.

„Okna jsou skvělým ústředním bodem v místnosti a žaluzie a rolety by měly být dekorativní i funkční . Naštěstí jsme ušli dlouhou cestu od dob, kdy jsme je schovávali za základní mini žaluzie.

Jaký je rozdíl mezi roletami a žaluziemi?

Hlavní rozdíl je v materiálu: Žaluzie jsou obvykle vyrobeny ze dřeva, kovu nebo z plastu, takže mají tvrdší vzhled; rolety jsou na bázi látky a dodávají místnostem měkčí pocit.

Typy žaluzií

Žaluzie do oken jsou nejlepší, pokud chcete sklopné lamely, které lze nastavit tak, aby dovnitř svítilo (nebo ne) slunce . Nabízejí hezký, čistě vypadající přizpůsobený střih a dostatek soukromí. Ceny žaluzií obecně stoupají v tomto pořadí: hliník, umělé dřevo a dřevo.

Nemusíte dávat žaluzie na půl žerdi, aby dovnitř proniklo světlo, jak to děláte u rolet. Pro dokonalý vzhled lze vždy zakrýt celou délku okenní tabule, i když jsou lamely otevřené. Hodí se do koupelen a ložnic, protože můžete nechat žaluzie stažené pro soukromí, ale upravit je podle potřeby pro světlo. Nevýhodou je, že žaluzie obecně vyžadují větší odhodlání udržovat je v čistotě, protože lamely přitahují prach a špínu.

Typy rolet

Rolety do oken jsou dobrou odpovědí, pokud hledáte obrovskou všestrannost a styl. Poskytují více způsobů, jak vytvořit různé vzhledy a nálady pomocí textury, vzoru a hmotnosti látky. Rolety jsou všestranným způsobem, jak snadno osvěžit každou místnost a mohou propůjčit teplejší a měkčí vzhled než žaluzie. Nevýhodou je, že aby zůstaly svěží a čisté, budete muset čas od času věnovat čas údržbě. Látky rolet (zejména světlé barvy) by měly být pravidelně vysávány ručním nástrojem a buď bodově čištěny, nebo odeslány na profesionální čištění.

Jak vybrat rolety do oken

Často se ptáte

Jak přidělat rolety bez vrtání

Bez ohledu na tvar vašeho okna můžete rolety namontovat bez vrtání otvorů. U rolet bez vrtání pro plastová okna je nejlepším způsobem, jak rolety nasadit, mít na horní straně rolet lepicí pásku, kde můžete stáhnout pás a poté roletu pevně zatlačit do rámu okna. To eliminuje potřebu používat jakýkoli druh šroubu nebo držáku k udržení rolety.

Jak změřit okna na rolety

I když nejste kutilové, můžete si okna na rolety změřit sami, pokud nevyužijete komplexní služby firmy, která se zabývá prodejem a montáží rolet a žaluzií, takže vás tato problematika vůbec nezajímá. Pokud si však chcete rolety pořídit sami, vyplatí se vědět, jak okno správně změřit. K tomu nepotřebujete profesionální vybavení ani odborné znalosti. Stačí vám pár základních rad a něco na měření, nejlépe metr, který pravděpodobně máte v domácí krabici s nářadím. Pokud ne, můžete si ho koupit doslova za pár korun.

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top