Home » Rolety » Rolety bez vrtání

Rolety bez vrtání

Vnitřní rolety bez vrtání jsou připevněny k oknům nebo dveřím pomocí držáků svorek nebo lepicích pásků. Používání vrtáků a dalších nástrojů během montáže vnitřních rolet proto není třeba.

Výhodou je, že u jednoduchých modelů rolet i méně zkušení lidé snadno připevní rolety do oken i dveří bez vrtání.

Na druhé straně se vyhnete vrtání děr na dveřních a okenních rámech. Zejména v nájemném bydlení je důležité, aby nájemníci nezanechávali na oknech či dveřích žádné stopy.


  • Dodací lhůty: jen 3–4 týdny
  • Max. rozměry: šířka až 170 cm, výška až 250 cm

Pro vás bez starostí

Poradíme vám a vybereme → vše u vás zaměříme → provedeme odbornou montáž se zárukou.


Rolety bez vrtání – cena

roleta den a noc bez vrtání

Roleta den a noc bez vrtání

cena od 1 983,- Kč

Šířka: až 170 cm
Výška: do 220 cm

látková roleta Maestra Profil

Zatemňovací roleta bez vrtání s vodící lištou

cena od 1 098,- Kč

Šířka: až 170 cm
Výška: do 220 cm

roleta na okno bez vrtaní

Roleta na okno bez vrtání

cena od 1098,- Kč

Šířka: až 170 cm
Výška: do 250 cm

římská roleta Areo

Římská roleta bez vrtání Areo

cena od 3 432,- Kč

Šířka: až 150 cm
Výška: do 220 cm

Roleta den noc Zebra MKB5

Roleta den noc Zebra MKB5

cena od 810,- Kč

Šířka: do 110 cm
Výška: do 150 cm

Roleta den noc Zebra Prestige Spatial

Roleta den noc Zebra Prestige Spatial

cena od 990,- Kč

Šířka: do 120 cm
Výška: do 220 cm

Den noc roleta Zebra Prestige

Den noc roleta Zebra Prestige

cena od 990,- Kč

Šířka: do 120 cm
Výška: do 220 cm

Nabízí se rozmanitý výběr vhodného zastínění na okna bez nutnosti vrtání, a my vás s tímto výběrem seznámíme.

Roleta na okno bez vrtání se jednoduše zavěsí přímo na rám okna pomocí držáku svorky. Ovládání probíhá prostřednictvím nekonečného řetízku, který umožňuje umístění vpravo nebo vlevo. Řetízek je extrémně nenáročný na údržbu a má dlouhou životnost.

  • výroba na míru
  • vhodné do panelákových bytů
  • maximální plocha 3 m2
roleta den a noc bez vrtaní

Rolety bez vrtání den a noc

Máme různé potřeby v různých denních dobách. Možná budeme chtít během dne nechat dostatek krásného slunečního světla pouštět do místností, zatímco v noci budete chtít chránit své soukromí.

Rolety den a noc bez vrtání jsou na to jako stvořené. Dvojí látka má střídavé průhledné a neprůhledné proužky.

Můžete s nimi dokonale regulovat prostup světla do místnosti nebo s nimi zatemnit vaše okna. V naší nabídce je také roleta na dveře bez vrtání. Velmi vhodné na balkonové dveře.

Zatemňovací rolety bez vrtání

Pro dokonalý klid a relaxaci během spánku jsou zatemňovací rolety ideálním řešením. Poskytují téměř plné zatemnění místnosti.

Doporučuje se látka s přesahem přes okna alespoň 20 mm na každé straně. Zamezují průsvitu nežádoucího slunečního světla a snižují hluk z ulice.

Pak si užijete klidného odpočinku, kdy nebudete rušeni vnějším hlukem ať už v noci nebo po náročné noční směně.

zatemňovací roleta bez vrtaní
plisé rolety bez vrtaní

Plisé rolety bez vrtání

Naše napínané plisované rolety s bočním vedením jsou obzvláště stabilní díky bočním vodicím šnůrám. Okno lze otevřít a zavřít, aniž by se látka překlápěla dopředu a dozadu.

Varianta napínané plisované rolety se vyznačuje také možností čisté montáže bez vrtání. Téměř všechny tvary plisé rolety připevníte na okenní křídlo pomocí příchytných konzol (až do tloušťky rámu 25 mm).

K některým modelům nabízíme i nalepovací držáky, které jsou velmi výhodné například pro pevná zasklení a v pronajatých bytech. Pokud tedy chcete montáž bez vrtání „Do zasklívací lišty“ nebo „Na křídlo okna“.

Látkové rolety bez vrtání

Látková roleta bez vrtání se připevňují na okna nebo dveře pomocí příchytek nebo lepicích pásků. Použití vrtáků a dalšího nářadí při montáži již není nutné.

Výhody: Na jedné straně lze okenní roletu bez vrtání snadno namontovat i bez manuálních dovedností. Na druhou stranu se vyhnete vrtání otvorů do rámů dveří a oken.

Zejména v pronajatých bytech je důležité, aby bylo možné beze zbytku odstranit soukromí a ochranu před sluncem. Ať už ve standardní velikosti nebo na míru – v našem sortimentu pro vás máme široký výběr.

Látkové rolety bez vrtání
Vnitřní rolety na dveře

Rolety na dveře bez vrtání

Máte velké prosklené dveře nebo čela oken a chcete se chránit před nechtěnými pohledy sousedů? Milujete prosvětlené místnosti díky využití denního světla, ale občas vám chybí potřebné soukromí?

Do dveří lze velmi dobře použít i vnitřní rolety. Jedná se například o rolety pro balkonové dveře , vchodové dveře nebo pokojové dveře se zabudovanými skleněnými tabulemi a to vše s možností bez vrtání.

Rolety na dveře lze použít a namontovat různými způsoby. Dále vám ukážeme různé účely, typy modelů a typy instalace.

Rolety do plastových oken bez vrtání

Roleta do plastového okna bez vrtání je založena na podobném principu jako klasické rolety. Dekorační látka se pomocí postranní ovládací šňůry odvíjí od své osy a dostává se tak na povrch tabule, na kterém spolehlivě plní svou funkci. Výběr vlastností látky je u rolet stejně velký jako u jiných typů montáže. Jednoduchá konstrukce zajišťuje nejen dlouhodobou spolehlivost rolet.

S roletou do plastových oken je námaha potřebná k jejímu připevnění tak malá, že její umístění lze bez problémů změnit během několika minut.

Látkové rolety do plastových oken

termo rolety bez vrtaní

Termo rolety bez vrtání

Svou funkci nejlépe splní termo rolety bez vrtání. Zaručují dokonalé přizpůsobení oknům, což umožňuje nejlepší funkčnost a správnou funkci. Pogumovaný materiál poskytuje ochranu před slunečními paprsky. Speciální vrstva odráží sluneční paprsky, zabraňuje jejich pronikání do interiéru domu, díky čemuž se místnosti méně přehřívají a snáze se v nich udržuje stálá teplota.

Vyplatí se také vybrat kazetové modely. Termoizolační rolety v kazetě působí vkusně a decentně, méně práší. Postranní lišty zajišťují rovnoměrný vývoj materiálu a přilnavost k oknu. Taková montáž je odpovídajícím způsobem dražší, ale kvalitní materiály zaručují mnoho let bezproblémového používání.

Římské rolety bez vrtání

Mezi výhody římské rolety patří roleta bez vrtání na rám okna a možnost dobrého zastínění okna, s malým prostorem po stranách okenní tabule. Zatemňovací rolety se osvědčí především na jižní straně, kde jsou sluneční paprsky nejvíce vystaveny. V případě římské rolety potřebujeme jen pár centimetrů volného prostoru mimo roletu, abychom ji mohli správně nainstalovat a snadno používat.

K rychlému rozšíření římských rolet v našich interiérech přispívají kromě praktických důvodů také estetické hodnoty. Dobře zvolená roleta je dekorativním prvkem okna, srovnatelným se závěsem nebo síťovým závěsem. O to více, že v jednotlivých segmentech římských rolet můžeme libovolně kombinovat různé materiály, což umožňuje vytvořit skutečně unikátní okenní aranžmá.

římská roleta Areo
montáže sítnicí techniky bez vrtaní

Montáž rolety bez vrtání

Nejoblíbenějším způsobem instalace rolet bez vrtání je použití samolepicích konstrukcí. V tomto případě jsou místo objímky pro šrouby plné madla žaluzií a rolet, které jsou přelepeny oboustrannou lepicí páskou. Díky tomu je možné konstrukci nalepit na rám okna.

Takový způsob montáže rolet bez vrtání umožňuje montáž především lehkých konstrukcí. Nejčastějšími neinvazivními roletami jsou konstrukce den a noc nebo zatemňovací plisé. Nevýhodou tohoto řešení je malá nosnost, takže těžší hliníkové nebo dřevěné žaluzie pro tento typ instalace nebudou fungovat. Při jejich uchycení na rám okna bude problémem také omezená možnost otevírání či vyklápění okna.

Doporučené články

montáž markýzy na zateplenou fasádu

Montáž markýzy na zateplenou fasádu

Obtížnost instalace markýzy na vnější stěny závisí na tom, z čeho je zeď vyrobena a jakým způsobem je izolována.

5 klíčových výhod rolet den a noc

5 klíčových výhod rolet den a noc

Provedení den a noc je typ rolet, které mají dvě vrstvy látek, které jsou tvořeny pruhy poloprůhledného a zatemňovacího provedení.

látkové rolety přes výklenek okna

Mají vaše rolety zakrývat výklenek okna?

Proč jsou rolety důležitou součástí domu? Okna hrají klíčovou roli při rozhodování o architektuře a vizuální estetice vašeho domu. 

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top