Lista here!

Vnitřní rolety na míru

Rolety » Vnitřní rolety » Rolety do oken » Rolety na míru

Jaké rolety na míru vybrat?

Pokud jde o soukromí a ochranu před sluncem pro obývací pokoje, ložnice a další místnosti v domě, jsou rolety na míru bezpochyby klasickou dekorací oken. Po celá desetiletí zdobí naše okna. V minulosti roleta, která visela před oknem, sloužila jako zvláštní izolace proti horku nebo chladu zvenčí. Dnes jsou to hlavně dekorace, které lahodí našemu zraku, chrání nás před sluníčkem a dodají domovu zvláštní individuální dotek.

Výběr se v posledních letech znásobil, a v dnešní nabídce je mnoho typů rolet, které se vyrábí na míru od interiérového až po venkovní zastínění. Ať už se vám líbí průsvitné nebo zatemňovací, bílé nebo barevné, různé jasné barvy, se vzorem nebo s motivem, výběr různých variant je dnes opravdu obrovský.


  • Dodací lhůty: jen 3–4 týdny
  • Max. rozměry: šířka až 700 cm, výška až 400 cm

Pro vás bez starostí

Poradíme vám a vybereme → vše u vás zaměříme → provedeme odbornou montáž se zárukou.


Rolety na míru – cena

Látková roleta Leontina Pavon

Roleta Leontina

cena od 933,- Kč

Šířka: až 250 cm
Výška: do 250 cm

Roleta Pure

Roleta Pure

cena od 1 829,- Kč

Max. šířka: 340 cm
Výška: do 380 cm

Roleta den a noc Maestra Magic s vodícími lištami

Roleta den a noc Maestra

cena od 1 983,- Kč

Max. šířka: 170 cm
Výška: do 250 cm

Roleta MHZ R 03

cena od 2 003,- Kč

Max. šířka: do 250 cm
Výška: do 280 cm

římská roleta Spin

Římská roleta Spin

cena od 4 030,- Kč

Šířka: až 300 cm
Výška: do 350 cm

látková žaluzie Twintex

Roleta den a noc na zeď Twintex

cena od 4 067,- Kč

Max. šířka: 220 cm
Výška: do 300 cm

zatemňovací roleta na dveře

Zatemňovací roleta na dveře

cena od 1 098,- Kč

Max. šířka: 170 cm
Výška: do 250 cm

římská roleta Areo

Římská roleta Areo

cena od 3 432,- Kč

Max. šířka: do 150 cm
Výška: do 220 cm

zatemňovací rolety na míru

Zatemňovací rolety na míru

Zatemňovací rolety se nejčastěji vyrábí z pogumovaných materiálů. Guma nepropouští světlo, což pomáhá dosáhnout až 100% blackout efektu – pokud se bavíme o vlastnostech samotné látky. Další možností ztmavení je podložení látky vrstvou hliníku .

Tento typ řešení najdeme ve vybraných kolekcích, například plisé. Nelze také nezmínit římské rolety se zatemňovacími látkami. Tyto vnitřní rolety používají jiné řešení než výše uvedené. Totiž římské zatemňovací látky mají ve vnitřní struktuře všitou černou světlo pohlcující nit . Díky tomu je blackout poskytovaný tímto materiálem až 85-95%.

Zatemňovací rolety na míru fungují za slunečného dne podobně jako deštník . Myslím, že nikdo nepochybuje o tom, že deštník poskytuje příjemný stín, ve kterém cítíme úlevu. Důležité je, že otevřením deštníku na slunci se nezmění okolní teplota, ale zabrání se přímému ohřevu paprsků spalujícího slunce. Velmi podobným způsobem fungují zatemňovací rolety.

Látkové rolety na míru

Látkové rolety den a noc na míru jsou jedním z nejoblíbenějších způsobů zastínění oken v domě či bytě. Poskytují ochranu jak před horkem, tak nadměrným slunečním zářením v místnostech a očím kolemjdoucích.
Nabízíme tři řešení přizpůsobená různým potřebám:

Neinvazivní látkové rolety na míru – díky své jednoduché instalaci jsou výbornou volbou pro lidi, kteří nechtějí zasahovat do konstrukce rámu nebo stěny.

Látkové rolety v kazetě – materiál je u těchto modelů ukryt v estetické kazetě, která zabraňuje jejich opotřebení a zašpinění. Dodatečné boční vedení zajistí, že rolety nevyčnívají ze skla, ani když je okno otevřené. Díky nim je také možné místnost téměř úplně zatemnit.

Volně zavěšené látkové rolety – rolety otáčející se ke stropu nebo stěně mohou být větší než standardní rolety, proto jsou určeny pro velká okna. Jsou vybaveny jednoduchým a snadno ovladatelným mechanismem, který zabírá málo místa.

látkové rolety na míru
římské rolety na míru

Římské rolety na míru

Římské rolety jsou jedinečné – spojují estetiku záclon a funkčnost látkových rolet. Kromě toho, že optimálně chrání naše interiéry před sluncem a vzory sousedů, plní i dekorativní roli. V závislosti na barvě a typu materiálu dokážou místnosti zatemnit nebo prosvětlit a přizpůsobit se potřebám jejich obyvatel.

Římské rolety se dodávají ve dvou variantách:

Transparentní – propustí jemné rozptýlené sluneční paprsky do interiéru, ochrání před přehříváním a opticky je zvětší.

Zatemňovací – vytvoří diskrétní atmosféru napomáhající odpočinku a zároveň chrání před vysokými teplotami.

Charakteristickým znakem římských rolet je způsob jejich skládání, který je odlišný od těch, které jsou k dispozici u látkových modelů. Látka se neroluje, ale skládá a při zvednutí vytváří překrývající se elegantní volánky. Volánky, které vznikají, z ní dělají nápadnou ozdobu, i když ji snížíte jen do poloviny.

Římské rolety na míru samy o sobě nedefinují žádný styl aranžmá, a tak se budou skvěle hodit do klasických, skandinávských i modernistických interiérů. Jedinečný ráz dodává místnostem pouze výběr látky a její barvy či vzoru.

Pružinové rolety na míru

Samonavíjecí pružinové rolety mají mnoho důležitých výhod pro každého uživatele. Plynulé ovládací pružiny umožňují pohodlné ovládání rolety a nezpůsobují žádné problémy v provozu. Fungují stejně tiše jako klasické rolety, i když mají technicky mnohem vyspělejší mechanismus.

Pružinové rolety na míru lze využít i k mnoha dalším účelům. Jsou vynikajícím plátnem pro projektory a lze je použít i k oddělení prvků místností, které nejsou vhodné pro každodenní promítání. To vše znamená, že samonavíjecí rolety se mohou ukázat jako zajímavá alternativa ke klasickým řešením. Proto stojí za zvážení koupě tohoto moderního produktu, který je v západní Evropě velmi oblíbený.

Bezesporu se o nich vyplatí uvažovat při hledání rolet do kanceláří nebo konferenčních místností. Systémy bez řetízků umožňují nejen výše zmíněné pohodlné ovládání, ale celkově vypadají profesionálněji než klasické rolety s řetízkovým mechanismem. Na pracovišti nebo jednoduše ve formálnějších interiérech může tento malý postup znamenat velký rozdíl.

pružinové rolety na míru
rolety na míru bez vrtaní

Rolety na míru bez vrtání

Rolety instalované bez vrtání dychtivě volí lidé, kteří hledají ekonomický způsob zakrytí okna nebo pronajímají byt, ve kterém majitel nesouhlasí s jakýmkoliv zásahem. Možnost neinvazivní instalace znamená, že se nemusíme vzdát zdobení našeho okna.

Získáme rolety, které nám umožní kontrolovat množství procházejícího světla a větší soukromí, než když máme jen obyčejné závěsy . Instalace bez děr je rychlejší, ale rolety budou vypadat méně efektně než při invazivní instalaci na stěnu nebo strop. Stejným způsobem můžeme instalovat termo rolety na míru s použitím na rám okna.

Rolety na míru bez vrtání lze umístit na rám okna. Při této instalaci nedochází k poškození oken ani stěn. Montáž se provádí pomocí speciálních úchytů. Nejobtížnějším prvkem je stanovení symetrických bodů pro neinvazivní fixace.

Dalším krokem bude instalace lišty a zajištění konců. Pamatujte však, že instalace na okenní rám je možná pouze v případě, že na něm nejsou žádné větrací otvory.

Textilní rolety na míru

Naše krásná kolekce vysoce kvalitních textilních rolet vyrobených na míru nabízí širokou škálu možností, jak vylepšit vzhled každého domova. Každá látka byla speciálně vybrána pro svou kvalitu, styl a odolnost, takže je snadné najít perfektní kombinaci pro váš interiér. Jsou dokonalým způsobem, jak vytvořit přepychový vzhled jakéhokoli okna.

Ať už hledáte jednoduchý, uklidňující a elegantní design nebo odvážný a nápadný vzor, ​​který bude výraznou ozdobou, náš stylový výběr má látku, která vyhovuje každému vkusu.

Kromě estetického vzhledu jsou textilní rolety na míru v mnoha případech praktičtější volbou oproti závěsům. Snadněji se udržují a lze je snadno čistit vlhkým hadříkem a teplou mýdlovou vodou, na rozdíl od záclon, které se musí sundávat a obvykle chemicky čistit.

Mnohé z našich látek jsou navíc speciálně potaženy, aby poskytovaly extra ochranu před politím a špínou a vyblednutím způsobeným slunečním oslněním. Některé jsou dokonce odpuzující prach a nabízejí ochranu před vlhkostí a jsou omyvatelné.

Textilní rolety na míru
venkovní rolety na míru

Venkovní rolety na míru

Moderní venkovní rolety na míru lze rozdělit do dvou základních kategorií. Jedná se o rolety pod omítku a přisazené . Funkčnost obou produktů je však totožná. Dále se výrobky dělí na elektrické venkovní rolety a ruční rolety . První jmenované jsou rozhodně pohodlnější, ale vyžadují napájení. Proto jsou provozní náklady vyšší. Vyšší je i jejich cena. V některých případech je možné využít i inteligentní řídicí systém. To ocení lidé, kteří se zaměřují na luxusní řešení.

Manuální venkovní rolety se zase ovládají například šnůrou. I když to vyžaduje přímý zásah do mechanismu, produkty v naší nabídce se vyznačují velmi vysokým komfortem. Jejich obsluha je proto opravdovým potěšením pro každého uživatele.

Přisazená venkovní roleta umožňuje kdykoli snadnou demontáž. To vše proto, že není integrován nad oknem. Toto řešení lze namontovat na okenní rámy nebo přímo na stěnu. Roletový závěs se v tomto případě skládá z profilů z vysoce kvalitního hliníkového plechu. Uvnitř je vyplň polyuretanové pěny.

Často hledáte

Venkovní a interiérové stínění představuje nejen designový prvek, ale také značnou úsporu.

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top