Home » Tipy a návody » Jak zastřešit terasu

Jak zastřešit terasu

Terasa bývá nejoblíbenější místo pro odpočinek, kde si můžete vychutnávat příjemné chvíle na čerstvém vzduchu sami s knížkou nebo při grilování s příteli. V teplých měsících vám prosluněná terasa umožní načerpat spoustu pozitivní energie a vitamínu D.

Co když ale přijde letní přeháňka? Necháte se z terasy vyhnat? Lepší je pořídit funkční a moderní zastřešení terasy. Podívejte se na nejlepší způsoby, jak zastřešit terasu, abyste ji mohli využívat za každého počasí a celoročně.

Jak zastřešit terasu

Zastřešení terasy markýzou

Zastřešení terasy markýzou

Pokud toužíte ochránit vaši terasu před nadměrným slunečním zářením a odpočívat v příjemném stínu, perfektním řešením bude zastřešení terasy markýzou. Můžete si vybrat manuální nebo elektrické ovládání markýzy, díky kterému zastřešíte terasu jen tehdy, kdy chcete.

Markýzy na terasu se vyrábí v mnoha barvách, velikostech a materiálech tak, aby skvěle ladily s vaším domem a exteriérem. Markýza vás sice dokonale ochrání před sluncem, pokud ale chcete ochránit terasu i před deštěm a větrem, lepším řešením bude zastřešená pergola.

Zastřešení terasy pergolou

Pergoly jsou vhodné pro zastřešení terasy, protože pevná konstrukce odolá i prudkým změnám počasí. Kvalitní hliníkové pergoly jsou odolné i proti korozi, a díky tomu vydrží ve skvělém stavu po mnoho let.

Samotné pergoly na terasu je možné zastřešit mnoha způsoby, jako je zastřešení sklem, baldachýnem, lamelami nebo screenovými roletami.

Zastřešení terasy pergolou
Skleněné zastřešení terasy poskytne dostatek slunce

Skleněné zastřešení terasy poskytne dostatek slunce

Bojíte se, že vás zastřešení terasy připraví o příjemné sluneční světlo, které vás hřeje na těle i na duši? Pro milovníky slunce je ideální skleněné zastřešení terasy, které vám neubere ani paprsek slunečního světla. Skleněná střecha vás zároveň ochrání před náhlým deštěm nebo prudkým větrem a už se nestane, že by vás z terasy vyhnala náhlá změna počasí.

Skleněné zastřešení terasy vás skvěle ochrání před deštěm, pokud ale chcete mít možnost terasu zastínit před prudkým slunečním zářením, doporučujeme například markýzu nebo roletu pod prosklenou střechu, kterou můžete zastínit terasu třeba jen při ostrém poledním slunci a vychutnat si příjemný oběd na terase.

Baldachýny na terasu zastíní i ochrání před deštěm

Baldachýny se používají nejčastěji pro zastínění terasy před sluncem, protože většina baldachýnů se vyrábí z látky, která odráží sluneční světlo, ale propouští vodu. Dnes se ale již vyrábí i baldachýny z voděodolné látky, která se postará o rychlý odtok dešťové vody. Díky své konstrukci funguje baldachýn jako praktické posuvné zastřešení terasy, které si nastavíte na míru podle aktuální potřeby.

Baldachýny na terasu zastíní i ochrání před deštěm
Lamelové zastřešení terasy pro přirozenou cirkulaci vzduchu

Lamelové zastřešení terasy pro přirozenou cirkulaci vzduchu

Pokud hledáte moderní a funkční zastřešení terasy, mohlo by vás zaujmout lamelové zastřešení terasy. Díky systému sklopných lamel můžete regulovat množství slunečního světla na terase a také chránit terasu před deštěm díky integrovanému odvodu dešťové vody. Díky sklopným lamelám probíhá v prostoru pod pergolou přirozená cirkulace vzduchu a posezení na terase je příjemné i za horkých letních dní.

Screenové rolety na terasu pro maximální komfort

Moderní a oblíbenou variantou zastřešení terasy je využití screenových rolet, které díky speciálnímu materiálu propouští na terasu příjemné množství světla, nezakrývají výhled z terasy, protože jsou směrem ven částečně průhledné, a zároveň dokonale chrání před větrem i deštěm. V horkých letních dnech oceníte screenovou roletu díky schopnosti odstínit až 95 % sluneční energie, čímž navíc chrání prostor terasy před škodlivým UV zářením.

Screenové rolety na terasu pro maximální komfort
Zastřešení terasy pro nerušené chvíle na čerstvém vzduchu

Zastřešení terasy pro nerušené chvíle na čerstvém vzduchu

Je mnoho možností, jak zastřešit terasu, a díky široké nabídce barev a materiálů si můžete vybrat to pravé řešení pro vaši terasu, na které budete díky tomu moci trávit mnohem více času. Zastřešení terasy můžete navíc doplnit o boční zastínění terasy a tím ji chránit i před zvědavými zraky sousedů. Dopřejte si na terase maximální komfort a ničím nerušenou pohodu.

Prohlédněte si také naši fotogalerii a inspirace na zastřešení terasy.

Další zajímavé články

Často hledáte

Venkovní a interiérové stínění představuje nejen designový prvek, ale také značnou úsporu.

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top