Home » Tipy a návody » 7 rad, jak zastínit balkon

7 rad, jak zastínit balkon

I když se teplo a sluníčko zrovna nechystá prorazit, je načase se poohlédnout po vhodném stínění balkonu. Ať je váš balkon prosklený či nikoli, obzvláště na jižní straně je to za horkých letních dní doslova pekelné. Ani kaktus by tam nepřežil. Odpolední káva s přáteli nepřichází v úvahu. Co s tím? Představujeme vám řešení, která vám pomohou tuto prekérnost vyřešit. Elegantní stínění si z našeho výběru vybere každý!

1. Venkovní rolety

Jednou z voleb je instalace venkovních rolet. Říká se jim také předokenní rolety a jsou velice oblíbené. Především pro novostavby jsou již dávnou samozřejmostí. Na jejich výrobu se používá hliník, takže jsou lehké a vydrží ledacos. Poskytují skvělou ochranu proti slunci a příjemnou termoizolační schopnost. Při uzavření lamel se můžete dočkat zvukového utěsnění, takže se vám veškerý hluk z ulice vyhne. Použitý materiál prodlužuje životnost oken, v případě použití balkonu, předmětů ukrytých za roletami. Vašemu balkonu se díky venkovním roletám vyhne jak vítr, tak další vnější vlivy, jež by mohly poškodit váš majetek. V nepřítomnosti majitelů skvěle slouží jako bezpečnostní prvek proti zlodějům.

7 rad, jak zastínit balkon - předokenní rolety

2. Venkovní žaluzie

Venkovní žaluzie jsou jedny z nejpoužívanějších stínících prvků vůbec. Pomocí snadného ovládání regulujete přirozené osvětlení dle svých potřeb. Žaluzie zachycují sluneční paprsky a nepropouští je na balkon. Jsou skvělým doplňkem jak vašeho balkonu, tak například terasy u vaší kanceláře. Výhodnějším řešením pro venkovní žaluzie je ovládání elektromotorem, který žaluziím prodlužuje životnost. Pohodlným rozšířením je v tomto případě napojení na další druhy automatiky, která reaguje na vítr, slunce nebo teplo. Lze ji nastavit také podle času.

3. Screenové rolety

Screenové rolety se hodí zejména pro moderní budovy. Oplývají nadčasovým vzhledem a můžete se u nich těšit na příjemný design. Vyrábějí se z tkanin, které zabraňují slunečnímu záření a průniku tepla. Látka se skládá ze skelných vláken, PVC a polyesteru. Díky tomu screenové rolety odolávají povětrnostním vlivům relativně snadno. Jsou ideálními ochránci vašeho balkonu jak před sluncem, tak před větrem. Nezapomeňte, že se jedná o tkaninu. Z toho plyne ještě jedna obrovská výhoda. Z vnějšku na balkon není vidět. Z balkonu ven ano. Dokonalé pro zachování vašeho soukromí.

screenové rolety do pergoly

4. Závěsy na balkon

Jednou z variant je též použití jednoduchých závěsů, které však nemají úplně ty nejideálnější vlastnosti. Musíte myslet na to, že za deště se z nich stanou promočené cáry čehosi. A to není hezká vizitka vašeho balkonu. Také propouštějí světlo, takže se slunečních paprsků zcela nezbavíte. Naopak však jimi prochází jemný vánek a dobře vypadají.

5. Zatemňovací látkové rolety

Zatemňovací látkové rolety jsou skvělou volbou. Mají sympatický design, jednoduché ovládání a plní svou službu za přívětivé ceny. Snad jen nemají tak dlouhou životnost jako ostatní typy stínění. Látku pro rolety si můžete vybrat z mnoha druhů. Od těch, jež zcela zatemní balkon až po ty, které propustí trochu světla. Zatemňovací rolety na míru zabírají málo místa a dají se zavinout do elegantní kazety.

zatemňovací termo roleta na balkone

6. Markýzy

Markýzy se používaly hlavně dříve například u různých stánků. Dnes je můžete vidět zejména na zahrádkách kaváren nebo restaurací. Přesto si našly své místečko i mezi stíněním na balkony. Markýzou se sice nezbavíte záření ze stran, ale zakryjete si nebe nad hlavou. Podle úhlu slunce bude váš balkon zastíněn. Její výhodou je, že pokud nemáte prosklený balkon, může zde volně proudit čerstvý vzduch.

balkonová markýza Azur

7. Maxi plisé

Možností se stává i maxi plisé, které se vyrábí na míru v podstatě na kterýkoli rozměr okna. Vybírat si můžete ze spousty druhů látek. Ale pozor! Maxi plisé si na svůj balkon pořídíte jen v případě, že jej máte šanci ukotvit ke stropu. V opačném případě byste ho neměli jak nainstalovat.

Našli jste si na nadcházející sezónu stínění přesně pro vás?

Často hledáte

Venkovní a interiérové stínění představuje nejen designový prvek, ale také značnou úsporu.

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top