Home » Rolety » Předokenní rolety

Venkovní předokenní rolety

Venkovní předokenní rolety jsou velmi specifickou kategorií okenního stínění. Důvodem je praktičnost vyplývající z multifunkčnosti v kombinaci s moderní instalací a možností individuálního výběru parametrů rolet, jakož i vysoká estetika založená na možnosti výběru barev ladících s fasádou budovy.

Venkovní předokenní rolety se vyznačují velmi vysokou schopností chránit interiér domu před nepříjemnými teplotami v horkém počasí. Vysoká účinnost vyplývá ze způsobu instalace. Roleta je umístěná na vnější straně okna a vytváří bariéru proti slunečnímu záření. Slunce se nedotýká skla, díky čemuž je teplota uvnitř budovy znatelně nižší než venku.

Kromě toho vlastnosti předokenních rolet spočívající v ochraně před sluncem během chladného jara, podzimu a zimy zabraňují ztrátám tepla. Mezi oknem a roletou vzniká vzduchový polštář, který vytváří další izolační vrstvou. Za chladnějšího počasí okny uniká asi 30% tepla. Tím je minimalizována ztráta energie budov a měřitelné úspory.

Předokenní rolety jsou vyrobeny z nejlepších materiálů, což se promítá do jejich velmi vysoké kvality. Kvalita materiálů je zde klíčová, protože vnější rolety jsou vystaveny různým povětrnostním podmínkám, jako je slunce, déšť nebo krupobití, vítr, sníh.

Vzorkovna

Pojďte se podívat do naší velké vzorkovny.

+420 737 739 714

Další funkce předokenních rolet

Kromě funkce ochrany proti slunci mají vnější rolety několik dalších důležitých výhod souvisejících s fungováním budovy.

  • Ochrana proti krádeži. Rolety proti vloupání vděčí za svou funkci vysoce kvalitním materiálům a speciálnímu hliníkového plechu, ze kterého jsou vyrobeny, a také vhodné konstrukci. Taková ochrana účinně pomůže chránit dům před vloupáním.
  • Zvuková ochrana. Akusticky izoluje budovu. Interiéry jsou tiché, což je obzvláště důležité, když se dům nachází v centru města nebo v blízkosti rušných míst.
  • Ochrana proti hmyzu. V nabídce externích rolet jsou také ty, které jsou navíc vybaveny sítí proti hmyzu. Síť proti komárům se spouští nezávisle na cloně.
elektrické předokenní rolety

Montáž a ovládání vnějších rolet

Instalace vnějších rolet může být zahrnuta již do návrhu budovy (pod omítku), ale lze je instalovat také do stávajících budovy s dodatečnou montáží.

V budovách ve výstavbě jsou instalovány předokenní rolety. Jsou určeny pro stavbu okenního otvoru na vnějších stěnách budov. Je možné jej nainstalovat do stávající budovy, ale vyžaduje to zvláštní úpravy v překladu. Zapuštěné rolety mají v přední části krabice drážku, která umožňuje provádět jakékoli omítky. Vodící lišty jsou také konstruovány způsobem, který umožňuje jejich částečnou konstrukci. Vodící lišty a kazety rolet jsou vyrobena z extrudovaného hliníku. Výhodou zapuštěných rolet je optické „prolínání“ do budovy, a tím dokonalé přizpůsobení celé fasádě.

Přisazené venkovní rolety jsou adaptivní rolety určené především pro instalaci do stávajících budov. Jejich instalace nevyžaduje speciální přípravu a nejsou integrovány do okna. Neprovádí se žádný zásah do stavu budovy. Mohou být namontovány do okenního výklenku nebo přímo na zeď. Velikost roletové kazety závisí na výšce okenního otvoru.

Rolety lze ovládat ručně nebo pomocí elektrického pohonu. Elektrické vnější rolety jsou vybaveny elektromotorem, který umožňuje ovládání rolet pomocí dálkového ovládání. Ručně ovládané rolety jsou vybaveny speciální klikou nebo ovládání šnůrou. Systém externích rolet může být také vybaven senzory, řízení času nebo vytvořit systém integrovaný s domácí automatizací.

jak namontovat předokenní rolety

1 000+
produktů v naší vzorkovně.

U nás si vyberete za chvilku.

Kde vzorkovnu najdete

MK Rolety – stínící technika Praha
Bavorská 856/14, 155 00 Praha 5-Stodůlky

Otevírací doba

Úterý: 10 – 18 hod.

Čtvrtek: 30.6. ZAVŘENO

Sobota: 9 – 13 hod.

Kudy k nám Parkoviště

Často hledáte

Venkovní a interiérové stínění představuje nejen designový prvek, ale také značnou úsporu.