Lista here!

Venkovní předokenní rolety

Rolety » Rolety do oken » Rolety na míru » Předokenní rolety

Venkovní předokenní rolety jsou velmi specifickou kategorií okenního stínění. Důvodem je praktičnost vyplývající z multifunkčnosti v kombinaci s moderní instalací a možností individuálního výběru parametrů rolet, jakož i vysoká estetika založená na možnosti výběru barev ladících s fasádou budovy.

Vnější okenní rolety se vyznačují velmi vysokou schopností chránit interiér domu před nepříjemnými teplotami v horkém počasí. Vysoká účinnost vyplývá ze způsobu instalace. Roleta je umístěná na vnější straně okna a vytváří bariéru proti slunečnímu záření. Slunce se nedotýká skla, díky čemuž je teplota uvnitř budovy znatelně nižší než venku.

Kromě toho vlastnosti předokenních rolet spočívající v ochraně před sluncem během chladného jara, podzimu a zimy zabraňují ztrátám tepla. Mezi oknem a roletou vzniká vzduchový polštář, který vytváří další izolační vrstvou. Za chladnějšího počasí okny uniká asi 30% tepla. Tím je minimalizována ztráta energie budov a měřitelné úspory.

Předokenní rolety jsou vyrobeny z nejlepších materiálů, což se promítá do jejich velmi vysoké kvality. Kvalita materiálů je zde klíčová, protože vnější rolety jsou vystaveny různým povětrnostním podmínkám, jako je slunce, déšť nebo krupobití, vítr, sníh.


  • Dodací lhůty: jen 3–4 týdny
  • Max. rozměry: šířka až 700 cm, výška až 600 cm

Pro vás bez starostí

Poradíme vám a vybereme → vše u vás zaměříme → provedeme odbornou montáž se zárukou.


Předokenní rolety – cena

venkovní hliníková roleta na okno

Venkovní hliníková roleta

cena od 4 540,- Kč

max. šířka: 380 cm
výška: do 310 cm

Roleta na pergolu Zipscreen Lockscreen

Roleta Zipscreen

cena od 12 428,- Kč

max. šířka: 600 cm
výška: do 600 cm

venkovní roleta na terasu Ventosol

Venkovní roleta Ventosol

cena od 37 804,- Kč

max. šířka: 700 cm
výška: do 300 cm

venkovní roleta do pergoly

Zatahovací roleta

cena od 12 506,- Kč

šířka: až 320 cm
výška: do 240 cm

Venkovní roleta na okno zip 2.0

Předokenní roleta zip 2.0

cena od 20 075,- Kč

max. šířka: 480 cm
výška: do 600 cm

screenová roleta Handscreen

Screenová roleta Handscreen na pružinu

cena od 3 965,- Kč

max. šířka: 240 cm
výška: do 240 cm

screenová roleta na balkon

Screenová roleta na Cablescreen

cena od 10 400,- Kč

max. šířka: 500 cm
výška: do 600 cm

venkovní roleta na baterie Solix

Venkovní stínící roleta na baterie

cena od 13 520,- Kč

max. šířka: 160 cm
výška: do 205 cm

Další funkce předokenních rolet

Kromě funkce ochrany proti slunci mají vnější rolety několik dalších důležitých výhod souvisejících s fungováním budovy.

  • Ochrana proti krádeži. Rolety proti vloupání vděčí za svou funkci vysoce kvalitním materiálům a speciálnímu hliníkového plechu, ze kterého jsou vyrobeny, a také vhodné konstrukci. Taková ochrana účinně pomůže chránit dům před vloupáním.
  • Zvuková ochrana. Akusticky izoluje budovu. Interiéry jsou tiché, což je obzvláště důležité, když se dům nachází v centru města nebo v blízkosti rušných míst.
  • Ochrana proti hmyzu. V nabídce externích rolet jsou také ty, které jsou navíc vybaveny sítí proti hmyzu. Síť proti komárům se spouští nezávisle na cloně.
elektrické předokenní rolety

Montáž a ovládání vnějších rolet

Instalace vnějších rolet může být zahrnuta již do návrhu budovy (pod omítku), ale lze je instalovat také do stávajících budovy s dodatečnou montáží.

V budovách ve výstavbě jsou instalovány předokenní rolety. Jsou určeny pro stavbu okenního otvoru na vnějších stěnách budov. Je možné jej nainstalovat do stávající budovy, ale vyžaduje to zvláštní úpravy v překladu. Zapuštěné rolety mají v přední části krabice drážku, která umožňuje provádět jakékoli omítky. Vodící lišty jsou také konstruovány způsobem, který umožňuje jejich částečnou konstrukci. Vodící lišty a kazety rolet jsou vyrobena z extrudovaného hliníku. Výhodou zapuštěných rolet je optické „prolínání“ do budovy, a tím dokonalé přizpůsobení celé fasádě.

Přisazené venkovní rolety jsou adaptivní rolety určené především pro instalaci do stávajících budov. Jejich instalace nevyžaduje speciální přípravu a nejsou integrovány do okna. Neprovádí se žádný zásah do stavu budovy. Mohou být namontovány do okenního výklenku nebo přímo na zeď. Velikost roletové kazety závisí na výšce okenního otvoru.

Rolety lze ovládat ručně nebo pomocí elektrického pohonu. Elektrické vnější rolety jsou vybaveny elektromotorem, který umožňuje ovládání rolet pomocí dálkového ovládání. Ručně ovládané rolety jsou vybaveny speciální klikou nebo ovládání šnůrou. Systém externích rolet může být také vybaven senzory, řízení času nebo vytvořit systém integrovaný s domácí automatizací.

jak namontovat předokenní rolety

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top