Home » Tipy a návody » Inspirace na zastřešení terasy

Inspirace na zastřešení terasy

Hledáte inspiraci pro zastřešení vaší terasy? Ve výběru vám pomůže naše fotogalerie zastřešení teras. Prohlédněte si všechny způsoby, jak zastřešit terasu a vyberte si ten pravý pro vás. Inspirace na zastřešení terasy vám pomůže při výběru toho nejlepšího řešení pro vaši terasu. Podívejte se na ukázky zastřešení terasy markýzou, pergolou, sklem, lamelami a baldachýnem.

Vyberte si to nejlepší zastřešení pro vaši terasu, které bude ladit s exteriérem domu a zároveň vás na terase ochrání před vnějšími vlivy. Podívejte se na naši širokou nabídku zastřešení terasyinspirujte se ve fotogalerii všemi způsoby zastřešení terasy.

Inspirace na zastřešení terasy

Zastřešení terasy markýzou inspirace

Výsuvné markýzy na terasu vám poskytnou dostatek příjemného stínu v parných letních dnech a pokud se někdy rádi nahříváte na sluníčku, není problém markýzu jednoduše skrýt a nechat celou terasu zalít slunečními paprsky.

Markýzy s výsuvným volánem inspirace

Ještě více stínu vám na terase poskytne markýza s výsuvným volánem, který vás ochrání před ostrým sluncem i z přední strany, pokud klasická markýza nestačí. Délku volánu můžete podle potřeby regulovat manuálně nebo elektricky. 

Zastřešení terasy pergolou inspirace

Pergoly na terasu vám prodlouží obytný prostor a vytvoří tak další místnost pro odpočinek, která je navíc na čerstvém vzduchu. Pergoly jsou vysoce odolné a vhodné do každého počasí, ochrání vás nejen před sluncem, ale také před větrem a deštěm.

Zastřešení terasy sklem inspirace

Skleněné zastřešení terasy chrání před větrem i deštěm a zároveň nezastíní přilehlý obytný interiér. Zastřešení terasy sklem se většinou kombinuje s vhodným zastíněním, které oceníte hlavně v létě. Terasu můžete zastínit jen částečně a díky prosklené střeše budete chráněni i při náhlé změně počasí.

Zastřešení terasy baldachýnem inspirace

Zastřešení terasy baldachýnem je praktické díky snadnému ovládání, kterým si zakryjete terasu jen tehdy, kdy chcete. Můžete si vybrat i baldachýn z voděodolné látky a tím chránit terasu nejen před sluncem, ale i deštěm. Inspirujte se fotografiemi zastřešení terasy baldachýnem.

Zastřešení terasy lamelami inspirace

Lamelové zastřešení terasy umožňuje regulovat množství stínu a světla na terase díky sklopným lamelám. Lamelová střecha je vodotěsná, a tak je toto zastřešení terasy vhodné pro využití po celý rok. Moderní lamelové zastřešení terasy je skvělým řešením do každého počasí.

Obloukové pergoly inspirace

Obloukové pergoly poskytnou vaší terase elegantní zastínění a nádech romantiky. Obloukové a klenuté pergoly nabízejí příjemný stín a odolají i silným povětrnostním vlivům. Obloukové pergoly je možné vyrobit i s volitelně rolovací zástěnou. Inspirace na zastřešení terasy obloukovou pergolou vás možná naláká.

Pergoly a markýzy s osvětlením inspirace

Večerní posezení na terase si můžete ještě více zpříjemnit integrovaným LED osvětlením, které na vaší terase vykouzlí klidnou a romantickou atmosféru. Osvětlení ovládáte pohodlně dálkovým ovladačem, a dokonce si můžete vybrat i různé teploty barev podle nálady. Světlo si samozřejmě můžete libovolně ztlumit nebo zesílit.

Bioklimatické pergoly inspirace

Bioklimatické pergoly využívají systém sklopných lamel, které umožňují přirozenou cirkulaci vzduchu na terase. Díky tomu si i v horkých letních dnech užijete při posezení na terase příjemný vánek a lamely jsou při úplném zakrytí odolné i proti dešti. Nechte se inspirovat a dopřejte si maximální komfort.

Další zajímavé články

Často hledáte

Venkovní a interiérové stínění představuje nejen designový prvek, ale také značnou úsporu.

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top