Home » Rolety » Plisé žaluzie » Volně visící

Plisé volně visící

Plisé ovládané na šnůru

Snadná obsluha, snadná montáž a skvělá funkčnost – to jsou vlastnosti šňůrového Plisé. Tato varianta je vhodná zejména pro větší plochy oken. Struktura typické plisé s látkou, která je položena v záhybech jako harmonika.

Volně visící Plisé není ovládáno přímo nastavením provozního profilu, ale tažnou šňůrou připevněnou k boku. Tímto způsobem můžete předem vybrat stranu, na kterou se mají připevnit ovládací prvky s brzdou.

Ovládání se provádí pomocí odolného zámku (brzdy). Díky tomu je zaručeno lehké ovládání. Kromě toho lze Plisé uzamknout v jakékoli výšce. Světelné podmínky lze proto navrhnout individuálně a podle potřeby můžete upravit ochranu proti slunci a soukromí.

Díky konstrukci je možné Plisé nastavit pouze shora. Při upevňování lze horní profil přišroubovat do zasklívací lišty, na okenní křídlo, na zeď nebo pod strop.

Volně visící Plisé může být také připevněno k okennímu křídlu pomocí upínacích konzol, které jsou součástí dodávky při výběru tohoto montážního systému.

Dolní profil je připojen přímo k tažné šňůře a slouží jako zakončení. Všechny profily jsou vyrobeny z vysoce kvalitního hliníku a jsou k dispozici v bílé, stříbrné, antracit nebo starobronz. Barva šňůr je přizpůsobena vybrané látce.

volně visící plisé na rohovém okně

Plisé ovládat řetízkem? Velmi pohodlné

Volně visící Plisé jsou velmi oblíbené a staly se důležitým a podpůrným prvkem v moderním interiérovém designu. To je způsobeno skutečností, že mají vysokou úroveň funkčnosti, snadno se používají a montují a mají dlouhou životnost.

Látka u Plisé ovládané řetízkem je po nastavení složena jako akordeon. Tato jednoduchá funkce zajišťuje moderní a jednoduchý design, který lze namontovat téměř do všech zařízení a designových směrů, aniž by samotné plisse byly příliš v popředí. Tímto způsobem lze vytvořit příjemnou a uvolněnou atmosféru, abyste se cítili dobře.

Existuje také velké množství různých látek a vzorů, ze kterých si můžete vybrat látky, které také splňují různé požadavky. Pokud hledáte Plisé , která by měla splňovat hlavně dekorativní požadavky, doporučuje se transparentní skládaná látka. Je průsvitná, takže se do vašeho pokoje může dostat velké množství světla.

S poloprůhlednou látkou získáte ochranu soukromí, která vás spolehlivě ochrání před nežádoucím pohledem zvenčí. Tento materiál je také stále průsvitný. Pokud chcete použít Plisé v prostoru pro spaní, pak je zde obzvláště vhodná naše zatemňovací skládaná látka. Získáte vysoký stupeň zatemnění, abyste měli pohodlný spánek. Látka může mít také reflexní vrstvu.

Rozdíl mezi volně visícím Plisé a běžným Plisé je v ovládání. Pomocí nekonečného řetízku připevněného k boku získáte pohodlné ovládání. Řetízek, včetně nízko údržbového převodu řetízkového kladkostroje, lze připevnit na levou nebo pravou stranu horního profilu. To je zase pevně zafixováno. Velkou výhodou řetízkového ovládání je to, že když je nastavena roleta v jisté poloze, tak tam zůstane a nikam nesjíždí. Lze individuálně a průběžně upravovat světelné podmínky, stejně jako ochranu proti slunci a soukromí.

Jak se instaluje volně visící Plisé?

Existují různé možnosti instalace volně visícího Plisé. Kromě klasické možnosti připevnění volně visící Plisé pomocí vrtaných otvorů a hmoždinek do zdi a stropu máte také možnost zvolit si typ instalace na okenní křídlo. Podle toho, jaký způsob instalace zvolíte, se Plisé volně zavěsí buď na okenní křídlo, před nebo do okenního výklenku nebo přímo na zeď nebo do stropu. Nahradíte tím klasické látkové rolety.

Pro která okna jsou vhodné?

Plisé, které je volně visící, je obecně vhodné pro všechny tvary a typy oken. Okna nebo terasové dveře by však měly být svislé. Volně zavěšené Plisé není vhodná pro střešní okna, protože je instalována pouze v horní části oken. Visel by volně vertikálně v místnosti a nezakrýval by okno, jak bylo zamýšleno. Napnuté Plisé je naopak ideální pro šikmá okna a nabízí všechny funkce, které byste od Plisé očekávali.

Co je třeba vzít v úvahu při nákupu volně visícího Plisé?

Stejně jako u jakékoli jiné stínící techniky je důležité, aby rozměry volně visící Plisé byly správné. Před zakoupením byste si tedy měli okno pečlivě proměřit. Předem také zvažte, které funkce by váš nový design okna měl mít, a poté hledejte ten správný model v designu, který se vám líbí. Výběr barev, vzorů je obrovský, takže můžete najít vhodnou, volně visící žaluzii, která bude vyhovovat každému vkusu a každému interiéru. Přečtěte si recenze na plisé žaluzie.

Jaké funkce má volně visící Plisé?

Každé Plisé, bez ohledu na to, zda je volně visící nebo napnuté, můžete přidat další funkce. Existují modely, které místnost zastíní nebo dokonce úplně zatemňují. K dispozici jsou také Plisé s ochranou proti teplu, které zajišťují příjemné klima v místnosti. Mohou pomoci snížit náklady na energii a díky zvukově izolačním vlastnostem zajistit tišší chod v místnosti. K dispozici jsou také volně visící Plisé, které jsou vhodné do vlhkých místností a jsou nehořlavé, takže jsou vhodné pro design oken ve všech místnostech.

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top