Home » Tipy a návody » Recenze na plisé žaluzie

Recenze na plisé žaluzie

Plisé žaluzie patří mezi designově zajímavější prvky v oboru stínící techniky. Zajímají vás recenze a zkušenosti uživatelů, kteří si je již pořídili? Rádi byste se o tomto typu stínění dozvěděli více? Pak rozhodně čtěte dál.

Dejte šanci hravosti

Plisé žaluzie mají obrovskou výhodu v tom, že se hodí takřka do každého interiéru. Při správné volbě materiálu a barev je oceníte jak v ložnici či obývacím pokoji, tak i v kuchyni, koupelně či na chodbě.

Dokonce jimi můžete zastínit i střešní okna! Nikdy nic nepokazíte obyčejným krémovým odstínem. I ten ochrání váš domov před zraky kolemjdoucích a paprsky oslňujícího slunce.

Obrovským plusem je rozsáhlý vzorník s látkami, který čítá celých 340 druhů látek! Z tohoto důvodu si vybere ten správný styl úplně každý. Vůbec se nebojte kombinovat v jednom interiéru vícero látek, protože tím docílíte jedině originální vzhledu, který oživí váš domov. Míchání různých textur je vhodné především v případě potřeby zatemnění ložnice a “pouhého” zastínění obývacího pokoje.

Plisé žaluzie nepatří jen na okna. Své místo mají i na dveřích, v prosklených balkonech a zimních zahradách. Protože se plisé vyrábějí na míru, dostane se vám i specifických tvarů, jako je půlkruh, trojúhelník, oblouk nebo kruh. Můžete si pořídit i plisé žaluzie bez vrtání.

plisé žaluzie recenze

Výhody Plisé žaluzií

  • pro každý interiér
  • výroba na míru
  • specifické tvary
  • nejen na okna
  • široký výběr látek
  • stínění i zatemnění
  • možné kombinování

Berte v potaz okolnosti

Nesmíte však zapomínat na složení plisé žaluzií. Ač se jedná o kvalitní provedení a pevnou látku, není odolná vůči dětských fixům a nůžkám. Z toho důvodu je nevhodná do dětských pokojů, protože se dá snadno poničit, ač nechtěně. Látku drží v dané poloze dvě nylonové šňůrky. Jejich přetržení vám zamezí stínění nadále používat. Proto si dávejte pozor při úklidu i při dětském řádění. Nevyhovující mohou být například pro alergiky, neboť se na plisé žaluziích zachytává prach. Řešením je častější očista žaluzií nebo volba jiného stínění.

Nevýhody plisé žaluzií

  • nežádoucí pro alergiky
  • nevhodné do dětského pokoje ( pro malé děti )
  • nutná opatrnost při úklidu
reference na plisé

Co říkají zákazníci?

Markéta Jarošová píše:

“Máme plisé žaluzie v obývacím pokoji, látku jsme zvolili klasicky bílou, ale s úpravou proti propuštění světla a tepla. Za mě teda super, skvělé ovládání a v pokoji je opravdu i přes den tma a mnohem chladněji než dříve. V budoucnu chceme pořídit do celého domu.”

Lenka Hanusová píše:

“Mamka má plisé ve všech pěti oknech už přes 5 let a je s nimi nadmíru spokojená. Má bílé. Také je teď do domku vážně zvažujeme.”

David Lucák píše:

“Máme plisé necelé dva týdny. Okna v obýváku máme na jih a západ. Zatemnění jsme ale moc neřešili, spíš jen, aby nám lidi nekoukali do domu. Dekorů mají opravdu hodně v určitých cenových relacích. My vybírali ty nejlevnější, protože příplatky jsou značné. Doporučil bych navštívit nějakou prodejnu se vzorky.

Co se týče propouštění tepla od sluníčka, tak ty naše vzory trochu stíní, ale stále světlo propouští, takže to bylo okamžitě znát, když ještě sluníčko intenzivněji svítilo – interiér se tolik neohříval, i když i bez plisé se to s teplotou v pohodě dalo. Ale pokud si matně pamatuji, v katalogu měli i nějaké speciálnější a mnohem dražší, které myslím měli i nějakou fólii na sobě a teplo odráželi ještě víc. Tam ale bude propustnost světla horší. Zatemnit ale můžete buď celé okno nebo horní či dolní část nebo střed. Moje konzervativní manželka chtěla spíš klasické žaluzie i kvůli ceně, ale po namontování mi dala za pravdu, že to byla velmi dobrá volba a byla nadšená.”

Simona Bendlová píše:

“My máme béžové žaluzie plisé. Nebo světlá meruňka? Katalogové číslo už do kupy nedám. Na večer to stíní dobře. I když je to světlé, je vidět jen obrys těla, i když svítí lampa přímo u okna. A proti dennímu světlu je to taky dobrý, zastíní pro nás dostatečně. Údržba jednoduchá. 1x za 14 dní je vyluxuju a hotovo. Spokojenost!”

Často hledáte

Venkovní a interiérové stínění představuje nejen designový prvek, ale také značnou úsporu.

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top