Lista here!

Home » Tipy a návody » Kde a kdy použít plisé žaluzie?

Kde a kdy použít plisé žaluzie?

Zalíbily se vám plisé žaluzie? Seznámíme vás s podrobnostmi o tomto sympatickém stínícím doplňku a prozradíme vám, kdy a kde se dá použít. Zároveň vám ukážeme, kde není ideální jej použít nebo jaké jsou jeho výhody či nevýhody. Jste připraveni? Tak jdeme na to!

Co očekávat od plisé?


Od tohoto interiérového stínění očekávejte jen to nejlepší. Nabízí širokou škálu typů materiálů a barev, vzorů či motivů. Vyrábějí se přesně na míru ve firmě MHZ, která pochází z Německa a má bohatou tradici.

Tkaniny mají odlišnou hustotu od průsvitných jemných látek po silné zatemňovací pruhy. Jedná se o látkové stínění, které na okně drží pomocí dvou nylonových provázků na bocích.

Tkanina se skládá do harmoniky, jež zatáhne celé okno, horní či dolní polovinu. Plisé patří mezi nejpopulárnější zastiňovací ochranu proti slunci vůbec. Jejich využití je všestranné a interiéru dodávají přirozený šmrnc.

Dodávají pokojům útulnost a pohodlí, jež může poskytnout jen opravdový domov. A tím také je. Tvůrcem domova. Plisé žaluzie jsou snadno ovladatelné, ať šňůrou, plastovým či hliníkovým madlem nebo dálkovým ovladačem, a vždy na míru.

Kde a kdy použít plisé žaluzie

Sem je raději neumisťujeme

Existují však prostory, kde je plisé absolutně nevhodné. Kupříkladu pokoj příliš malého dítěte. Malé děti potřebují ke spánku absolutní tmu. Ač je plisé velmi oblíbené a spolehlivé, nikdy neposkytne naprostou temnotu v místnosti během dne, jako třeba venkovní roleta.

Problémem může být i údržba, pokud se dítko rozhodne kreslit a jako svůj objekt zájmu si zvolí právě látkové stínění. Podobný problém nastává při kreativitě s nůžkami v rukou. Nylonová šňůrka a látkové stínění se tak snadno poničí. Dalším nesprávným řešením jsou některé kombinace. K plisé se rozhodně nehodí klasické záclony. Plisé se vyrábí z různých kategorií látek s odlišnou hustotou a propustností světla.

Díky skládání do harmoniky a originálnímu vzhledu by se se záclonou vyloženě „pralo“ o pozornost, ba i dokonce zaniklo. A to by byla škoda. Z tohoto důvodu se záclonám v kombinaci s plisé vyhněte obloukem.

žaluzie plisé se perfektně hodí do kuchyně

Zde jsou vhodné, sem s nimi!

S žaluziemi plisé dodáte interiéru zajímavý designový i funkční prvek. Vyniknou takřka v každé místnosti. Své místo najdou v kuchyni, obývacím pokoji, ložnici i v koupelně. Jednoduché bílé plisé dokáže zázraky. Kdekoli potřebujete stínění, tam můžete zvolit právě plisé.

Z nabídky až 340 druhů látek si zcela určitě do každého interiéru vyberete tu pravou. Typy látek se dají i kombinovat, takže přes den docílíte jen mírného propuštění slunečních paprsků a v noci si zajistíte tmu pro kvalitní spánek. Své využití najdou v každém okně či dveřích.

V případě stínění zimních zahrad jsou jasnou volbou právě plisé. Vyrábějí se v různých tvarech, a proto není problém kruh, půlkruh, oblouk, šikmina, trojúhelník ani střešní okno. Mezi varianty spadá i maxi plisé, které se instaluje na okno a zakrývá celý rám.

plisé pro zastínění balkonu

Výhody ve zkratce:

  • stabilní a odolné
  • nekonečně způsobů polohování
  • výroba na míru dle požadavku zákazníka
  • nenáročná montáž
  • prostorově úsporný vzhled
  • až 340 kategorií látek
  • stropní systém pro zimní zahrady
  • vhodné i pro střešní okna

Už jste se rozhodli?

Jak jsme vám právě předvedli, plisé je neocenitelným doplňkem ve všech domovech. Hodí se jak do starších retro designovaných interiérů, tak do novostaveb k modernímu zařízení. Nemělo by se kombinovat s jinými tkaninami na oknech, protože tak ztratí svou osobitost a šarm, který místnosti dodává.

Na druhou stranu je velice výhodné, že plisé se hodí do všech místností, takže si už nemusíte lámat hlavu s tím, jak zastíníte pokoje, kuchyni, toaletu či koupelnu. Na všechno existuje totožná odpověď: Plisé. Už jste si vybrali to pravé?

Často hledáte

Venkovní a interiérové stínění představuje nejen designový prvek, ale také značnou úsporu.

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top