Lista here!

Home » Tipy a návody » Stínění zimních zahrad pod lupou

Stínění zimních zahrad pod lupou

Máte-li zimní zahradu, či ji teprve plánujete, tento přehled klíčových informací a tipů je přesně pro vás! Ukážeme vám, jaké stínění je vhodné použít, jaké jsou možnosti, jak lze zimní zahradu využívat nebo jaké jsou její přínosy pro pohodlné bydlení.

Zimní zahrada? Co to je?

Zimní zahradou se myslí část domu, případně bytu. Liší se v tom, že místo stěn má okna. Někdy tomu tak bývá i v případě stropu. Do zimních zahrad často vedou široké dvoukřídlé dveře, které místu dodávají pocit okázalosti a jedinečnosti. Podlahy bývají dřevěné, betonové, pokryté dlaždicemi, nebo jsou vyskládány lakovanými parketami. Zahradu lze od zbytku prostoru v domácnosti oddělit, či ji nechat nenápadně splynout s interiérem. Obě řešení mají své kouzlo a záleží vždy na majiteli, jaký typ si zvolí. Fantazii se meze nekladou. Kolik osob, tolik nápadů.

zimní zahrada 2

Jak se dá využít

Zimní zahrada je ideální prostředí pro pěstování všech možných druhů rostlin. Například kaktusy takové prostředí po celý rok ocení a hojně jim prospívá. Dle světové strany jejího umístění se pak můžete rozhodnout pro pěstování různých druhů bylinek, kterým se za prosluněným sklem velice daří.

Zahrada se hodí pro pořádání rodinných oslav či večírků. Hosté kouzlu zahrady podlehnou během prvních pár chvil. Vhodná je též k ozdravné meditaci po náročném dni. Stojí-li vaše zahrada v přízemí a žijete-li na samotě, je to skvělá pozorovatelna lesní zvěře a ptáčků. Zkuste si dát blízko hranice svého pozemku malý krmelec a na okno krmítko. Sedět za mrazivých zimních dní s šálkem horkého čaje a pozorovat vděčné tvory, kteří se přišli posilnit, je velmi uklidňující.

zimní zahrada 3

Jaké druhy existují?

Navzdory svému názvu se zimní zahrady dělí na celoroční a sezónní. Každý typ má zároveň různá provedení. Liší se stropem a střechou, druhem oken, podlahou a izolací. Sezónní zimní zahrady bývají zpravidla finančně dostupnější, avšak jejich velikou nevýhodou je nemožnost pobytu v zimních měsících. To je vzhledem k jejich názvu docela paradox. Materiály, z nichž jsou vyrobeny, neodolávají mrazům a ten proniká dovnitř domu. U starších zahrad dokonce teplo uniká ven.

Naopak celoroční provedení zahrad se pyšní použitím kvalitnějších materiálů. Z toho důvodu nedochází k úniku tepla a v zahradě je příjemně i za chladných dní. Zde je nevýhodou cena, neboť bývá o něco vyšší než u sezónního typu. Báječným řešením je zimní zahrada s prosklenou střechou, kde za jasných nocí můžete pozorovat hvězdy. Prosklená střecha však není nutností. Design, rozměry i provedení si zákazník vždy určuje sám dle svého osobitého vkusu.

zimní zahrada 4

Potřebujete stínění?

Může se však stát, že vaše zimní zahrada nepotřebuje být osvětlená, ale naopak vyžadujete stín a přes den nechcete žádné sluneční paprsky. V tomto případě je ideálním řešením stínění vytvořené přesně pro zimní zahrady.

Nazývá se screenová clona a my ji nabízíme hned ve dvou provedeních! Vybrat si můžete z baldachýnu nebo elegantního plisé. Jejich kladem, jenž jim nelze upřít, je chytře navržené složení a následné vlastnosti materiálu. Tkanina je vytvořena z PVC a polyesteru. Má praktickou propustnost pro vaše soukromí. Zvenčí totiž není vidět nic než stínění. Naopak zevnitř dohlédnete všude. Zároveň textilie vyniká termoregulačními vlastnostmi, takže ušetříte teplo, které by mělo potřebu vyklouznout z domu.

žaluzie a rolety pro zimní zahradu

Baldachýn nebo plisé?

Jste-li fanoušky tzv. „římských rolet“, baldachýn vás nadchne. Funguje na podobném principu stahování, což působí velice zajímavě a hezky. Vyrábí se i na veliké plochy v různých tvarech. Druhou variantou je plisé, které je složeno do harmoniky. K dostání je v široké škále barev a odstínů. Vybírat můžete i podle stupně propustnosti tkaniny, což je příjemné. Plisé lze stahovat ručně, tak za pomoci dálkového ovládání. Zkrátka skvělé řešení pro moderní domácnost.

baldachýn pro zimní zahrady

Často hledáte

Venkovní a interiérové stínění představuje nejen designový prvek, ale také značnou úsporu.

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top