Home » Tipy a návody » Objevte výhody baldachýnového zastínění

Objevte výhody baldachýnového zastínění

Potřebujete elegantním způsobem zastínit prosklené střechy, zimní zahradu nebo světlíky v interiérech? Pak pro vás bude baldachýn skvělou volbou! Co všechno vám nabízí a jakými výhodami se pyšní? Kladete si podobné otázky? Pak čtete dál.

Ochrání vaše zdraví!

Baldachýn, neboli baldachýnové zastínění, je vynikající řešení pro stínění velkoplošných prosklených ploch. Není problém zastínit plochu o velikosti 36 m2. Díky materiálu, ze kterého je vyrobený, patří mezi nejodolnější stínící prvky, neboť neztrácí na své barvě. Tkanina navíc poskytuje ochranu před UV zářením, takže se nemusíte bát slunečních paprsků, které by mohly popálit vaši pokožku nebo způsobit alergickou reakci. Použitý materiál pro výrobu má zkratku HTPE. Jedná se tkaninu zvanou polyethylen.

baldachýnové stínění

Zastíní každý prostor!

Baldachýny se hodí téměř kamkoli. Své využití naleznou jak v administrativních budovách, tak v rodinných domech či vilkách. Umisťují se zejména na světlíky restaurací či kanceláří. Často je uvidíte i v zimních zahradách nebo na prosklených fasádách. Možností je i použití ve výrobních halách, kde jsou světlíky více než časté. Zde však záleží na čistotě provozu. Nechávat zaměstnancům nad hlavou zaprášený umaštěný cár látky není právě moudré rozhodnutí. Baldachýn hravě zařídí, aby se vaše interiéry neproměnily ve žhnoucí skleníky.

Jaký tvar s zvolíte?

Baldachýnové zastínění se vyrábí na míru. Avšak největší možný rozměr je 9 metrů na 4 metry. Vybírat si můžete hned z několika provedení! Postačí vám klasický obdélník, nebo byste raději trojúhelník? Potřebujete i jiný tvar? Pak je tu lichoběžník! Každý tvar se vyrábí v minimální velikosti 1 m2. Maximální velikosti jsou u každého tvaru individuální.

baldachýn v zimní zahradě

Ovládání baldachýnu je hračka

Vyberte si ovládání vhodné právě pro vás! Rádi byste kliku nebo raději řetízek? Pro větší pohodlí je možné využití ovladače nebo vypínače v případě pohonu elektromotorem. Zpravidla se i ovládání přizpůsobuje tvaru. Například obdélník se ovládá všemi výše zmíněnými variantami. Naopak trojúhelníkový a lichoběžníkový typ se ovládá klikou a motorem.

Tímhle vás okouzlí!

Baldachýn je velmi nenáročný, co se týče prostoru. Protože je nutné jej občas vyčistit kvůli ulpělému prachu, někdy i pachu – například z kuchyně – je nutné jej sundat a vyprat. Praní se provádí v pračce na teplotu 30 °C. Odejmutí látky se provádí rychle a snadno pomocí speciální

teleskopické tyče AL. Nemusíte tedy nikam šplhat, abyste stínění “zkulturnili”. Při ovládání motorem jistě oceníte fakt, že motor není vůbec vidět, takže celkový vzhled je uhlazený. Díky použitému materiálu celý prostor působí vzdušně a celkový dojem je spíše uvolněný.

Výhody ve zkratce

 • snadná údržba
 • zabírá málo prostoru
 • odolná látka
 • drží si svou barvu
 • zastínění velkých ploch
 • různorodé možnosti ovládání
 • ochrana před UV zářením
 • vzdušný vzhled
 • tvarové varianty
 • výroba na míru
zastínění zimní zahrady baldachýnem

Tady opatrně!

S volbou baldachýnu by měli být obezřetní alergici a astmatici, neboť se ve tkanině zachytává prach. Při nepravidelné údržbě látky se tedy při každém zatažení do místnosti rozlétnou miliony mikročásteček, které dechovému ústrojí právě nepomáhají. Pokud byste tedy jako alergici chtěli mít právě baldachýnové zastínění, doporučujeme minimálně každotýdenní vyprání látky. Další možnou nevýhodu tvoří fakt, že baldachýny vizuálně snižují stropy. Pokud je tedy světlá výška vašeho interiéru nižší, zvažte jiný druh stínění, abyste se v místnosti necítili stísněně.

Nevýhody ve zkratce

 • časté praní u alergiků a astmatiků
 • stísněný prostor s nízkými stropy

Co říkají uživatelé?

Roman Novotný píše:

Samostatné stínění baldachýnem je dobrý. Máme to i na pergole pod střechou a paráda. Rozhodně doporučuju!

Milan Hnída píše:

S ženou máme zimní zahradu. Nevěděli jsme, co na ní dát, ale nakonec jsme se rozhodli pro baldachýn. Dobré rozhodnutí to bylo. Při letních vedrech je tam pořád příjemně a my si tam můžeme v klidu lebedit. Jen teda nutný častější praní, protože se usazuje prach. Ale nic hroznýho. Takže za mě pecka!

Kateřina Mottlová píše:

Já to mám nad hlavou v kanceláři. Když je otevřený okno a uvnitř je průvan, je to trošku divoký, protože se mi vlny baldachýnu houpou nad hlavou. Ale jinak super. Dřív jsem měla v kanclu děsný horko. Teď už je to mnohem příjemnější! Navíc je jednoduchý ovládání, takže si pozici baldachýnu můžu kdykoli upravit.

Často hledáte

Venkovní a interiérové stínění představuje nejen designový prvek, ale také značnou úsporu.

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top