Home » Tipy a návody » Hledáte originální prvek do interiéru? Zkuste plisé

Hledáte originální prvek do interiéru? Zkuste plisé

Obývací pokoj je místo, kde trávíme nejvíce času se svými blízkými a proto se v něm musíme cítit dobře. Přemýšlíte, čím byste pokoj vyladili, ale nechcete ho zahltit zbytečnostmi? Vyzkoušejte žaluzie plisé, které jsou oblíbené pro svůj zajímavý vzhled. A samozřejmě skvěle stíní.

Vnitřní stínění je v dnešní době nejen funkční záležitostí, ale také záležitostí designovou. Není proto divu, že právě proužkované žaluzie plisé tolik stoupají na oblibě. O co se přesně jedná, napovídá už samotný název plisé, který vychází z francouzštiny a znamená „přeložený“.

Plisé žaluzie je de facto roleta, ale protože ji tvoří skládaná textilie, která díky svému proužkovanému vzhledu připomíná žaluzii, říká se jí okenní žaluzie. Vyrábí se v celé řadě barev a vzorů, takže si můžete vybrat barvu, která vám nejlépe sedne do interiéru. Pokud nechcete svůj obývák pouze barevně sladit, proměňte žaluzii v nejvýraznější prvek místnosti a zvolte třeba zajímavý vzor, nebo výraznou barvu. Možný je i originální potisk. Zvolit si můžete i barevné provedení profilů.

Elektrické Plisé na dílkové ovládání

Vyberte si světelnou propustnost látky

Další výhodou žaluzií plisé je, že stupeň zastínění si zvolíte podle svých potřeb. Můžete si vybrat propustnou látku ze záclonoviny, středně stínící či zcela zatemňující látky. Vsadit můžete i na variabilní rolety den a noc, které se skládají ze dvou látek – v noci si zatáhnete tu zcela zatemňující a přes den si užíváte dostatku přirozeného světla s propustnější látkou.

Zastiňte jen tu část okna, kterou potřebujete

Žaluzie plisé se ovládají nejčastěji madlem a můžete je stahovat z obou směrů, shora i zespoda. Díky tomu můžete zatemnit jen tu část okna, kterou si vyberete. A to nejen v klasických plastových a dřevěných oknech, plisé žaluzie se vyrábí i do kulatých a půlkulatých oken, trojúhelníkových a střešních oken či třeba zimních zahrad.

Barevné vzory pro děti

Plisé jsou skvělou volbou do jakékoliv místnosti, i do dětského pokojíčku, kam skvěle sednou látky s obrázky, kytičkami, proužky a podobně. Zároveň jsou pro děti bezpečné, splňují požadavky dle EN13120. Látky obsahují skelné vlákno, díky čemuž jsou vhodné i pro děti, které trpí alergiemi.

Látka, která se nezašpiní

Dalším argumentem, který ocení zejména ženy je, že žaluzie plisé se téměř nezašpiní. Díky speciální povrchové úpravě jsou proti nečistotám odolné, odpuzují prach, a pokud již přeci jen k nějaké nehodě dojde, stačí je vysát vysavačem nebo přejet vlhkým hadříkem.

Často hledáte

Venkovní a interiérové stínění představuje nejen designový prvek, ale také značnou úsporu.

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top