Vnitřní žaluzie na míru

Žaluzie do oken » Vnitřní žaluzie » Žaluzie na míru

Nevyrábí se jen na vizuální a světelnou ochranu oken, ale v případě potřeby slouží jako ochrana před povětrnostními vlivy. Žaluzie na míru navzdory své funkci zastínění, umožňuje větrání místnosti, kterou stíní.

Obzvláště populární materiály používané pro žaluzie na míru je hliník, dřevo, plast a látka. Vnitřní žaluzie na okno se skládá buď z pevných nebo pohyblivých lamel, které jsou pevné, nastavitelné nebo otočné.

  • výroba na míru
  • od zaměření až po montáž
  • manuální nebo na baterie

Kromě toho má vnitřní žaluzie montážní profil, který se může instalovat přímo na okenní rám, řetízek, navíječe vedení, boční vedení, žebříkovou šňůru, držák svorek a v případě potřeby dětské bezpečnostní pojistky, motor včetně dálkového ovládání pro elektrické modely.

V poslední době se horizontální žaluzie na míru dodává s integrovanou baterií, která stačí nabitá několik měsíců. Bateriové motory jsou poměrně tiché.

Náš Tip: žaluzie den a noc na míru jsou velmi moderní.


  • Dodací lhůty: jen 3–4 týdny
  • Max. rozměry: šířka až 500 cm, výška až 450 cm

Pro vás bez starostí

Poradíme vám a vybereme → vše u vás zaměříme → provedeme odbornou montáž se zárukou.


Dřevěné žaluzie na míru

Při výběru žaluzií na naše okna se kromě praktických funkcí, které by měli plnit, vyplatí věnovat pozornost jeho dekorativním hodnotám. A zde doporučuji naše dřevěné žaluzie.

K výrobě dřevěných žaluzií na míru používáme exotické dřevo abachi nebo lípu. Tyto druhy dřeva dodají vašemu pokoji jedinečný charakter a sluneční světlo odrážející se od lamel mu dodá jedinečnou atmosféru.

Dřevěné žaluzie se navíc skvěle hodí do moderního i klasického uspořádání každé místnosti, od obývacího pokoje až po ložnici. Výběrem dřevěných žaluzií z exotického dřeva, které má zvýšenou odolnost proti vlhkosti, můžeme ozdobit i okno v kuchyni nebo koupelně. Rolety pokoj stoprocentně nezatemní, takže zůstane útulný a tmavý.

Naše dřevěné žaluzie se dodávají v šířkách lamel 25 , 50 a 70 mm . Můžeme je namontovat do okenního otvoru a zde doporučuji žaluzie s lamelami 25 mm, která v horní části perfektně zapadne do rámu okna a šňůrka na straně zabrání vyčnívání žaluzie když je okno otevřené. Pokud se rozhodneme je namontovat na stěnu nebo vně okenního výklenku nebo namontovat do stropu, doporučuji žaluzie s lamelami 50mm nebo 70mm. Ty jsou ideální pro velké velikosti a dodávají oknu působivý a elegantní vzhled.

Dřevěné žaluzie na míru
vertikální žaluzie na míru

Vertikální žaluzie na míru

Vertikální žaluzie efektivně zakryjí každý interiér. Otáčejí se o 180 stupňů kolem vlastní osy, díky čemuž chrání místnosti před sluncem a nežádoucími pohledy zvenčí, aniž by plně zakrývaly výhledy ven z okna. Vertikální žaluzie na míru lze v závislosti na zvoleném systému vysunout na libovolnou stranu, dovnitř nebo ven.

Dáváte-li přednost neobvyklým řešením, mohou vertikály fungovat jako dveře nebo příčky a rozdělit tak velký prostor na menší sektory. Toto řešení bude fungovat například v kanceláři, kde zaměstnanci potřebují samostatný a zajímavý prostor pro práci.

Podle vkusu nebo velikosti zakrytého vybrání můžete použít látky o šířce 89 nebo 127 mm. Maximální šířka pak může být 6 m. Vertikální žaluzie lze díky svým vlastnostem použít mimo jiné v místnostech se zvýšenými hygienickými požadavky a přísnějšími předpisy požární ochrany . Vertikály umožňují jejich ovládání pomocí provázku nebo dálkového ovladače , pohonem žaluzií na elektrický pohon.

Plisé žaluzie na míru

Plisé jsou moderním řešením problému s nadměrným slunečním zářením v interiérech domácností i kanceláří. Zároveň plní dekorativní a ochrannou funkci, střeží náš prostor před pohledy sousedů a kolemjdoucích. Jsou také výbornou tepelnou izolací, která v létě zabraňuje přehřívání místností a v zimě zamezuje úniku tepla.

Největší výhodou plisé žaluzií na míru je jejich jedinečný design. Od klasických modelů žaluzií je odlišuje absence rolety, protože celý mechanismus je založen na dvou lamelách obepínajících materiál, který tvoří estetický akordeon.

V závislosti na modelu je lze svisle posouvat jedním nebo dvěma směry po celé ploše okna. To vám umožní zakrýt vybranou část okna, aniž byste museli interiér zcela zatemnit. Tato plynulá regulace dokáže vyřešit každodenní problémy způsobené nadměrným slunečním zářením nebo intenzitou městského osvětlení.

volně visící plisé žaluzie na míru
Venkovní žaluzie na míru

Venkovní žaluzie na míru

Naše venkovní žaluzie na míru jsou atraktivní, moderní a vysoce kvalitní. Řada stavebníků stále častěji využívá venkovní žaluzie při výstavbě domů a bytů. Prvky využívají ideální technologii denního osvětlení k zajištění dokonalé sluneční ochrany a optimální viditelnosti a tepelné ochrany.

Propracovaná technologie ovládání světla vám může pomoci k příjemnějšímu osvětlení místností. Je důležité zabránit oslnění v obytném prostoru. Pokud se u venkovních žaluzií použije technologie denního světla, můžete výrazně omezit jak klimatizaci, tak použití umělého světla. Pomocí jednostranně nastaveného zkrácení vodící lišty lze dosáhnout různých poloh lamel. Díky této důmyslné metodě dvojitého zavěšení žaluzie může spodní a horní část žaluzie zaujmout různé polohy.

To zajišťuje optimální přizpůsobení stávajícím světelným podmínkám.
Pokud je slunce nízko, musíte obvykle lamely venkovní žaluzie zcela zavřít. Jedině tak dosáhnete dostatečné ochrany proti oslnění. To nevyhnutelně vede k zatemnění místností a během dne je vyžadováno umělé osvětlení. S dvojitými závěsovými žaluziemi nebo s technologií ovládání světla lze využít denní světlo a nabízejí také účinnou ochranu proti oslnění.

Bambusové žaluzie na míru

Materiál „bambus“ je mnohem lehčí než jiné druhy dřeva. Díky tomu je zvláště vhodný pro žaluzie. Zejména velká čela oken je proto dobré zakrýt bambusovými žaluziemi. Ochrana soukromí a slunce z bambusu umožňuje dostatek světla do obytných prostor při otevřených lamelách a zabraňuje sterilní atmosféře.

Bambusové žaluzie na míru jsou vhodné zejména do vlhkých prostor, jako jsou koupelny nebo sauny, protože materiál je extrémně odolný vůči vlhkosti a vodě.

Zabraňují ale také nechtěným pohledům zvenčí v obývacích pokojích nebo ložnicích a umožňují také cílené ovládání světla v místnosti. Vytvořte si útulnou atmosféru bydlení s bambusovými žaluziemi a podtrhněte svůj osobní styl.

Žaluzie s bambusovými lamelami lze pořídit v běžném provedení, ale také v trendy retro stylu.

Bambusové žaluzie na míru
vnitřní žaluzie na míru

Vnitřní žaluzie na míru

Žaluzie jsou skvělý způsob, jak ochránit byt před zraky sousedů. Také ochrání interiér proti nadměrnému zahřívání – stačí je stáhnout. Díky vnitřním žaluziím získáte soukromí a zároveň si zajistíte komfortní podmínky pro práci v kanceláři. Sluneční paprsky vás neoslepí ani neovlivní viditelnost prvků zobrazovaných na monitoru počítače.

Vnitřní žaluzie na míru jsou také skvělým způsobem, jak vyzdobit interiér – velké množství barev a vzorů vám umožní vybrat ten správný model pro vaši představu o uspořádání.

Kromě vašich preferencí ohledně vzhledu žaluzií se blíže podívejte na způsob jejich zavěšení a možnosti velikosti.

Při jejich umístění na rám okna dbejte na to, aby důkladně zakrývaly sklo, jinak propustí světlo. Žaluzie vám dávají velkou volnost, pokud jde o způsoby jejich použití. Můžete je vytáhnout úplně nahoru, abyste odhalili okno, nebo je můžete také umístit tak, aby byla v místnosti úplná tma.

Důležitý je proto způsob ovládání – mělo by být maximálně pohodlné, intuitivní a spolehlivé.

Často hledáte

Venkovní a interiérové stínění představuje nejen designový prvek, ale také značnou úsporu.

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top