Lista here!

Home » Tipy a návody » Stínící technika vám pomůže nejen k vašemu soukromí

Stínící technika vám pomůže nejen k vašemu soukromí

Stínění oken je v poslední době rozšířeným tématem na internetu, kde je nabízena levnější i kvalitnější stínící technika. Běžný zákazník se pomalu začíná ztrácet v dnešní bohaté nabídce. Není žádného divu. Systému na moderní stínění neustále přibývá. Vy už máte jasno, kterou variantu stínění si zvolíte? Opravdu ne? Pojďme se tedy spolu podívat, co nám nabízí moderní stínění pro vaše okna. V první řadě je třeba si uvědomit co vlastně od stínění očekáváme. Potřebujeme okna jen zastínit, abychom si uchovali své soukromí, nebo potřebujeme především ochránit interiér před nadměrným přehříváním slunečním svitem?

Vnitřní systémy stínění

Látkové rolety – nejpoužívanější a velmi žádaný vnitřní systém dnešního stínění. Pestré barevné látky, které se dnes nabízejí jsou velmi stále a nabízejí mnoho možností propuštění světla do interiéru, nebo vám zcela zatemní váš interiér. Je třeba pečlivě zvážit jakou látku si vyberete. Ovládání rolet je velmi jednoduché a praktické. Volbu máte mezi řetízkovým nebo motorickým ovládání. Řetízky se vyrábějí v několika barevných odstínech, aby se hodili do každého interiéru. Nejžádanější jsou kovové řetízky, které dodávají celé roletě perfektní design.

látkové rolety pro minimalistický styl bydlení
římské rolety mají minimalistický dekor

Římské rolety – vysoce dekorativní prvek dnešní domácnosti. Rolety se umísťují nad okno. Na výběr jsou dva druhy s tunélky, které dodávají celé roletě perfektní design. Na výběr jsou tunélky směrem do interiéru a druhý směrem z interiéru ven. Bohatý výběr látek nabízí rolety záclonového typu, nebo zatemňovací systém dle výběru vhodné látky. Povytažením rolet docílíte potřebného prosvícení místnosti. Jejich ovládání je velmi jednoduché, podobně jako u látkových rolet na řetízek nebo motorický systém.

Plisé žaluzie – jedno z nejmodernějších stínění dnešní moderní doby. Ovládání těchto žaluzií je velmi praktické. Vyrábí se v mnoha provedení a záleží pouze na vaší potřebě. Mezi velmi žádané provedení patří ovládání se shora dolů a ze spodka nahoru. Tím pádem můžete tuto žaluzie umístit uprostřed okna nebo dveří. Plisé je také velmi vhodné do francouzských dveří, kde vám usnadní procházení bez nutnosti stahování nebo vytahování jiné stínící techniky. Výběr látek je velmi bohatý a nabízí průsvitné i zatemňovací látky se vzory i bez vzorů. S oblibou jsou používané v zimních zahradách.

plisé žaluzie do kanceláře

Venkovní systémy stínění

venkovní žaluzie

Venkovní žaluzie – velice účinné stínění proti sluníčku. Jejich ovládání se nejčastěji řeší motorizovaným systémem pro jejich jednodušší ovládání. Na výběr je několik velikostí lamel od 50 mm až po 90 mm. Velmi žádaná je lamela typu Z 90, která do zamkne celý stínící systém. Tím je vytvořena perfektní clona, proti slunečnímu svitu. Pokud potřebujete dobrý tip na venkovní žaluzii, tak vám doporučujeme od českého výrobce NEVA, který se zaobírá a vyrábí výhradně toto kvalitní stínění. V nabídce najdete řešení pro každé okno.

Venkovní rolety – velice účinný stínící prvek. Pokud si pořídíte zateplenou lamelu, ušetří vám tato roleta jistou část peněz za topení. Při stažení rolet nedochází k promrzání oken v zimním období. Na výběr je několik velikostí lamel a několik možností provedení. V nabídce je možnost i dodatečné montáže venkovních rolet na rám vašeho okna, nebo montáž před okenního otvoru. Při montáži na okenní rám se vám lehce sníží průsvitnost okna cca 20 cm. Záleží na velikosti celé rolety. Nenakupujte toto stínění jen dle nízké ceny. Prodloužená záruka na 60 měsíců vás ochrání při nemilé poruše a dává vám jistotu vysoké kvality.

venkovní rolety pro zabezpečení domu
screenové rolety výhody

Screenové rolety – jsou čím dál více oblíbené pro svoji perfektní vlastnost. Dokážou odklonit větší část slunečních paprsků a přitom propustí jistou část světla do interiéru. S oblibou jsou využívané jako stínění terasy.

V nabídce je hned několik možností provedení ( ZipSreen – odolné silnému větru, na vodící lišty nebo vodící lanka ). Jejich výroba je možná až do celkové šířky 5000 mm. Vodící lišty a ostatní komponenty je možné přizpůsobit do jakékoliv barevné stupnice RAL. Prodloužená záruka od českého výrobce MINIROL na 60 měsíců vám zajistí velmi kvalitní výrobek, který budete používat několik let bez zbytečných komplikací.

Mezi jedničku co se týče kvality a výroby patří firma Bematech, která nyní disponuje s nejmodernější technologií výroby vnitřního stínění.

Výroba vnitřních rolet na okna je jich hlavní prioritou. Jejich vývojáři stále zdokonalují celkový systém pro ovládání a perfektní funkčnost látkových rolet Bematech pro všechny domácnosti a firemní zákazníky. I když mají vlastní SHOW ROOM mají zastoupení po celé ČR, a jejich kvalitní výroba putuje i mimo naše území. Minulý rok uvedli na trh novou řadu látkových rolet PURE, která si získala ihned oblibu u našich zákazníků.

zatemňovací rolety na okna
látková roleta Pure reference 1

Možná se nyní ptáte, proč mají rolety označení PURE ( v překladu čistý ). Jistě všichni známe, jak vypadá běžná roleta. Je třeba ji ukotvit do stěny budovy, takže na nás často kouká kotvící technika ve zdi. Řada PURE toto eliminuje. Samotné konzole, které drží roletu ve své poloze jsou vyrobeny z kovu. Při montáži se na tuto konzolu nasadí PVC krytka, která schová nejen kovovou konzolu, ale i její případné kotvení.

Často hledáte

Venkovní a interiérové stínění představuje nejen designový prvek, ale také značnou úsporu.

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top