Home » Zastřešení terasy » Zasklení terasy

Zasklení terasy

Systém skleněných posuvných panelů spojuje funkčnost a elegantní design. Zasklení terasy nabízí možnost být blíže k přírodě a přitom mít ochranu před nepřízní počasí. Snadno se instaluje a nabízí mnoho výhod, systém se hodí do jakéhokoli architektonického kontextu a může být instalován v různých typech prostor, jako jsou terasy, zahrady nebo dokonce balkony.

Bezrámové posuvné a skládací dveře jsou při zavření téměř neviditelné. Bezpečnostní tvrzené sklo o tloušťce 8, 10 nebo 12 mm je bezpečné pro použití. Další možností je spodní profil skrytý v zemi. Zasklené terasy tak prodlužují sezónu od časného jara do pozdního podzimu. Je to ideální řešení pro zasklení.

Myšlenkou zasklení terasy je řešení posuvných panelů, pohybující se pomocí vozíků na čtyř nebo pětistopém hliníkovém profilu. Panely poskytují ochranu před nepříznivými povětrnostními podmínkami: větrem, deštěm, sněhem, špínou a hlukem, bez omezení viditelnosti. Bezrámové posuvné panely jsou v zavřeném stavu téměř neviditelné.

Systém umožňuje použití panelů o šířce 50 až 120 cm, které se pohybují pomocí pojezdových vozíků. V kombinaci se skleněným zastřešením terasy je celkový dojem zkrátka úchvatný.

Produkty v této kategorii

zasklívání teras Stobag

Stavba terasy je především možnost jejího využití bez ohledu na povětrnostní podmínky. Zastřešení a souběžná zástavba umožňuje komfort odpočinku obklopený přírodou i za nepříznivých podmínek. Konstrukce jsou moderní, pevné, estetické, neinvazivní a zastřešená terasa je s úspěchem využívána i jako zimní zahrada chránící před chladem, větrem a případnými srážkami.

Terasové zastřešení je dobrým řešením pro každého milovníka spojení s přírodou. Využitelnost stavby terasy nelze přeceňovat. Samotné zasklení je díky použití tvrzeného skla odolné proti mechanickému poškození a snadné otevírání umožňuje rychlý návrat do venkovního prostředí.

Kompletní zastřešení terasy je ideálním řešením, když chceme prostor domu rozšířit o další relaxační zónu pro členy domácnosti a hosty.

Vestavěná terasa se sklem je atraktivním vzhledem a navíc zlepšuje využitelnost objektu.

Taková terasa má pozitivní vliv na energetickou bilanci objektu, snižuje tepelné ztráty v zimních měsících.

U veřejně prospěšných staveb umožní výstavba terasy např. v případě restaurace vytvořit atraktivní a funkční restaurační zahrádku, která navíc chrání hosty před vnějšími faktory.

Jak jsme již zmínili, existují dva typy konstrukce terasy: rámovábezrámová. Rámové terasy lze oboustranně uzamknout, díky čemuž budou všechny předměty ponechané v zimní zahradě v bezpečí. Toto řešení také zvyšuje vlastnosti proti vloupání. Když je venku příjemná teplota, můžeme naši terasu změnit na otevřený, krytý prostor. U některých zasklení je možné stěny volně pohybovat.

zasklená terasa

Zajímavé články o terasách

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top