Co je to okenní roleta?

Home » Poradna » Co je to okenní roleta?

Předokenní roleta nabízí ochranu proti světlu a slunci při silném slunečním záření. Existují různé varianty a barvy: transparentní, neprůhledné a na míru jako zatemnění pro okna všech velikostí a tvarů. Na rozdíl od plisé nebo žaluzií vám rolety umožní zcela zatemnit váš pokoj.

Vlastní roleta je vyrobena z textilu nebo speciálního materiálu, který se navíjí na roli.

Roletu lze ovládat ručně, mechanicky nebo automaticky. V závislosti na systému to funguje pomocí řetízku, kliky nebo motoru. Rám okna zůstává během montáže nepoškozen.

Co je roleta a její funkce

Roleta je ochranná clona pro vnitřní okno, a je v zásadě vždy konstruována stejným způsobem: textilní nebo polyesterový materiál je navlečen na trubku látky, která lze rozvinout pomocí řetízku.

Roleta se liší nejen kvalitou materiálu, ale také designem, funkcemi a ovládáním.

Výhody a nevýhody rolet

Díky rozmanitosti typů a materiálů, ze kterých jsou vyrobeny, vám mohou pomoci vytvořit aranžmá v jakémkoli stylu: moderním, minimalistickém, industriálním, romantickém nebo koloniálním. Jejich výhodou je kromě dekorativní funkce i pohodlí při používání a snadné manévrování – obvykle se nastavují ručně do uživatelsky nejvýhodnější polohy. Na rozdíl od záclon a závěsů, které se posouvají do stran okna, nezabírají kolem sebe tolik místa. Rolety mohou být vyrobeny z materiálů, které propouštějí sluneční světlo nebo účinně zatemňují interiér. Nemalý vliv na tepelnou pohodu v interiéru může mít i materiál, ze kterého je roleta vyrobena.

Co je to roleta den a noc

Co je látková roleta?

Látková roleta se obvykle vyrábí z materiálů jako je vysoce kvalitní polyester. Na rozdíl od markýz nebo venkovní rolety jsou látkové rolety umístěny na vnitřní straně místnosti.

Kromě toho je okenní roleta k dispozici v různých designech a barvách, aby bylo možné navrhnout každou místnost individuálně a podle vašich vlastních preferencí. Určitě se podívejte na náš výběr v obchodě!

Látkové rolety jsou k dispozici v různých provedeních nebo kategoriích, včetně předokenních rolet nebo rolet do světlíků. Praktické rolety jsou k dispozici také jako jednovrstvé nebo dvojité rolety. Dvojité rolety se skládají ze dvou látkových panelů, které mají střídající se průhledné a neprůhledné pruhy.

Montáž je také dětskou hrou. Roletu lze zpravidla namontovat bez vrtání. Většina položek navíc umožňuje více možností montáže, například na rám okna, stěnu nebo strop. Co je látková roleta?

Všechny výhody na první pohled

Kromě ideálního poměru ceny a výkonu nabízí látková roleta řadu výhod, díky kterým bude místnost ještě pohodlnější.

Co je zatemňovací roleta?

Zatemňovací roleta je optimálním řešením pro zatemnění místnosti. Těmito roletami proniká velmi málo nebo žádné světlo, proto má smysl instalovat do ložnice zatemňovací rolety. Představují také jednoduché řešení zatemnění v dětských pokojích.

Výběr zatemňovacích rolet je rozmanitý, takže se najdou vhodné produkty téměř pro každé okno, ale také pro balkonové či terasové dveře.

Výhody zatemňovacích rolet

Zatemňovací roleta má několik výhod bez ohledu na místnost, ve které je použita.

O úplné zatemnění místností se postarají tzv. zatemňovací látky, přičemž dopad světla lze optimálně regulovat dvojitou roletou nebo plisovanou roletou s matnou látkou. Jsou vhodné pro vytvoření příjemné atmosféry v obývacím pokoji. Co je zatemňovací roleta?

Co je střešní roleta?

Střešní roleta je vyrobena převážně do šikmých oken a jsou levnou alternativou venkovních rolet. Montáží rolety na střešní okna pomocí šroubů lze roletu připevnit během okamžiku. To zajišťuje větší stabilitu na šikmých oknech ve srovnání s upevněním bez vrtání.

Kvalita je samozřejmě na prvním místě: Proto jsou všechny naše vyráběny na míru ve specializovaných firmách a ve všech velikostech.

Nabízíme náš výběr rolet do střešních oken a rolet do šikmých oken typizovaných i nestandardních, s kolejničkami i bez nich, s ovládáním klikou nebo bočním vedením. Všechny střešní rolety této řady jsou vhodné i pro střešní okna Velux & Roto. Plisovanou roletu najdete také v našem výběru na prodejně. Co je střešní roleta?

Co je roleta den a noc?

Roleta den a noc na první pohled vypadá jako běžná okenní roleta: roletka umožňuje navíjení nebo stahování látky podle potřeby. Výhody z hlediska kvality, průhlednosti a ochrany proti světlu se projeví až při bližším zkoumání. Zvláštností duo rolet jsou 2 vrstvy látkových panelů, které se překrývají a střídají průhledné a hustě tkané pruhy, podobně jako u plisované rolety.

Transparentní pruhy zajišťují vysokou úroveň světla, zatímco hustě tkané vzory slouží jako stínění soukromí. Produkty proto splňují několik účelů: Lze je individuálně upravit a jsou ideální jako ochrana soukromí a slunce. Možnosti montáže na stěnu nebo připevnění na dveře rozšiřují oblasti použití rolet a zatemňovacích rolet.

Rolety den a noc spojují pozitivní vlastnosti žaluzií, plisé a rolet. Dopad světla lze specificky přizpůsobit vlastním potřebám, podobně jako u rolety. Předměty navíc vizuálně připomínají běžnou roletu, což je pro mnoho lidí lákavější. Výšku rolet lze nastavit podle vašich potřeb a různé látkové panely umožňují nespočet kombinací a individuálních možností nastavení.

Rolety jsou k dispozici v mnoha různých verzích. Mezi klasiku patří nejprodávanější, které se vyznačují speciálním zapínáním a atraktivním designem. Co je to roleta den a noc?

Co je dřevěná roleta?

Dřevěné roleta vytvářejí hřejivý a útulný pocit, aniž by propouštěla teplo do domu. Zejména středně velká a XL okna jsou optimálně chráněna před sluncem a nežádoucími pohledy díky šířce lamel 50 mm. Díky přírodnímu materiálu vypadají dřevěné rolety mimořádně atraktivně.

Dodají každému pokoji zvláštní atmosféru a upoutají pozornost. Co je dřevěná roleta?

To jsou funkce dřevěných rolet

Možnosti využití dřevěných rolet jsou rozmanité. Můžete je použít k dosažení různých efektů, jako jsou tyto na oknech:

Co je římská roleta?

Římská roleta je oblíbenou okenní dekorací, která slouží jako funkční ochrana soukromí a slunečního záření a zároveň působí esteticky. Podobně jako záclony, jejich textilní vlastnosti vytvářejí přesvědčivý faktor pohody ve vašich vlastních čtyřech stěnách. Od záclon a závěsů se liší římské rolety tím, že nejsou odsouvány do strany, ale spíše nařaseny. Jsou oblíbenou zástěnou pro ochranu soukromí zejména do obývacích pokojů, jídelen a ložnic.

Najdete mimo jiné římské rolety ze lnu, římské rolety na suchý zip nebo s řetízkovým ovládáním, římské rolety pro stropní montáž nebo bez vrtání pro upnutí a nalepení a mnoho dalších. Co je římská roleta?

VÝHODY ŘÍMSKÝCH ROLET

Co je plisé roleta?

Pokud jde o dekorativní design oken, tak zvaná plisé roleta se vyvinula jako ochrana proti slunci v letních měsících a jako efektivní varianta okenního designu po celý rok. S plisovanou roletou, známou také jako skládací roleta, máte dokonalé soukromí a ochranu před světlem. Bez ohledu na to, zda hledáte ochranu proti oslnění pro místa citlivá na sluneční záření, jako jsou kancelářská pracoviště, nebo průsvitné, ale přesto elegantní zatemnění pro příjemné prostředí bydlení nebo čistou ochranu soukromí pro okno v koupelně, plisovaná roleta je ideální pro širokou škálu a flexibilitu možnostem použití.

Na základě vašich individuálních požadavků je plisovaná roleta vyrobena přesně podle rozměrů vašeho okna s přesností na milimetr. Z hlediska funkce je plisovaná roleta nebo plisé srovnatelná s běžnou roletou. Ale díky elegantní technice skládání plisé obrovsky vyčnívají z rolet. Mimochodem, z tohoto překládání látky (z francouzského „plisování“) pochází název. Dalším významným rozdílem od rolety je snadné použití. Zatímco konvenční privátní zástěnu lze pouze vytáhnout nahoru, skládací roletu lze také stáhnout. Tato technologie vám umožňuje individuálně reagovat na měnící se situace a podle toho upravit své soukromí a ochranu před světlem. Pokud nechcete okno zatemňovat vůbec, zatlačte plisovanou roletu na pár centimetrů, abyste ušetřili místo a byla téměř neviditelná. Co je plisé roleta?


Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top