Co je dřevěná roleta?

Home » Poradna » Co je dřevěná roleta

Dřevěná roleta se vyznačuje řadou horizontálních lamel, které jsou vzájemně spojeny systémem lankových žebříčků. Tento design rolety je také známý jako benátský. Po úplném zvednutí se lamely v horní části okna shromáždí a odhalí plný výhled ven. Při sklopení a otočení dřevěné rolety zakrývají výhled zvenčí a blokují veškeré sluneční světlo. Dřevěné rolety lze také uspořádat v různých polohách v závislosti na požadovaném množství soukromí a přirozeného světla.


Dřevěné rolety jsou k dispozici v řadě povrchových úprav. To zahrnuje různé odstíny laků a mořidel, matné barvy, lesklé barvy nebo jednoduchý vosk. Správnou povrchovou úpravu pro váš prostor si můžete vybrat podle jeho funkčnosti, typu nálady, kterou chcete navodit, a dalšího vybavení v místnosti. Pokud chcete vytvořit teplé a útulné vibrace, tmavší odstín laku pomůže nastavit tón. Pokud ale chcete, aby byl váš domov lehčí, jasnější a svěžejší, je vhodnější bílý nebo krémový lak.


Při nákupu dřevěných rolet na míru si vyberete styl ve vámi požadované šířce, což vám umožní nainstalovat sadu rolet, které jsou stejně hladké. Pokud jde o lamely, jsou obecně k dispozici mezi 25 mm a 50 mm. Cenový rozdíl mezi velikostmi lamel je často minimální a u lamel je rozhodující sluneční záření a velikost okna. Čím širší je lamela, tím větší plochu okna pokrývá. A čím menší je okno, tím menší by měly být lamely dřevěné rolety. Je třeba si uvědomit, že dřevěné rolety se širokými lamelami budou mít také menší výšku stohu, protože v rolety budou mít méně lamel. Co je roleta?

Pravé dřevo vs. umělé dřevo

Dřevěné žaluzie mohou být vyrobeny buď ze skutečného dřeva, nebo z umělé alternativy, jako je PVC nebo kompozitní styl. Při výběru mezi vašimi možnostmi byste měli vzít v úvahu svůj rozpočet a umístění oken ve vašem domě. Pokud máte například větší rozpočet a chcete do svého obývacího pokoje nové rolety, rolety z pravého dřeva jsou perfektním řešením. Případně, pokud chcete ušetřit trochu peněz a umístit rolety do vaší kuchyně, roleta z umělého dřeva bude cenově výhodnější a neutrpí potenciální poškození vodou.

Dřevěné rolety jsou vyrobeny z nejkvalitnějšího lipového dřeva, které pochází z udržitelných lesů. Lípa je pravé dřevo s jemnou kresbou a přírodním stylem. Je lehké, ale pevné a jeho všestrannost znamená, že je ideální pro okenní rolety. Naše rolety mají razítko ze 100% přírodního dřeva, takže si můžete být jisti jejich kvalitou. Originální dřevěné rolety jsou bezkonkurenční ve své eleganci a budou ladit se všemi styly dekorací, ať už je váš domov moderní a minimalistický nebo útulný a tradiční. Samozřejmě to neznamená, že řešení z umělého dřeva jsou méně účinná. Jsme velmi potěšeni, že vám můžeme představit vysoce kvalitní roletu z umělého dřeva z PVC. Je to ultimátní řešení pro mokré a vlhké prostory domova, protože nehrozí pohlcování vlhkosti a deformace.


Dřevěné rolety vnitřní

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top