Jak funguje roleta?

Home » Poradna » Jak funguje roleta

Roleta funguje pomocí jednoduchého řetízku, který je ovinut kolem řetízkového mechanismu. Zatáhněte za řetízek rolety nejblíže k oknu , abyste zvedli látku rolety, nebo zatáhněte za řetízek rolety nejblíže k sobě , abyste obrátili pohyb a látku spustili.

Pokud jste někdy zatáhli za řetízek nesprávným způsobem, může to způsobit, že se řetízek zasekne a přestane fungovat. Naštěstí je to problém, který lze snadno vyřešit sami!

Chcete-li opravit prasklý řetízek rolety, začněte sundáním rolety. Jakmile je roleta dole, vysuňte řetízkový pohon a povolte prostřední šroub, abyste odstranili starý řetízek. Pokud požadujete náhradní řetízek rolety, kontaktujte prosím náš tým, protože na všechny naše produkty se vztahuje dvouletá záruka.

Jak funguje roleta

Jak funguje římská roleta?

Naše římská roleta funguje stejně jako naše rolety. Ovládají se snadno ovladatelným systémem roletového řetízku.

Jak fungují žaluzie?

Žaluzie jsou jedním z nejobtížnějších stylů ovládání, ale jakmile víte jak je ovládat, je to jednoduché. Tyto vnitřní žaluzie se ovládají jak hůlkovým, tak kladkovým systémem. Hůlka je zkroucená, aby se lamely naklonily do požadovaného úhlu, zatímco šňůry pracují na zvedání a spouštění lamel. Zde je postup:

1. Zatáhněte za šňůrky dolů, abyste zvedli žaluzie, pokračujte v tahu, dokud nedosáhnete horní části okna nebo dokud nedosáhnete dobrého bodu zastavení. Poté můžete šňůry pustit.
2. Chcete-li žaluzie spustit, zatáhněte za šňůrku žaluzie dolů pod úhlem 45 stupňů. Poté začněte uvolňovat sevření, aby vám šnůra mohla proklouznout rukou. Jakmile budou žaluzie spuštěny na požadovanou úroveň, upravte provázek tak, aby byl rovnoběžný s rámem okna.

Jak fungují vertikální žaluzie?

Naše vertikální žaluzie mají vertikální látkové panely (známé jako lamely ), které jsou přichyceny na posuvnou dráhu a ovládané šnůrou nebo řetízkem. Každá z těchto lamel je spojena samostatnými závažími, aby bylo zajištěno, že každá z nich bude rovnoměrně zatížena po celé délce dráhy.

Chcete-li používat vertikální žaluzie, otáčejte řetízkem proti směru hodinových ručiček, abyste otevřeli lamely a umožnili světlo do místnosti . Chcete-li zatáhnout žaluzie, otočte řetízkem ve směru hodinových ručiček. Šnůrou lze také zasunout po délce okna/dveří, aby se posunuly všechny boční panely a odkrylo se více skla tím se zlepší váš výhled!

Jak ovládat automatické žaluzie

Jak název napovídá, automatické žaluzie jsou žaluzie, které se ovládají elektronicky pomocí dálkového ovladače, senzoru, chytrého telefonu, tabletu nebo dokonce systému domácí automatizace třetí strany. Kdykoli budete chtít vytáhnout nebo spustit dálkově ovládané žaluzie, nemusíte se starat o použití ručního řetízkového nebo lanového systému, jednoduše použijte dálkové ovládání, nástěnný vypínač nebo dokonce váš chytrý telefon, v závislosti na automatizovaném systému.

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top