Lista here!

Co je zatemňovací roleta?

Home » Poradna » Co je zatemňovací roleta

Pokud pracujete na směny nebo máte obzvlášť lehký spánek, možná jste uvažovali o zatemňovacích roletách , které vám pomohou se dobře vyspat.

Ale co jsou zatemňovací rolety? Jak fungují? A stojí za to?

Co jsou zatemňovací rolety a kde se používají?

Zatemňovací rolety blokují 100 % světla látkou a jsou ideální pro zablokování slunečního záření a zvýšení soukromí ve vašem domě.

Roleta je vyrobena z jednoho kusu zatemňovací látky , omotané kolem trubky, která se ideálně instaluje do výklenku okna nebo může být umístěna mimo výklenek.

Tento typ rolet se ovládá pomocí řetízku, který má mechanismu na boku rolety. Snadno se používají a jsou oblíbené jak v domácnostech, tak ve firmách.

Zatemňovací rolety dokážou blokovat denní světlo, pouliční osvětlení, světla aut a poskytují více soukromí ve srovnání se standardními roletami, v zimních měsících pomáhají udržovat v místnosti teplo a v letních měsících chladí místnost.

S roletami Blackout můžete ovládat, kolik světla může proniknout do místnosti.

Zatemňovací rolety jsou ideální pro zastínění před sluncem ve vaší ložnici za jasného slunečného rána a mohou vám nabídnout extra soukromí v koupelně nebo na toaletě v přízemí.

Jak se zatemňovací rolety liší od běžných rolet?

Zatemňovací rolety jsou vyrobeny technologií trojité vazby, speciální příze jsou pevně tkané do vícevrstvého podkladu.

Právě tato podložka umožňuje roletě blokovat světlo, poskytovat izolaci a zvyšovat soukromí.

„Standardní“ roletová látka se vyrábí jinou metodou než zatemňovací látka a tato „standardní“ látka omezí pouze omezené množství světla do místnosti. „Standardní“ roleta je navržena tak, aby ztlumila světlo, nikoli zcela zatemnila místnost.


Zatemňovací rolety do oken

Fungují zatemňovací rolety?

Zkrátka ano – zatemňovací rolety fungují.

Každý, kdo chce vytvořit dokonalé prostředí pro spánek, by měl zvážit zatemňovací roletu, protože poskytuje tmu potřebnou k klidnému spánku, což může pomoci zlepšit vaše celkové zdraví a pohodu .

Zatemňovací rolety prospívají nejen dospělým, ale jsou neocenitelné pro dětský pokoj, zejména v letních měsících s časným východem slunce a světlejšími večery.

Chcete-li však využít všech výhod zatemňovací rolety, je důležité, aby byly správně namontovány, ideálně v okenním výklenku, jinak je zde možnost ponechat na bočních stranách okna mírnou mezeru, která umožní průchod světla. .

Pokud nemůžete rolety nainstalovat do okenního výklenku nebo stále zjišťujete, že světlo prochází skrz a ruší váš spánek, můžete zkusit přidat pár zatemňovacích závěsů, které pomohou místnost úplně zatemnit. Co je roleta?

Jsou zatemňovací rolety lepší než zatemňovací závěsy?

Oba produkty blokují světlo a jsou tepelně účinné, protože jsou vyrobeny pomocí stejné technologie trojité vazby.

Rolety jsou neuvěřitelně praktické a všestranné – dokážou odclonit světlo v ložnici, dodají soukromí v koupelně nebo na toaletě a vejdou se dovnitř i ven do okenního výklenku.

Rolety do oken nabízejí hladkost, kterou závěsy nabízejí jen zřídka. Úplné nebo omezené soukromí ve dne i v noci. Snadná údržba a čištění a vy máte možnost ovládat množství světla vstupujícího do místnosti podle potřeby.

Závěsy rámují okno a tvoří dominantu vašeho pokoje, když jsou otevřené, propouštějí dovnitř světlo a když jsou zavřené, zatemňují místnost a poskytují vám soukromí.

Chcete-li dosáhnout úplné tmy v místnosti, proč nepoužít rolety a závěsy společně na stejném okně.

Je instalace zatemňovacích rolet snadná?

Rolety jsou nejjednodušší na instalaci a jejich montáž zabere asi 20 minut jen s hrstkou nářadí. Pro srovnání, montáž páru zatemňovacích závěsů může trvat 20 až 45 minut.

Vyplatí se zatemňovací rolety?

Pro ty z nás, kteří chtějí lepší noční spánek v naprosté tmě, není pochyb o tom, že 100% zatemňovací rolety jsou nejlepší volbou ve srovnání s běžnými roletami, které propustí světlo do vaší ložnice, existuje mnoho důvodů, proč jsou zatemňovací rolety doporučeny a hlavní důvody jsou uvedeny níže.

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top