Neprůsvitné rolety

Home » Vnitřní stínění » Vnitřní rolety » Neprůsvitné

Co přesně je to neprůhlednost? Krytí se vztahuje na množství světla, které prochází látkou. Průsvitné látky umožňují, aby do místnosti vstoupilo co nejvíce světla, ale nabízejí nejmenší soukromí. Na opačném konci spektra zatemňovací látky jsou neprůsvitné, a rolety tak blokují téměř veškeré světlo ve vstupu do místnosti, a poskytují maximální soukromí.

Výběr správné látky

Nezapomeňte, že zatímco každá látka poskytuje určitou úroveň kontroly světla a redukci oslnění, typ látky a barvy, které vyberete, budou mít významný vliv na krytí okna. Existuje také mnoho dalších možností, které vám mohou pomoci vytvořit více soukromí bez ohledu na to, kterou látku si vyberete.

Od římských rolet a systémů den a noc až po funkce určené k blokování světla.

Porozumění různému prostupu světla přes látku

Pokud nejste obeznámeni s neprůhledností látky, můžete si náhodou vybrat látku, která neposkytuje tolik soukromí, jak ji očekáváte. Podívejme se tedy na každou úroveň průhlednosti podrobněji.

neprůsvitné rolety
neprůsvitné rolety den a noc

737 739 714 – pojďte nasát inspiraci do naší vzorkovny v Praze

Průsvitné látky umožňují do vašeho pokoje nejvíce prostupu světla, a zároveň jemně zaostřují výhled. Ale zatímco omezují pohled, nejsou navrženy pro vaše soukromí.

Poloprůhledné látky propouštějí o něco méně světla než průhledné látky. Průhled není tak velký, ale stále vám nedávají tolik soukromí. Poloprůhledné látky přinášejí jen tolik světla, aby rozjasnili prostor, ale blokují váš pohled ven, a brání ostatním v tom, aby viděli dovnitř (i když stále můžete vidět stíny předmětů).

Neprůhledné látky nazývané také zatemňovací zabrání vniknutí téměř veškerého světla do místnosti, a zajistí optimální soukromí. Nezapomeňte však, že bude těžší rozjasnit váš prostor přirozeným světlem, pokud nebudou částečně nebo úplně vytažené.

Neprůhlednost po celém domě

Při rozhodování o tom, kterou látku na stínění okna zvolit, zvažte požadavky na soukromí a prostupnosti světla ve vaší místnosti. Průhledné a polo průsvitné látky, které nenabízejí mnoho soukromí, jsou skvělou možností pro místnosti nebo činnosti, o které se lidé příliš nezajímají, jako jsou obývací pokoje.

Neprůhledné a zatemňovací látky, jsou naproti tomu ideální pro ložnice, koupelny a mediální místnosti, kde chcete více soukromí, a kde je třeba schopnost zablokovat téměř veškeré přicházející světlo.