Lista here!

Home » Tipy a návody » Poradíme vám, jak se vyznat ve stínící technice

Poradíme vám, jak se vyznat ve stínící technice

Rozdíly dle typu stínění v interiéru a exteriéru

Exteriérové stínění je účinnější stínění jako ochrana proti slunci. Vnitřní stínění není tak účinné oproti venkovnímu stínění. Přesto i venkovní stínění má své plusy nebo mínusy. Při použití venkovních rolet docílíte perfektního stínění a ochráníte vaše okna hlavně v zimním období proti prostupu chladného počasí. Lamely ovšem musí být zateplené. My doporučujeme venkovní rolety MINIROL, které mají záruku 5 let. Z druhé strany mají tu nevýhodu, že pokud potřebujeme propustit více světla do budovy, je třeba roletu vytáhnout nebo alespoň povytáhnout.

venkovní rolety pro zabezpečení domu

Screenová roleta je velmi oblíbenou pro svoji funkčnost. Perfektně odrážejí sluneční paprsky, část paprsků pojmou a část propustí do interiéru, takže i při staženém stavu neztrácíte denní světlo v interiéru. Na druhou stranu ve večerních hodinách je přes tyto rolety vidět do interiéru. Toto se dá vyřešit, když se použije screenová látka black out. Nechrání okna v zimním období jako zateplené venkovní rolety. Využití těchto rolet je dnes velmi rozšířené nejen na okna, ale používají se též na stínění terasy nebo pergoly. Při použití systéme LOOCSCREEN ( ZIPSCREEN ) jsou odolné silnému větru. V tomhle směru nemají konkurenci. Vyrábí se do celkové šířky 6000 mm. Opět doporučujeme českou firmu MINIROL se zárukou 5 let.

screenové rolety MHZ

Venkovní žaluzie nabízejí nejširší výběr lamel. Mezi velmi žádané patří žaluzie s lamelou Z 90, která dokonale uzamyká celý systém žaluzií. Žaluzie není třeba vytahovat, stačí pouze naklopit lamely a v interiéru je hned spousty světla. Velmi populární systém venkovního stínění. Doporučujeme žaluzie NEVA se zárukou 4 roky. Výrobce se soustředí pouze na tento produkt.

I když vnitřní stínění není tak účinné jako venkovní je velice oblíbené. Nejde jen o zastínění v interiéru, ale vnitřní roleta je vysoce design prvek, a ochrání nás proti přímím slunečním paprskům. Zde rozhoduje, jakou látku na roletu zvolíme. Cenově mohou být přijatelnější, než venkovní stínění. Často jsou považovány za designový prvek domácnosti. Pokud chcete funkční a hlavně designové rolety, pak doporučujeme roletu BEMATECH. Ty se vyrábějí do celkové šíře 5000 mm. Jediný výrobce interiérové stínící techniky v ČR, který dokáže vyrobit takto velké rolety.

žaluzie den a noc twintex

Jaký stínění je vhodné pro interiér?

V naší nabídce máme pro naše zákazníky bohatý výběr stínění do interiéru. Od laciného provedení až po luxusní provedení. Pro ty, kdo chce ušetřit na stínění, nabízíme klasické horizontální žaluzie. Cenově jsou pořád nejdostupnějším stínění na okna. Nejvíce žádané jsou látkové rolety a den a noc. Mě osobně více uchvacují klasické látkové stínění, kde nabízíme opravdu velký výběr.

Od rolet na řetízek až po motorizované systémy. Pokud zákazník nemá připravené elektrické rozvody pro roletu, nabízíme sice dražší zato velmi kvalitní rolety na baterie s motorem RTQ. Baterie vydrží až pět let. Navíc se tento systém nabízí pod obchodním názvem HYBRID (možnost ovládání rolet tahem, pokud se baterie vybijí).

Dále nabízíme moderní žaluziiroletu TWINTEX den a noc. Jedná se o velmi luxusní provedení. Látky jsou řezány laserem, tudíž nedochází ke třepení látky. Zátěžová lišta je nerezová a je opatřena silikonovými o kroužky, které tlumí náraz zátěžové lišty o stěny při průvanu.

Další interiérové stínění zajišťuje římská roleta, která je vyráběna nejmodernější technologií v ČR. Neviditelné švy zaručují dokonalý výrobek. Možno použít na velmi velká okna až 4200 mm. Ovládání je řešeno na řetízek. U většího systému doporučujeme motorizovaný systém na dálkové ovládání nebo tlačítkové ovládání. Na výběr je několik typů římských rolet. S tunélky z interiéru a s tunélky do interiéru. Druhý jmenovaný systém potřebuje více místa nad oknem. Oba systémy tvoří nádherný designový prvek.

římské rolety mají minimalistický dekor

Závěsy na míru, které jsou velmi oblíbené. Nejvíce provedení děláme s kotvením do stropu. Závěsy mají skryté v zadní části malé pojezdy. Tyto pojezdy se nastaví tak, aby závěs byl těsně pod stropem. Jedná se o velmi moderní provedení. Jsou velmi žádané průsvitné i zatemňovací závěsy. Ovládání nejčastěji tahem rukou. Pro náročnější klienty nabízíme motorizovaný systém.

Velmi oblíbené, praktické dalo by se říci super vnitřní stínění zaručují žaluzie Plisé. Ty hlavně oceníte, pokud máte například francouzská okna. Tento typ žaluzií vám nikde nepřekáží, nic nemusíte odhrnovat. Máte ničím nerušený průchod, nemusíte nic odtahovat. Na oknech vypadají velmi pěkně a rychle si zvyknete na jejich jednoduché ovládání tahem nahoru nebo dolů. Nejpoužívanější systém, který se kotví nahoře a dole v krycích lištách okna. Další možností je použití bez vrtání. Speciální háčky se postarají o správný chod této žaluzie. Z bohatého vzorníku látek je možné vybírat průsvitné nebo zatemňovací látky.

žaluzie plisé se perfektně hodí do kuchyně

Jako další stínění do interiéru dodáváme vertikální žaluzie, luxusní dřevěné žaluzie, rolety do střešních oken. Nesmíme zapomenout ani na speciální stínění do interiéru. Tím je určitě baldachýn, který je vhodný pro zimní zahrady a různé prosklené stropy. Na světlíky máme zcela originální systémy s jedním nebo dvěma motory.

Často hledáte

Venkovní a interiérové stínění představuje nejen designový prvek, ale také značnou úsporu.

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top