Elektrické rolety s pohonem na baterie


Home » Tipy a návody » Elektrické rolety s pohonem na baterie

Zajímají vás elektrické rolety s pohonem na baterii? Rádi byste o nich věděli víc? Pak je tento článek přesně pro vás! Dozvíte se výhody a nevýhody tohoto systému, přiblížíme vám jeho podstatu, seznámíme vás s jejich specifickými vlastnostmi a nabídneme alternativy tohoto řešení.

Co můžete od elektrických rolet očekávat?

Elektrické rolety s pohonem na baterie jsou velmi populárním řešením. Jedná se o trend ve svém oboru, neboť si postupně získává oblibu a úspěch. Výrobcem je přední česká firma Bematech, která se zabývá stínící technikou. Na trhu své produkty zajišťuje již přes dvacet let. Zajímavostí na těchto roletách je jejich hybridní způsob ovládání. Ovládání je zpola motorické a zpola manuální. Monočlánek využitý pro motorický pohon má životnost až 5 let. Rozdíl mezi klasickým bateriovým motorem a motorem použitým pro námi nabízené rolety je ve spotřebě energie. Standardní motor energii z baterií odebírá neustále, a proto se musí monočlánek často měnit. Bateriový motor pro naše rolety funguje tak, že energie se odebírá jen při povelu proudícího z dálkového ovladače. Ve chvíli impulsu pro stažení nebo zatažení se ubírá energie.

 

DOPORUČUJEME: roleta SOLIX před okna , obsáhlou řadu PURE a MHZ Rollo R 03.

Elektrické rolety s pohonem na baterie

Čím vás elektrické rolety uchvátí?

Elektrické rolety s pohonem na baterie hned na začátku nasadili vysokou laťku a existuje spousta důvodů, proč si je zamilovat. První otázka, která vyvstává, je hlučnost motoru. Bateriový motor Hybrid, použitý pro tyto jedinečné rolety, je naprosto tichý a nebudete o něm vůbec vědět. Výhodou je, že rolety mohou být umístěny i tam, kde není žádné elektrické vedení. Nebo zkrátka není zásuvka. Napájení je bateriové a o víc se nemusíte starat.

Za velký komfort je považováno dálkové ovládání takřka odkudkoli. Jste v ložnici a potřebujete stáhnout rolety položené o patro níže? Není problém. Dalším plusem je snadná výměna monočlánku, která zabere jen pár minut. Nepotřebujete k tomu žádné speciální techniky ani manuál. Baterie se používají klasické, žádné netradiční. Zkrátka všude k dostání! Když se vám náhodou monočlánek vybije a vy nebudete mít náhradní, nezoufejte. Rolety jdou ovládat i manuálně. Dolů se stáhnou a při potřebě jejich vytažení stačí mírně zatáhnout za roletu a motor už si je sám vytáhne na navíjecí hřídelku o velikosti 61 mm.

Montáž rolet s bateriovým pohonem provádějí naši technici. Rolety na míru se instalují na stěnu nad okno nebo do stropu. Máte-li však špaletová, nezoufejte. I do nich se dají tyto rolety připevnit. V takovém případě se instalují mezi vnitřní a vnější křídlo. Co se týče vzhledu rolet, vybírat můžete z široké škály barev a vzorů. Existuje možnost výroby vlastního potisku. Avšak pozor. Maximální velikost rolety je 3 000 mm na 3 000 mm. O celý bateriový systém se nemusíte nikterak starat. Jedinou nutnou údržbou se stává výměna monočlánku. Konzoli si můžete zvolit ze dvou druhů. Jedná se o Infinity a Hybrid Wood.

roleta na baterie Hybrid

Výhody ve zkratce:

 • velmi tichý motor
 • velký výběr látek
 • možnost vlastního potisku
 • hybridní systém ovládání
 • netřeba elektrické vedení
 • jednoduchá montáž
 • bezúdržbový systém
 • dálkové ovládání
 • klasické baterie

 

V čem spočívají nevýhody?

Jako každá záležitost mají i rolety s bateriovým pohonem dvě strany mince. Hlavním negativem tohoto řešení je cena, neboť bateriový motor Hybrid je kvůli svému extrémně tichému provedení mnohem dražší než klasický motor. Odlišný je také spotřebou energie, což znamená, že vyšší částka je podložna i tímto aspektem. Pokud si zapomenete dokoupit náhradní monočlánek, může být nevýhodné po nějaký čas stahovat rolety manuálně.

Nevýhody ve zkratce:

 • vyšší cena motoru
 • dočasné manuální ovládání při vybití baterie (jednou za 5 let)

 

Čím se dají nahradit?

Plnohodnotně nahradit elektrické rolety s bateriovým pohonem moc nejde. Nejbližšími variantami jsou však interiérové rolety s motorickým ovládáním. Nabízejí stejně pohodlnou manipulaci, avšak jsou dražší než rolety s manuálním ovládáním a požadují elektřinu. Kompenzace spočívá ve vašem pohodlí, kdy nemusíte obcházet celý dům a zatahovat rolety. Stačí zmáčknout tlačítko a vše je vyřešeno. Roletu lze zastavit v kterékoli poloze, takže si průnik světla nastavíte podle svých potřeb. Vnitřní látkové rolety seženete až pro rozměr 5 000 mm.

Zaujaly vás tyto moderní elektrické rolety s pohonem na baterie? Pošlete nezávaznou poptávku a my se o vše postaráme.

DALŠÍ DOPORUČENÉ STÍNĚNÍ:

Rolety do střešních oken
Kazetové rolety