Home » Tipy a návody » Vnitřní žaluzie „Do plastových i dřevěných oken“

Vnitřní žaluzie „Do plastových i dřevěných oken“

Pokud se chystáte pořídit si vnitřní žaluzie do plastových nebo dřevěných oken, máte na výběr z několika různých druhů materiálu. V nabídce naleznete klasické žaluzie hliníkové, ale i lakované, dřevěné či z látky. V současné době nejčastěji využívané žaluzie horizontální pomalu začínají nahrazovat modernější technologie.

Jaké žaluzie zvolit?

První žaluzie do oken se objevily již v roce 1812, ale od té doby jejich výroba i design pokročily a vy si tak můžete vybírat okenní žaluzie ze široké nabídky. Velmi moderní a v současné době i populární jsou Látkové Plisé žaluzie a to především díky své všestrannosti. Jsou vyráběny na míru a také nabízejí velmi snadné ovládání. Jejich výhodou je i možnost kombinovatelnosti dvou typů látek, vznikají tak žaluzie zvané den a noc. Jeden druh látky využijete pro zastínění ve dne a druhý v noci. Kromě toho nabízejí ovládání ruční či pomocí dálkového ovladače.

jak si vybrat vnitřní žaluzie

Mezi další oblíbené druhy patří látkové či římské rolety, které již nejsou klasickou stínící technikou, ale stávají se dekorativním prvkem každé domácnosti, která si je rozhodne pořídit. Velkou oblibu si získávají i vertikální žaluzie, které se objevují nejen v kancelářských budovách, ale své místo si nacházejí i v domácnostech. Prošly velkou inovací a v současné době si můžete vybírat z bohaté palety barev či dekorativních vzorů.

Rolety do střešních oken

Bydlíte v podkroví a přemýšlíte, jakou stínící techniku využít pro střešní okna? Ideální volbou jsou rolety pro střešní okna, která plní nejen dekorativní funkci, ale zároveň zabraňují přehřívání místnosti. V nabídce naleznete látky lehce průsvitné, zatemňující nebo zcela ztemňující.

Žaluzie na plastová okna

Pamatováno je samozřejmě i na majitele plastových oken. Žaluzie na plastová okna se používají především horizontální. Slouží nejen jako ochrana proti slunečním paprskům, ale také pomáhají regulovat světlo v místnosti a vytvářejí soukromí. Široká barevná škála, která je v nabídce, umožňuje sladit žaluzie s interiérem. Díky tomu se stanou nejen dokonalou ochranou, ale i dekorací vašeho interiéru.

Často hledáte

Venkovní a interiérové stínění představuje nejen designový prvek, ale také značnou úsporu.

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top