Lista here!

Home » Tipy a návody » Tip na výběr barevného provedení rolet a žaluzií

Tip na výběr barevného provedení rolet a žaluzií

Barvy mají velký vliv na naši psychiku a pohodu. Není ovlivněn pouze styl našich místnosti, ale také to, jak se cítíme ve vlastních čtyřech stěnách. Když vstupujete do místnosti, člověk často intuitivně ucítí velkou důležitost barev v interiéru. Spouštějí pocity, mají vliv na naše prostorové vnímání a navíc obvykle mají symbolický význam. V našem barevném návodu pro stínění oken jsme pro Vás připravili nejdůležitější barvy a jejich účinek v obývacím pokoji.

Černé barvy se nebojte

Nebojte se tmavých barev! I v obývacím pokoji se stále používá více a více černé barvy. Diskrétně použitelná, nastavuje silné akcenty. Černá je klasická, elegantní, tajemná a vytváří vzrušující kontrast ve vašem domě.

Nábytek může být nádherně nastaven proti černým stěnám. Ideálními společníky pro černé jsou například teplé lesklé kovy, dřevo nebo pastelové odstíny. Dávají tmavému tónu přátelský přízvuk a dělají pokoj teplý.

Vhodné pro stínění typu: Látkové zatemňovací rolety , posuvné Japonské stěny

stínění černá barva
stínění šedá barva

Šedá je moderní

Šedá se vždycky hodí – ať už moderní nebo retro, studený nebo teplý, hravý nebo přímočarý. Tato barva je vynikajícím základem pro všechny domácí styly a zvláště dobře se ladí s další barvou. Šedá je elegantní, puristická a diskrétní. Jasné odstíny šedé vypadají moderní a ušlechtilé. Tmavé tóny dávají vašim pokojům nádech dramatu.

Vhodné pro stínění typu: Římské rolety na míru , látkové Plisé žaluzie , venkovní screenové rolety

Hnědá nebo kávová barva?

Jemné odstíny hnědé lze dokonale kombinovat a jsou ideální pro vytvoření útulné atmosféry v místnostech. Tyto přirozené tóny jsou oblíbené pro svojí jednoduchost. Hnědé odstíny především transformují váš obývací pokoj a ložnici do útulného hnízda.

Vhodné pro stínění typu: Vertikální žaluzie , interiérové žaluzie , rolety den a noc v kazetě

stínění hnědá barva
stínění béžová barva

Béžová

Barva béžová přináší dokonalý a přirozený vzhled ve všech pokojích. Jasné, zemité béžové tóny teplé a tlumí současně celkový interiér. Kromě toho zaručují dlouhověkost popularity. Pokoje s touto barvou vyzařují příjemnou pohodu. Ale příliš béžová může být nudná. Naštěstí tento odstín může být dobře kombinován s řadou dalších barev a používán v každé místnosti.

Vhodné pro stínění typu: Rolety do střešních oken Velux , Japonské stěny

Žlutá

Žlutá kombinuje světlo, teplo a radost. Je to barva slunce a vypadá šťastně, vesele a stimuluje. Mnoho pozitivních vlastností tuto barvu upřednostňuje. Žlutá je ostražitá a vyčistí hlavu. To také podporuje paměť a představivost. To je důvod, proč žlutá je ideální v místnostech, kde se učíte nebo pracujete.

Vhodné pro stínění typu: Rolety do střešních oken na míru Velux , interiérové látkové rolety , žaluzie Plisé

stínění žlutá barva
stínění červená barva

Červená

Vášeň, energie a teplo: Jedná se o klíčová slova spojená s červenou barvou. Je nejdynamičtější ze všech barev a je obvykle používána dobře v obytném prostoru. Ale dávejte si pozor na použití ve velkém měřítku: Červená vytváří blízkost, takže malá místnost s červenými stěnami se zdá být ještě menší. Hrajte si opatrně s červeným příslušenstvím. Takže místnost dostane živost. Ne vždy to musí být jasné červené: Ztlumené bordeauxské tóny vyzařují komfort a poskytují pokojům uvolněnou atmosféru.

Vhodné pro stínění typu: Vertikální žaluzie , Plisé , Žaluzie na míru

Bílá

Bílá poskytuje dokonalý základ pro kombinaci se všemi ostatními barvami domu. Tato barva obvykle hraje hlavní roli při návrhu interiéru, aby neutralizovala, zesvětlala a revitalizovala ostatní barvy. Bílá znamená světlo, čistotu a nevinnost. Dává místnostem svěžest, prostor a jasnost.

Vhodné pro stínění typu: Látkové interiérové rolety , římské rolety záclonového typu , rolety den a noc na míru , látkové Plisé , žaluzie , vertikální žaluzie

stínění bílá barva
stínění krémová barva

Krémová je IN

Krémová je všestranná mezi barvami v obývacím pokoji! Krémová je klasika, ale měkčí a elegantnější než čistě bílá. Velmi diskrétně tato barva vytváří příjemnou atmosféru, je nenápadná a má relaxační efekt. V kombinaci s chladnou bílou místností vypadají pokoje světlé a ušlechtilé. Tmavé tóny vytvářejí zajímavý kontrast k barevné krémové barvě.

Vhodné stínění typu: Vnitřní elektrické látkové rolety , Plisé žaluzie , rolety den a noc , vertikální žaluzie a další stínící technika z naší nabídky

Fialová

Intenzivní extravagantní je barva fialová. Změní se mezi teplým a chladným, v závislosti na jeho modrém nebo červeném obsahu. Teplé tóny jako lilek nebo švestka mají relaxační účinek. Současně je fialová těžká a okouzlující barva. Trochu mystický, luxusní, romantický a nekonvenční, dává vašim pokojům extravagantní dotek.

Vhodné stínění typu: Látkové plisé žaluzie , Japonské posuvné stěny , rolety den a noc na míru , interiérové žaluzie

stínění fialová barva
stínění zelená barva

Zelená

Zelená je považována za barvu středu, protože má neutrální efekt a uklidňuje. “Pohled do zeleně” posiluje oko a zdůrazňuje kontrastní efekt pro jiné barvy. Znamená to naději, mír, bezpečnost, inspiraci, svěžest, přírodu a život. Zelená paleta barev je správná, pokud chcete, aby váš životní prostor byl přirozený, uklidňující a neformální.

Doporučené stínění: Vnitřní látkové rolety do oken , rolety do střešních oken

Modrá

Modrá je trendová barva. Cool tóny v modré barvě jsou pravé klasiky v designu obývacího pokoje. Modrá vypadá uklizená, klidná, meditativní a odolná. Rozšiřuje mír a harmonii. Bledé modré tóny vizuálně rozšiřují pokoj. Stres a nervozita mohou být redukovány při pohledu na modré odstíny. To je důvod, proč modrá je ideální pro vaši ložnici nebo studium, kde také šíří jasnost a svěžest.

Doporučené stínění: závěsy do oken , římské rolety na míru , interiérové látkové rolety , plisé , vnitřní žaluzie

stínění modrá barva
stínění tyrkysová barva

Tyrkysová

Náladový výbuch zajistí tyrkysová barva. Je to úžasný mix mezi modrou a zelenou, což vytváří atmosféru mořského prostředí ve vaší domácnosti. Poněkud chladný tón tyrkysové propůjčuje uvolněnou, přesto pulzující atmosféru. Tyrkysová zvětšuje malý prostor. Tato barva je ideální v pracovně, v ložnici , na WC, v dětském pokoji.

Doporučené stínění: Vertikální žaluzie , Plisé žaluzie , rolety do střešních oken Velux

Často hledáte

Venkovní a interiérové stínění představuje nejen designový prvek, ale také značnou úsporu.

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top