Home » Roleta

Roleta na okno

Roleta na okně nabízí nejen ochranu soukromí před zvědavým pohledem zvenčí, ale také zdobí místnost díky velkému výběru barev a vzorů.

V létě účinně udržuje slunce a teplo mimo místnost a v zimě poskytuje útulné teplo. U nás najdete tu pravou roletu pro každé okno, od kuchyně až po střešní okno.

Co je to roleta?

Roleta je zařízení, které chrání okno nebo dveře před sluncem, světlem nebo pohledem zvenčí. Většinou se jedná o textilní oponu, která je v horní oblasti srolována.

Roleta do okna se běžně ovládá řetízkem, ale lze ji ovládat také elektricky pomocí spínače nebo dálkového ovládání.

Na výběr jsou od průhledných po zatemňovací rolety. Můžete se dokonce chránit před příliš velkým množstvím tepla nebo chladu výběrem rolet s povrchovou úpravou Perlex.

roleta den a noc Twintex reference 1

Roleta den a noc

Roleta den a noc je jedna z nejuniverzálnějších a variabilních rolet v našem sortimentu. Variabilní roleta je ze dvou vrstev látek, střídavě transparentních a neprůhledných. Díky dvěma po sobě jdoucím látkovým panelům lze roletu zcela individuálně nastavit pomocí ovládacích prvků.

Dvojité látkové panely lze posunout před nebo za sebou pomocí mechanismu řetízku instalovaného na boku.

Libovolné nastavení od neprůhledného přes průhledné až po poloprůhledné lze nastavit podle individuálních potřeb a požadovaných světelných efektů.

Dvojitá roleta je pro vás vyráběna v maximální šířce 240 cm a maximální výšce 250 cm podle vašich požadovaných rozměrů.

Ideální roleta pro normální až středně velká okna

Dvojitá roleta známá také pod názvem Duo roleta, je vyrobena na míru na milimetr přesně. Je jednou z našich nejoblíbenějších variant rolet, především díky zcela individuálním možnostem nastavení.

Elegantní kulatá kazeta z práškově lakovaného hliníku umožňuje úplné zatažení rolet. Tuto rolovací verzi doporučujeme pro normální až středně velká okna. V ideálním případě by měla být instalována před výklenkem.

šedá roleta den a noc
římská roleta Aura reference 1

Římská roleta

Římská roleta je poloviční závěs, poloviční roleta. Proto je některými dodavateli také označující jako látková nebo skládaná roleta. Stejně jako klasických rolet, slouží jako praktická ochrana proti slunci.

Stejně jako záclona mohou mít římské rolety silný vliv na atmosféru v místnosti. Shromážděné záhyby vypadají velmi lehce a elegantně. Díky průsvitným vlastnostem mnoha látek vytvářejí římské rolety také speciální světelnou atmosféru v místnosti.

Římská roleta vypadá na první pohled podobně jako žaluzie, ale existují mezi nimi rozdíly. Nejsou vyrobeny z hliníku nebo dřeva, ale z látky. Vytváří se tak útulná atmosféra.

Na rozdíl od klasických rolet se látka při vytahování nenavíjí, ale shromažďuje se. Římskou roletu můžete vytáhnout nahoru pomocí tažné šňůry na boku nebo řetízku.

U některých modelů několik svislých šňůr na zadní straně látky zvyšuje tažnou sílu. Látka pak hodí typické záhyby, které zdobí každé okno. Pomocí řetízku a jeho brzy, můžete zafixovat římskou roletu přesně v požadované výšce.

římská roleta záclona
římská roleta Aura reference 1

Neprůhledné nebo průhledné? Světlo podle vašeho přání

Kromě velikosti římských rolet jsou rozhodující vlastnosti látky. Možnosti se liší v závislosti na funkci, kterou má splňovat vaše okno. Pokud chcete, aby byla vaše římská roleta neprůhledná, měli byste zvolit pevně tkané textilie se zatemňovacím účinkem. Pokud chcete jen mírně ztlumit světlo v interiéru, můžete zvolit průhledné látky.

Textura látky je také zásadní, pokud má římská roleta poskytovat další ochranu před teplem nebo chladem. Těsně tkané látky umožňují únik méně tepla, což je v zimě obzvláště příjemné.

Římské rolety mohou mít v létě také izolační účinek. Pokud bydlíte například v podkroví, doporučuje se látka s podšívkou, aby se byt příliš neohříval. Díky této integrované izolační ochraně se část horkého letního vzduchu nevpustí do místnosti.

Kvalitní římskou roletu obvykle poznáte podle dobře zpracovaného materiálu. Při používání se vyznačuje tím, že látku můžete snadno vytahovat nebo spouštět, a ovládací řetízek se snadno fixuje a uvolňuje.

římské rolety na míru
zatemňovací roleta na dveře zebra

Zatemňovací roleta

Zatemňovací roleta je vyrobena z naprosto neprůhledné, obvykle poměrně tmavé látky. Zatemňovací rolety jsou proto ideální pro všechny, kteří musí přes den spát nebo mají místnosti zaplavené světlem.

Nejlepší je kombinovat zatemňovací roletu s látkou chránící před sluncem a aktivně tak regulovat teplotu v místnosti.

Stručný přehled výhod zatemňovacích rolet:

  • Zatemnění na míru: vaše zatemňovací roleta odpovídá rozměrům vašeho okna
  • Spolehlivé zatemnění místnosti: neprůhledné povlaky na látkách rolet
  • Různé možnosti montáže: našroubujte nebo upněte roletu! Je možná montáž bez vrtání
  • Svobodná volba barvy pro vnitřní stranu: Bez ohledu na zatemnění si můžete vybrat barvu a vzor uvnitř interiéru
zatemňovací rolety den a noc
zatemňovací roleta na okna

Díky zatemňovací cloně vyrobené na míru značně zvýšíte pohodlí při spánku. Neprůhledná opona funguje jako závěs a do vaší ložnice nevpustí žádné světlo. Barva látky navíc podporuje příjemnou atmosféru v místnosti.

Zatemňovací roleta chrání vaše pokoje před světlem a teplem. Speciální látka propouští do místnosti málo nebo žádné světlo a chrání před slunečními paprsky. Věnujte pozornost hodnotě prostupu vaší zatemňovací látky, protože propustnost světla by zde měla být nulová.

Fotometrické hodnoty odrazu a absorpce se mohou lišit a poskytnout informace o dalších možných použitích pro zatemňovací látky.

Dokonalé zatemnění

K zatemnění bytů a jiných soukromých obytných prostor lze použít mnoho různých potažených a nepotažených materiálů. Některé pouze zatemňují místnost, jiné mají další pozitivní vlastnosti pro ochranu proti světlu a teplu.

Černé rolety často splňují požadavky na osvětlení, aby zatemnily místnost. Prostřednictvím látky neproniká žádné světlo a místnost může být chráněna před vnějším světlem.

zatemňovací roleta na okně
hnědá zatemňovací římská roleta

U oken směřujících na jih však důrazně doporučujeme potaženou zatemňovací roletu. Roleta v černé barvě je zde nevhodná, protože doslova přitahuje teplo. Látka se zahřívá a uvolňuje zvýšené teploty do prostředí místnosti.

Neprůhledné modely termálních rolet ztmavnou vždy stejně, protože barva na zadní straně je vždy stejná a blokuje světlo stejně dobře. Strana obrácená k oknu je často pokryta bílou barvou. Zatemňovací roleta může být také šedá nebo stříbrná.

Zadní strana opatřená bílou vrstvou má velmi dobré hodnoty odrazu a odráží velmi velkou část přicházejícího tepla. Tyto tepelné blokátory odrážejí většinu tepla a zajišťují tak dobrou tepelnou izolaci.

V zimě naopak látkové rolety pomáhají chránit před chladem. Chladná teplota na okenních tabulích je minimalizována, a proto do místnosti nevstupuje žádná zima.

zatemňovací roleta na dveře
universální roleta do střešního okna detail

Roleta do střešního okna

Roleta do střešního okna slouží jako ochrana vašeho soukromí, ochrana před sluncem a pro zatemnění v podkroví.

Máme v našem sortimentu různé varianty rolet pro vaše střešní okno, které splňují různé požadavky. Nejjednodušší variantou je střešní roleta DFS. To je vhodná jako ochrana soukromí, ochrana před sluncem a pro zatemnění pokoje.

Jako druhou možnost vám nabízíme roletu do střešního okna DFK, která je vybavena kazetou. S naší roletou pro střešního okna DFA vám nabízíme třetí variantu, roletu, která dokáže téměř úplně zatemnit váš pokoj. Všechny rolety mají společné to, že jsou vyrobeny na míru pro vás, a jsou vhodné pro téměř všechna střešní okna Velux, Roto a Fakro.

Rolety do střešních oken DFS je šitá na míru pro všechna okna Roto a Velux. Roleta je již předepnutá a po dodání ji stačí zavěsit do stávajícího nosiče. Za tímto účelem jsou k rámu připevněny dodané přídržné držáky, přičemž lze roletu střešního okna zavěsit uprostřed a dole.

K dispozici je velký výběr roletových látek v různých barvách a designech pro ochranu soukromí a ochranu před sluncem i pro zatemnění. Jako volitelnou variantu DFS lze hřídeli rolety a technologii optimálně chránit kazetou. DFS s touto elegantní kazetou se nazývá střešní roleta DFK .

Optimálního zatemnění je dosaženo pomocí střešních rolet DFA. Proto jsou obzvláště vhodné pro obývací pokoje nebo ložnice. Tyto střešní žaluzie používají pohodlné vodicí lišty vyrobené z hliníku s nenápadným úchytem, což znamená, že je lze upevnit v jakékoli výšce. Patentovaný vodicí systém zajišťuje vynikající zatemnění a také jednoduchý a odolný provoz po mnoho let.

zatemňovací roleta na dveře

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top