Jak vybrat rolety?

Home » Poradna » Jak vybrat rolety

Důležitou součástí designu každé místnosti je zastínění oken . Správný styl může spojit místnost dohromady. Může však být obtížné určit, které rolety na okna budou vyhovovat vašim potřebám soukromí a zajistí, že váš prostor bude esteticky příjemný.

Správné rolety by měly být praktické a dekorativní. Zde je několik nápadů, jak vybrat ty správné rolety pro váš domov.

Co je třeba zvážit při výběru rolet

Pokud jde o rolety, na výběr je zdánlivě nekonečné množství možností. Z tohoto důvodu se proces může rychle stát ohromujícím, pokud nevíte, kde začít. Použijte tyto faktory jako výchozí bod při výběru rolet pro váš domov.

POZNÁMKA: Bez ohledu na to, jaké rolety si vyberete, pečlivě si přečtěte a dodržujte pokyny k instalaci. Pro bezpečnost vaší rodiny se ujistěte, že jste správně nainstalovali a používali dodané dětské pojistky.

Potřeby izolace
Interiérové ​​rolety se dodávají v řadě materiálů, které se mohou lišit svou vhodností v závislosti na vašem prostoru. Pro oblasti vystavené teplotním výkyvům volte rolety s bílým nebo reflexním podkladem, které mohou pomoci izolovat prostor.

Úrovně vlhkosti
Pro ty, kteří žijí v oblastech s vysokou vlhkostí, vyberte rolety, které odolají vlhkosti, jako je umělé dřevo nebo kov. Materiály by byly také vhodné pro prostory, jako jsou kuchyně a koupelny, místa, kde se ve vašem domě přirozeně vyskytuje vlhkost.

Velikost okna
Budou vaše rolety nad oknem haly? Nebo snad posuvné skleněné dveře, které vedou na terasu? Vyberte si rolety, které se snadno otevírají a zavírají podle velikosti a uspořádání vašeho okna.

Potřeby světla
Kolik světla budete potřebovat? Světlé, slunné okno může být fantastické do kuchyně, ale ne do dětského pokoje, kde se malí snaží spát. Zvažte, kolik světla byste chtěli skrz rolety propustit. Upřednostnili byste, aby mezi roletami svítil tenký srpek světla, nebo byste chtěli, aby rolety byly co nejblíže zatemnění?

Jak vybrat rolety

Rolety den a noc

Rolety den a noc jsou dokonalou a všestrannou možností pro moderní domácnost. Je to proto, že mohou být použity k zastavení průchozího světla, propouštění světla nebo mohou být dokonce srolovány, aby poskytovaly zcela čisté okno. Všechny naše rolety den a noc lze zakoupit v provedení na míru a jsou k dispozici v základních bílých, krémových a béžových proužcích, k dispozici jsou také elegantní žakárové varianty, které nabízejí super stylový efekt pro ty, kteří milují textury ve svém domově.

Římské rolety

Římské rolety jsou dekorativním typem, které se používají jako alternativa k záclonám a tradičním roletám. Jsou mimořádně dekorativní a na oknech vypadají skvěle – zvláště když jsou vytaženy do poloviny nebo 2/3 výšky okna. Vyznačují se kaskádovým uspořádáním – při maximálním vytažení tvoří harmoniku. Římské rolety nedoléhají těsně k rámům oken, takže mezi látkou a stěnou jsou malé mezery. Jsou však vyrobeny ze silnějšího, masitého materiálu s výraznou hustotou, dokonale zatemní interiér. Vybrat si je můžete i v poloprůhledném provedení např. do kuchyně nebo obývacího pokoje. Budou působit lehce a vzdušně, podobně jako záclony.

Plisé rolety

Jedná se o jeden z nejžhavějších trendů, pokud jde o vytváření okenních aranžmá. Plisé rolety dokonale zapadají do charakteru moderních domů a bytů a zaručují vysoký komfort pro členy domácnosti. Jak? Vzhledem k velmi širokým regulačním možnostem. Nepochybnou výhodou záhybů je volná konfigurace nastavení clony. Dá se co nejvíce snížit nebo vytáhnout nahoru. Můžete jej také zastavit v polovině, 1/3 nebo 2/3 výšky okna. Hodí se na okna a balkonové dveře. Plisé jsou umístěny v diskrétních kazetách a materiál je srolován do harmoniky. Jejich šnůry jsou zodpovědná za pevné přilnutí k okenním rámům a sklu – obvykle tenké provázky probíhající shora a končící ve spodní kazetě. Díky své minimalistické povaze se plisé perfektně hodí k závěsům, doplňují nebo zcela nahrazují závěsy.

Mini rolety

Jedná se o známé klasické rolety, které se používají v domácnostech, kancelářích, školách, lékařských ordinacích a na mnoha dalších místech. Mini rolety jsou jednoduché, levné a snadno se instalují. Jsou vhodné pro střešní okna, tradiční okna a balkonové dveře. Můžete si vybrat rolety v kazetě, které skryjí mechanismus a látku, čímž jsou estetičtější. Alternativou jsou volně visící rolety.

Jaké předokenní rolety si vybrat?

Rozhodnutí o výběru konkrétního typu předokenních rolet by mělo záviset na dekoračním efektu, kterého chcete dosáhnout, a na požadovaném stupni zastínění. Při hledání rolet do střešních oken je váš výběr poněkud omezený. Pak je potřeba zvolit typické rolety do střešních oken, které mají vysoký stupeň zatemnění a pružinový mechanismus, který umožňuje držet látku přímo u okna, aby na ni nepůsobila gravitační síla. Pro místnosti s jižní expozicí budou nejlepší volbou zatemňovací rolety. Dodatečně nebo alternativně můžete uvažovat i o venkovních roletách. Určitě se vyplatí je umístit především do ložnice, kde by propustnost světla měla být nízká. Pokud hledáte minimalistické rolety, zvolte moderní plisé, rolety den a noc nebo mini rolety. Do klasických interiérů volte římské rolety nebo látkové rolety, ale slaďte je i s tradičními závěsy.

Látkové rolety se vzorem

Často se ptáte

Které žaluzie jsou nejlepší?

Na prvním místě jsou den a noc, potom následují plisé a horizontální žaluzie.

Jakou barvu rolety den a noc?

Pokud vás zajímá, jaká barva rolety den a noc bude do vašeho interiéru nejvhodnější, přečtěte si pár tipů:

Světlý interiér – pro světlý interiér si můžete vybrat roletu den noc v různých barvách: budou se hodit světlé i tmavé barvy.

Silou a velkou výhodou rolet den a noc je fakt, že bez ohledu na jejich barvu poskytují ochranu proti slunci na stejné úrovni.

Tmavý interiér – do interiéru polotmavého nebo zařízeného v tmavé barevné paletě budou slušet rolety v neutrálních nebo intenzivních barvách, ale pouze v tmavších tónech, jako je šedá, modrá, fialová nebo hnědá.

Moderní interiér – nejlepší volbou pro pokoje zařízené v tomto stylu jsou rolety Multicolor.

Minimalistický interiér – k tomuto stylu se nejlépe budou hodit rolety pro den a noc v černé, bílé nebo šedé barvě.

Malý nebo úzký interiér – malé pokoje jsou nejlépe vyzdobeny ve světlých barvách. Pastelové, bílé a béžové odrážejí světlo, čímž opticky zvětšují objem místnosti.

Jak správně vybrat rolety den a noc?

Typ – Jak správně tušíte, dotyčné produkty jsou na trhu dostupné v několika různých verzích. Na trhu najdeme mimo jiné i rolety den a noc v kazetě. Jedná se o model s lištami, materiál se skrývá v plášti z PVC nebo hliníku, díky čemuž je chráněn proti mechanickému poškození. Je třeba zdůraznit, že kazeta je upevněna na speciálních hácích, které nepoškozují konstrukci okna. Další typ jsou volně zavěšené rolety. Nejčastěji se montují u stropu nebo nad okenní výklenek a většinou se vyrábí na míru. Kromě toho bychom měli přidat také rolety v mini verzi, které se montují pomocí speciální pásky nebo háčků – můžeme je kdykoli sundat a nasadit.

Úroveň zastínění – Vzhledem k tomu, že výrobci připravují výrobky s různými strukturami a materiály, stojí za to zkontrolovat, jak moc lze naše místnosti zatemnit. Tyto informace by měl výrobce uvést v datovém listu produktu.
Barvy . Průhledné i zatemňovací pruhy mohou být dostupné v různých barvách. Díky tomu bychom neměli mít větší problémy s přizpůsobením konkrétních řešení našim místnostem. Na trhu najdete rolety v odstínech šedé, hnědé, béžové, červené a mnoho, mnoho dalších.

Rozměry – Řešení dostupná na trhu se také liší, pokud jde o rozměry, proto se před nákupem vyplatí provést několik důležitých měření. Jak jsme již uvedli, je možné pořídit rolety na míru.

Jak zaměřit rolety?

Doporučujeme si nejdříve vybrat vhodný typ rolet a poté zjistit jak je zaměřit. Každá roleta má své specifikace, tudíž se budou zaměření podle toho měnit.

Jakou zvolit barvu žaluzií?

Pokud se bavíme o žaluziích montovaných na okna (25 mm), jednou z možností je barevně sladit žaluzie k oknu. Pravidlo je jednoduché: žaluzie by se měly co nejvíce blížit barvě okenních rámů, případně o odstín světlejší.

Jak vytáhnout rolety?

Rolety můžeme vytáhnout pomocí ovládacího řetízku, který může být kovový nebo plastový. Vytáhnout rolety můžeme i pomocí elektrických a bateriových motorů.

Jak vybrat venkovní rolety?

Záleží pro jaký účel rolety potřebujete. Nejvíce zákazníci poptávají venkovní rolety do pergoly a venkovní rolety na okna. Doporučujeme navštívit pro upřesnění naši vzorkovnu.

Jak vybrat barvu rolety?

Rolety v teplých barvách světlo změkčují a zjemňují, čímž vytvářejí útulný a hřejivý efekt. Tento model se bude skvěle hodit do obývacího pokoje nebo kuchyně.

Chladné odstíny rolet se hodí do místností osvětlených teplým světlem – v oknech orientovaných na jih a západ. Jsou vhodné do kanceláří a místností, ve kterých je přes den velké horko.

Jak zkrátit řetízek u rolety?

Pokud máte rychlospojku na řetízek nebude to velký problém. Jen je třeba hlídat, kde řetízek chcete rozříznout a zkrátit. Je třeba vyzkoušet, aby vám spojka nezajela do mechanismu řetízku.

Jak se udržují žaluzie den a noc?

Na rozdíl od některých jiných typů žaluzií jsou žaluzie den a noc relativně nenáročné na údržbu. Látka se snadno čistí jednoduchým oprášením nebo lehkým vysáváním, což zajistí, že vaše žaluzie zůstanou v nejlepším stavu po mnoho let.

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top