Home » Tipy a návody » Látka na rolety

Látka na rolety a její vlastnosti

Co je třeba vzít v úvahu při výběru látky na roletu?

Výběr správné rolety pro vaše zastínění vašich oken může být skličující a nelehký úkol.

Abyste mohli přemýšlet o vhodné látce na roletu, kterou budete potřebovat pro váš domov, je třeba zvážit několik věcí:

  • Potřebujete úplné zatemnění světla ve dne i v noci?
  • Máte okno přímo proti slunci a potřebujete dobrou možnost, jak snížit množství příchozího světla?
  • Potřebujete jen něco obecnějšího, abyste svému prostoru poskytli lepší kontrolu nad osvětlením?
  • Potřebujete něco, co odolá mokrému nebo vlhkému prostředí?
látky MHZ na římské rolety a závěsy
látky na skládané rolety

Typy roletových látek pro váš domov

Standardní látka

Do místností, do kterých nedopadá tolik přímého slunečního světla, nejsou tolik využívány, nebo pokud jen hledáte něco, co by vám poskytlo standardní zastínění, bude váš základní materiál látek rolet skvěle fungovat.

Tento materiál nemá vlastnosti zatemnění, ale pomůže vám poskytnout dostatečnou kontrolu světla pro vaše potřeby.

Zatemňovací látka

Pokud hledáte špičkové ovládání světla v kteroukoli denní nebo noční dobu, je třeba zvážit zatemňovací látku na rolety.

Tato látka je vyrobena z neprůhledné látky, která vytváří tmu, kdykoli ji potřebujete.

Zatemňovací látka se nejlépe hodí do místností, jako jsou:

  • Dětský pokoj, který pomůže udržet malé děti během spánku.
  • Hlavní ložnice (pokud jste lehko spící nebo pracujete na směny).
  • Divadelní sál, který vám poskytne zážitek jako v kině.
  • Obývací prostor, pokud máte špatný problém s odleskem obrazovky na vaší televizi.

Látka na ochranu proti slunci

Rolety vyrobené z látky na ochranu proti slunečnímu záření jsou velmi oblíbené kvůli teplu a síle UV paprsků, které často zažíváme.

Tato látka funguje jako filtr pro slunce během dne. Tato látka stále umožňuje dostatek světla, které zaplní váš domov během dne, ale snižuje sílu UV paprsků, což je dobré pro vaši pokožku, a pomáhá snížit dopad na váš nábytek.

Látka na ochranu proti slunečnímu záření poskytuje skvělou úroveň soukromí, protože do místnosti zvenčí nevidíte. Mějte však na paměti, že rolety na ochranu proti slunci neposkytují soukromí v noci, když máte zapnutá světla.

Průsvitná látka

Rolety vyrobené z průsvitné látky umožňují přirozené světlo zaplnit váš domov, aniž by bylo ohroženo vaše soukromí. Tajemství úspěchu těchto rolet spočívá v hustě tkané látky, která zajišťuje, že do vašich oken nevidí z venčí.

Doporučujeme nainstalovat průsvitné rolety na okna směřující do ulice v obývacím pokoji nebo jídelním prostoru. Protože tato látka světlo filtruje (spíše než jej blokuje), průsvitná látka je nejlépe spárována s vrstvou zastiňovací látky, pokud chcete nainstalovat tyto rolety v ložnici nebo dětském pokoji.

Nejlepší roleta pro mokré prostory

Do vlhkých prostor se nejlépe hodí rolety vyrobené z hliníku nebo PVC, protože jsou mnohem odolnější možností než látkové rolety. Existuje však několik možností tkaniny, které budou fungovat, pokud máte dobré větrání!

Standardní rolety a vertikální žaluzie mohou jít do vlhkých prostor, protože jsou často vyrobeny z lehké tkaniny, kterou lze otřít, aby se zabránilo hromadění plísní z vystavení vodě.

Použití silnějších materiálů, jako jsou zatemňovací látky, není ideální, protože je obtížnější je udržovat čisté a bez vlhkosti.

U každé koupelny je větrání důležité, ale u látkových rolet je to nutnost, pokud chcete, aby vám okenní rolety vydržely.

průsvitné žluté látkové rolety v obýváku
rolety do ložnice se vzorem

Roletová látka pro ložnice

Pro ložnice bude účinná jakákoliv látka, ale záleží na vašich potřebách, jakou si vyberete.

Pro místnosti, které jsou na přímém slunci, jsou používány, pro pracovníky na směny nebo při lehkém spaní, je zatemňovací látka vaší nejlepší volbou.

Rolety, dvojité rolety a římské rolety, to vše jsou skvělé možnosti, jak vám kdykoli během dne nebo noci poskytnout zatemnění.

Tyto rolety je také dobré použít ve místnostech s promítáním filmů nebo v obývacích prostorách, aby pomohly omezit odlesky na vašem televizoru na minimum.

Pokud vaše ložnice dostává hodně slunce, ale nepotřebujete nebo nechcete úplné zatemnění, poloprůsvitná látka sníží sílu slunečních paprsků a zároveň zachová dostatek přirozeného světla! Pokud zjistíte, že to nestačí, můžete jej spárovat se závěsem nebo standardní látkou, abyste získali o něco větší zastínění.

Výběr správné barvy látky pro vaše rolety

Jakmile si vyberete látku pro vaše nové okenní rolety, budete se muset rozhodnout také pro barvu.

Spíše než jen zvažovat váš současný nebo budoucí bytový dekor, je také důležité myslet na praktičnost vámi vybraného odstínu.

Světlé barvy
Pokud váš domov postrádá přirozené světlo, je dobré se tmavým barvám vyhnout.

Světlé odstíny, jako je bílá, krémová a šedá, jsou skvělou volbou, pokud chcete pomoci k tomu, aby byla každá místnost větší a jasnější.

Praktickou výhodou výběru světlých odstínů je to, že budou odrážet značné množství světla a tepla, díky čemuž bude váš domov během teplých letních měsíců chladnější.

Jedinou nevýhodou výběru látek světlých barev je, že mohou zvýšit oslnění sluncem, což znamená, že nemusí být skvělou volbou pro obytné prostory nebo pracovní místnosti, kde se chcete vyhnout oslnění.

Tmavé barvy
Na druhou stranu tmavší barvy světlo pohlcují. Výsledkem je snížení oslnění a změkčení úrovně přirozeného světla v místnosti. Z těchto důvodů jsou tmavší barvy látek oblíbené v počítačových místnostech, domácích pracovnách nebo studiích a divadelních sálech.

Ekologické látky GREENSCREEN® SEA-TEX
Rolety den a noc maxi

Látka na rolety den a noc

Látka na rolety den a noc je dostupná v mnoha barevných variantách, takže každý si najde produkt, který splní jeho očekávání.

Světlé odstíny, například bílá, béžová, vanilka interiér nejen opticky zvětší, ale poskytnou i účinnou ochranu před přehříváním.

Tmavé odstíny, například černá, tmavě hnědá, tmavě modrá nebo švestka, zase dodají místnosti jedinečný, lehce tajemný charakter a navíc ji ochrání před pronikáním velkého množství světla.

Látka je odolná vůči mechanickému poškození a nepříznivým vlivům slunečního záření. Navíc lze snadno odstranit různé druhy nečistot.

Zatemňovací látka na rolety

Zatemňovací látka na rolety je ideální volbou pro lidi, kteří chtějí omezit množství slunečního záření v dané místnosti. Tento vysoce kvalitní materiál dokonale absorbuje sluneční záření, takže uživatelé si mohou užívat sluneční ochranu. Materiál má všechny bezpečnostní a hygienické atesty. Zatemňovací materiál pro rolety nemění svůj tvar ani barvu vlivem vysokých teplot. Díky tomu nám bude výrobek sloužit mnoho let.

Rovněž stojí za to věnovat pozornost snadnému čištění látky s pogumovanými roletami. Při čištění stačí materiál otřít vlhkým hadříkem. Nejsou potřeba žádné drahé čisticí prostředky.

Další výhodou prezentovaného produktu je jeho pevnost a odolnost proti mechanickému poškození. Materiál lze použít i v kuchyni, protože látka neabsorbuje pachy ani vlhkost vznikající při vaření.

Zatemňovací římské rolety
venkovní látkové rolety

Látka na venkovní rolety

Screenové látky na venkovní rolety jsou vynikající energeticky úspornou ochranou proti nadměrnému slunečnímu záření a přehřívání místností.

Navíc zaručují optický komfort v interiéru, nezatemňují místnost a zároveň potlačují pronikání intenzivního slunečního záření.

Tyto látky jsou odolné vůči povětrnostním vlivům a UV záření. Složení látky umožňuje pohodlné čištění jejich povrchů. Široký výběr barev umožňuje dokonalé sladění s designem interiéru nebo fasádou budovy.

Naše průsvitné látky Screen vypadají skvěle v každém interiéru, zatímco pro venkovní použití doporučujeme látky Serge 1% nebo 5% .

Látka na římské rolety

Římské rolety jsou mimořádně praktickým řešením, které může interiéru dodat charakter jako okenní dekorace. Typ materiálu, ze kterého jsou vyrobeny, ovlivňuje, jak budou v dané místnosti vypadat. Výběr správné látky je velmi důležitý pro zajištění odolnosti rolet a vytvoření správné estetiky ve vašem pokoji . Při rozhodování se vyplatí zvážit místo, kam má být římská roleta instalována. Silnější materiál budeme potřebovat, pokud je okno umístěno na velmi slunném místě, a tenčí, pokud je naším cílem pouze odstínit interiér domu před pohledem zvenčí.

Mnoho lidí se vzdává záclon a závěsů ve prospěch dekorativních římských rolet. V takové situaci se skvěle hodí modely z organzy, tylu nebo voálu . Budou extrémně jemné a nezahltí menší místnosti . U záclonových látek je z čeho vybírat. Hladké nebo lesklé modely jsou mimořádně jemnou a módní dekorací oken. Poskytují jemný rozptyl slunečního světla, ale pamatujte, že neumožňují velký pocit soukromí po setmění.

Římské rolety ze záclonových látek budou tou nejlepší volbou v místnostech, které nejsou orientovány do ulice, nebo v místnostech, kde soukromí není tak důležité. Lehká a jemná látka je také náchylnější k roztržení, takže se hodí spíše do prostor pro dospělé než do dětí a do míst, kde se nemůže zachytit o žádné vyčnívající okraje.

Římské rolety na poutka
Termo rolety bez vrtání

Termo látka na rolety

Termo látka pomůže každému, kdo ve svých pokojích bojuje s přílišným slunečním zářením. Jedná se o termo látku, takže je ideální pro horké dny s vysokými teplotami. Stříbrná roletová látka se doporučuje zejména do místností umístěných na jižní straně budovy. Díky roletám bude v místnosti optimální a příjemná teplota.

Materiál se skládá ze dvou vrstev. Svršek je vyroben z velmi kvalitního polyesteru vysoké gramáže. Dalším prvkem je speciální stříbrný ALU termoizolační nátěr. Právě tato vrstva uživatelům poskytne tu nejlepší ochranu před přílišným slunečním zářením.

Látka je navíc impregnována, takže barva nevybledne. Stříbrný materiál je velmi odolný, trvanlivý, snadno se používá a čistí. Materiál bude fungovat nejen za slunečných dnů, ale i v noci, kdy se chceme chránit před světlem vnějších pouličních lamp. Investice do termo látky také zajistí vysokou úroveň soukromí.

Další zajímavé články

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top