Home » Tipy a návody » Jak se čistí vnitřní látkové stínění

Jak se čistí vnitřní látkové stínění

Hodláte si pořídit krásné stínění na vaše okna, ale máte obavu z její údržby? Zajímá vás, jak vyčistit vaše látkové stínění? Nemějte strach! Vaše obavy jsou zbytečné. Každá látka lze vyčistit, jen je třeba dodržovat jisté zásady. Budete potřebovat vysavač nebo navlečený hadr. To je pravidlo hlavně u látkových rolet, které vám volně visí před okny. Již při výběru látky, která se vám líbí, požádejte prodejce, jakým způsobem můžete látku vyčistit.

U kvalitních rolet máte již na štítku látky poznámku, jak lze látku udržovat. Nejběžnější způsob je vysavač na nejnižší výkon a doporučuje se úzká hadice. Druhým nejběžnějším způsobem je, navlhčený hadr (poznámka, jak moc navlhčený hadr na štítku látky). stejným způsobem se čistí vertikální žaluzie nebo rolety do střešních oken.

Jak se čistí vnitřní látkové stínění

Máte doma římskou roletu? Pak máte vyhráno! Jejich údržba je velice snadná. Roletu odepnete ze stěny, a na nízkou teplotu vyperete ručně nebo v pračce. Nejlépe bude římskou roletu pověsit ještě vlhkou. Pěkně se vám narovná a nebude pomačkaná. Před vypráním nezapomeňte vyndat výztuhy z rolety.

zatemňovací římské rolety

Často hledáte

Venkovní a interiérové stínění představuje nejen designový prvek, ale také značnou úsporu.

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top