Okenní rolety

Home » Rolety » Okenní rolety

Doma máme rádi soukromí, zvědavé oči sousedů nebo kolemjdoucích ať zůstanou venku. Okenní rolety nám poskytují potřebné soukromí a jsou též domácí ozdobou. Dnes jsou na výběr látky průhledné, poloprůhledné a zatemňovací.

Průhledná látka propouští sluneční světlo do místnosti, pouze jen trochu tlumí sluneční paprsky. Pokud se vaši sousedé chtějí během dne nakouknout do obývacího pokoje z venku, uvidí pouze vaše stínové obrysy nebo obrysy nábytku. Večer, když zapnete světlo, okenní rolety s průhlednou látkou nenabízejí mnoho soukromí.

Poloprůhledná roleta má silnější materiál látky, a dokáže více zastínit interiér. Do místnosti vám část světla propouští, ale dovnitř již není vidět. Toto tak zvané filtrované světlo vytváří úžasně jemnou a domácí atmosféru.

Pokud chcete okenní roletu s úplným zatemněním v místnosti, například v ložnici, zatemňovací látka je tou správnou volbou. Takováto roleta poskytuje kompletní zastínění a udržuje optimální teplo v chladnějším období.

Výběr okenních rolet je dle konkrétního použití a různé možnosti zastínění místnosti.

okenní rolety

737 739 714 – navštivte naší vzorkovnu v Praze ve Stodůlkách

Okenní rolety den a noc

Máme různé potřeby v různých denních dobách. Možná budeme chtít během dne nechat dostatek krásného slunečního světla pouštět do místností, zatímco v noci budete chtít chránit své soukromí.

Rolety do oken den a noc jsou nato jako stvořené. Dvojí látka má střídavé průhledné a neprůhledné proužky.

Můžete s nimi dokonale regulovat prostup světla do místnosti, nebo s nimi zatemnit kancelář. Montáž je možná na stěnu nebo do stropu.

Zatemňovací rolety

Pro dokonalý klid a relaxaci během spánku jsou zatemňovací rolety ideálním řešením. Poskytují téměř plné zatemnění místnosti.

Doporučuje se látka s přesahem přes okna alespoň 50 mm na každé straně. Zamezují průsvitu nežádoucího slunečního světla a snižují hluk z ulice.

Pak si užijete klidného odpočinku, kdy nebudete rušeni vnějším hlukem ať už v noci nebo po náročné noční směně.

Látkové rolety s vodícími lištami

Jako poslední tip, který je především vhodný na okna a dveře. Jedná se o okenní látkové rolety, které mají vodící lišty.

Látka pohodlně v lištám jezdí nahoru a dolu. Při zvolení zatemňovací nebo reflexní látky dokážete vytvořit blackout efekt.

Roleta může být ovládaná řetízkem nebo hliníkovým madlem. Jelikož se jedná o roletu, která se instaluje přímo do rámu okna nebo dveří, tak se používají speciální slabší látky.

Přes svojí specifikaci nabízejí výběr barevného provedení okolo 40 druhů barevných látek.

zatemňovací okenní roleta s vodícími lištami

Další doporučené typy stínění : screenové rolety, rolety na míru, zatemňovací rolety, římské rolety

737 739 714 – pojďte načerpat inspiraci do naší vzorkovny ve Stodůlkách